Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poświadczenie świadectwa złożenia egzaminu na stanowisko maszynisty
#16
mixer napisał(a):Wiem że w IC dostajesz wynagrodzenie od samego początku. Przez pierwsze miesiące najniższa krajowa bez żadnych dodatków.
Jak ja się przyjmowałem do Cargo na elektromontera dostawałem 1580 (bodaj ówczesną najniższą krajową)+jakieś tam szkodliwe+200 zł za dwie niedziele. Po roku jest węgiel (160 zł) i wysługa (1,5% grupy na rok). W czasie kursu normalnie płacili.

Cytat:Jak się nie mylę masz czytać bez okularów drugi bądź trzeci rządek od dołu
Trzeci.

Cytat:Aż tak dużo nie odpada, bo przed badaniami najedzą się tabletek żeby zbić ciśnienie, ścisła dieta tydzień przed i jakoś przechodzą.
Ale to się sprawdza, jak Ci zostało kilka lat, na dłuższą metę lepiej jednak tę sól i colę ograniczaćWink. Jeżeli kogoś interesuje ideał jest 120, maksimum 140 (z dołu nie wiem, ze 105 przeszedłem bez problemu).

Cytat:Ale ze wzrokiem to już poważniejsza sprawa.
Nie spotkałem na warsztacie maszynisty, którego zrzucili na wzrok Wink

Cytat:Ja nie noszę okularów ale mam wadę około -0,75 na oko, nie wiem którą linijkę czytam bo dawno nie czytałem
Przeczytasz czwartą lub piątą, ale możesz zaryzykować, po do 0,5 jest pierwsza. Może się uda wysilić oko/naciągnąć.

Cytat:A co z korekcją laserową?
A podejmie się ktoś korygować tak małą wadę?

Cytat:Chyba po takiej korekcie jeśli będzie się widziało bardo dobrze to nie trzeba nic o niej wspominać, a nawet jak trzeba to chyba nie stanowi to problemu?
Jak wspomnisz to Ci najwyżej skróci okres do kolejnych badań (z dwóch do jednego roku). W zasadzie okulista powinien zobaczyć, że korekcję miałeś robioną, ale różnie bywa.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
-0,75 i drugie -1,25 w Warszawie się podjęli.
Odpowiedz

#18
Byłem wczoraj u okulisty i mam wadę -0,5 na jedno oko i -0,25 na drugie. Linijki trzeciej od dołu (ostrość 1,0) nie przeczytam osobno jednym okiem, dopiero dwoma na raz, ostrość 0,8 jakoś tam przeczytam. Co do laserowej korekcji okulista powiedział, że przy tak małej wadzie nie ma sensu, poza tym nikt się nie podejmie, a nawet jak to nic nie zdziała. Jak komuś z -5 D zrobią -1 czy -0,5 to będzie się cieszył a tu jak pisałem nie ma sensu.
Odpowiedz

#19
Mozna ryzykowac uczenie sie na pamiec.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
Nie wydaje mi się by to miało sens skoro na tablicy można trafić różne szeregi liter. Miałem badanie na tablicy elektronicznej gdzie okulista kilka razy zmieniał szereg znaków przy różnych konfiguracjach szkieł.
Odpowiedz

#21
Widzac obydwoma oczami uczysz sie przez chwile, w ktorej okulista zToba rozmawia, a nastepnie trafiasz jednym okiem
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#22
Zasłania Ci jedno oko i po tym fakcie włącza tablicę... pozamiatane. Smile
Odpowiedz

#23
Trzeba się dowiedzieć, jak jest w medycynie pracy Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak to jest z badaniami lekarskimi na stanowisko maszynisty? BaKu_Mechanik 16 12 249 18.05.2023, 20:39
Ostatni post: Robert R
Smile Badania na stanowisko konduktora EgonMilosnikKolei 0 925 17.04.2023, 11:29
Ostatni post: EgonMilosnikKolei
Star Pomoc w pytaniach do egzaminu na licencje maszynisty. Szymczak101 12 3 181 10.12.2021, 07:42
Ostatni post: 4est
  Koszt zostania maszynistą od A do Z oraz szkoła średnia odpowiednia na to stanowisko Gruchu 16 6 139 23.04.2020, 20:45
Ostatni post: UNITA1975
Exclamation Pomoc w przygotowaniu do egzaminu na licencję maszynisty. Tomlap 6 4 701 31.10.2019, 09:05
Ostatni post: MarcinKatowice

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.