Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymagania na maszynistę - co, jak i gdzie ?
#1
POSZUKUJEMY CHĘTNYCH NA STANOWISKO MASZYNISTA POJAZDÓW TRAKCYJNYCH.

OBOWIĄZKI:
- PROWADZENIE POJAZDU TRAKCYJNEGO ZGODNIE Z ROZKŁADEM JAZDY ORAZ OBOWIĄZUJĄCYMI PRZEPISAMI ,
- DBANIE O STAN TECHNICZNY POJAZDU I NADZÓR NAD BEZPIECZEŃSTWEM JAZDY,
- NALEŻYTE PROWADZENIE DOKUMENTACJI POCIĄGOWEJ,
- WSPÓŁPRACA Z DRUŻYNĄ KONDUKTORSKĄ.

WYMAGANIA:
- UPOWAZNIENIE WYKONYWANIA PRACY NA WW. STANOWISKU,
- DOŚWIADCZENIE W ZAWODZIE MASZYNISTY- MIN. ROK,
- DYSPOZYCYJNOŚĆ I CHĘĆ DO PRACY,
- DOBRY STAN ZDROWIA,
- MILE WIDZIANE UPRAWNIENIA REWIDENTA.

1. Gdzie pójść po technikum elektrycznym (technik elektryk), aby zdobyć ten papier ? Co mam zrobić ?
2. Gdzie i jak mogę nabyć to doświadczenie, jeśli jestem tylko po technikum..?
Odpowiedz

#2
1 i 2) Zatrudnić się w jakiejś spółce która szkoli maszynistów, zdanie egzaminów z wynikiem pozytywnym, jeździć przez rok jako maszynista i będziesz spełniał warunki które są wymagane w tym ogłoszeniu.
Odpowiedz

#3
mixer napisał(a):1 i 2) Zatrudnić się w jakiejś spółce która szkoli maszynistów, zdanie egzaminów z wynikiem pozytywnym, jeździć przez rok jako maszynista i będziesz spełniał warunki które są wymagane w tym ogłoszeniu.
1. Po technikum od razu mogę się zatrudnić. ? Jeśli tak, to gdzie ?
2. Egzaminy po zatrudnieniu, czy w technikum ?
3. No wlasnie... Co mam robić, aby jeździć. Co, jak i gdzie. ?
Odpowiedz

#4
rokoboko napisał(a):1. Po technikum od razu mogę się zatrudnić. ? Jeśli tak, to gdzie ?

Np. w Arrivie. Trochę więcej ogarnięcia i samodzielności proponuję!
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#5
psim napisał(a):
rokoboko napisał(a):1. Po technikum od razu mogę się zatrudnić. ? Jeśli tak, to gdzie ?

Np. w Arrivie. Trochę więcej ogarnięcia i samodzielności proponuję!

Dzięki.
Przeglądałem różne tematy, strony, ale jakoś nie wiedziałem co po tym technikum.
Jeśli od razu takie coś to super ;-).

Czyli muszę:
1. Zgłosić się tam.
2. Przejść kurs.
3. Zdać go.
4. Znaleźć teraz pracę, gdzie będę jeździl przez rok ?
5. Gotowy do tego ogloszenia co pisalem.

Tak ?
Odpowiedz

#6
rokoboko napisał(a):Czyli muszę:
1. Zgłosić się tam.
2. Przejść kurs.
3. Zdać go.
4. Znaleźć teraz pracę, gdzie będę jeździl przez rok ?
5. Gotowy do tego ogloszenia co pisalem.

Tak ?

Na dobry początek przeczytaj ze zrozumieniem to ogłoszenie które podlinkowałem. I nie licz na to że któryś przewoźnik będzie na tyle naiwny, że zafunduje Ci szkolenie, nie zapewniając sobie jednocześnie możliwości zatrzymania (zatrudnienia) Cię przez kolejnych kilka lat.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#7
psim napisał(a):
rokoboko napisał(a):Czyli muszę:
1. Zgłosić się tam.
2. Przejść kurs.
3. Zdać go.
4. Znaleźć teraz pracę, gdzie będę jeździl przez rok ?
5. Gotowy do tego ogloszenia co pisalem.

Tak ?

Na dobry początek przeczytaj ze zrozumieniem to ogłoszenie które podlinkowałem. I nie licz na to że któryś przewoźnik będzie na tyle naiwny, że zafunduje Ci szkolenie, nie zapewniając sobie jednocześnie możliwości zatrzymania (zatrudnienia) Cię przez kolejnych kilka lat.

Przeczytałem.
Jeśli zafunduje mi szkolenie to potem mnie przyjmie. No okey..
Będzie mi płacil za prace, czy nie ?
Odpowiedz

#8
Będzie Ci płacił za pracę, ale przez okres obowiązywania kontraktu nie będziesz go mógł zmienić. Z jednej strony warto, z drugiej strony uwiązywać się nikt nie chce. Smile
Odpowiedz

#9
andijaw napisał(a):Będzie Ci płacił za pracę, ale przez okres obowiązywania kontraktu nie będziesz go mógł zmienić. Z jednej strony warto, z drugiej strony uwiązywać się nikt nie chce. Smile
Tak jak normalnie.
Podpisze i nie mogę zrezygnowac.
Zależy na ile by mnie "trzymali" ;-).

NP. Jeśli u nich będę pracował rok, to liczy mi się to do tego doświadczenia w tym ogłoszeniu xo pisalem ?
Odpowiedz

#10
Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego jak będzie skonstruowana umowa i tam zapewne wszystkie terminy będą wyszczególnione.
Odpowiedz

#11
rokoboko no jeżeli skończysz szkolenie i zaczniesz jeździć maszynistą to chyba logiczne że ten okres od zdania egzaminu liczy Ci się. Wszystkie firmy które teraz szkolą na maszynistów dają dla pracowników lojalki. W IC ostatnio dawali na 3 lata .
Odpowiedz

#12
mixer napisał(a):rokoboko no jeżeli skończysz szkolenie i zaczniesz jeździć maszynistą to chyba logiczne że ten okres od zdania egzaminu liczy Ci się. Wszystkie firmy które teraz szkolą na maszynistów dają dla pracowników lojalki. W IC ostatnio dawali na 3 lata .

a gdzie polecacie isc po technikum ?
do towarowych czy osobowych ?
cargo, intercity, interegio itp. ?
Odpowiedz

#13
Interregio to kategoria pociągu a nie przewoznik w tym wypadku są to Przewozy Regionalne.
Wybierzesz sobie co będziesz chciał. A może kto będzie robił kurs bo to raczej od tego będzie uzależniony Twój wybór.
Odpowiedz

#14
mixer napisał(a):Interregio to kategoria pociągu a nie przewoznik w tym wypadku są to Przewozy Regionalne.
Wybierzesz sobie co będziesz chciał. A może kto będzie robił kurs bo to raczej od tego będzie uzależniony Twój wybór.

okey.
jest potem problem z przejściem Np. na osobowe ?
Odpowiedz

#15
Taki sam problem jak przy zmianie firmy w której pracujesz. Może łatwiej.. taki sam problem jaki jest przy zmianie gimnazjum.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 376 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Gdzie lepiej zacząć IC czy Cargo? Kolarzyk90 2 1 098 18.03.2023, 20:30
Ostatni post: Ogórkowy
  Wymagania co do wzroku mateo1 26 17 397 28.08.2021, 17:41
Ostatni post: Ogórkowy
  Wymagania zdrowotne ewa.ewa 6 2 054 01.06.2021, 14:20
Ostatni post: shinkadamo
  Z elektryka na maszynistę Novik 8 3 780 06.01.2021, 02:08
Ostatni post: Kamilnexia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.