Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokumentacja techniczna
#1
Hej!
Czy posiadacie może jakieś linki do dokumentacji technicznej (rysunków wykonawczych, złożeniowych) jakichś wózków jezdnych, zestawów kołowych? Bawię się w CADzie i chciałbym coś wymodelować w 3d. :-)
Odpowiedz

#2
Tutaj masz coś odnośnie wózka 11ANc, są jakieś rysunki, jakieś wymiary.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#3
bartas123 napisał(a):Bawię się w CADzie
W jakim konkretnie CADzie?
Odpowiedz

#4
Inventor i Solidworks.
Odpowiedz

#5
bartas123, z czego uczyłeś się Solidworksa? Planuję zaznajomić się z tym programem. Inventora mam obcykanego.
Odpowiedz

#6
Jest bardzo intuicyjny i jeśli znasz Inventora to Solidworks jest analogiczny.
Dlatego też najpierw ogarnałem Inventora a Solidworska staram się ogarnąć metodą prób i błędów. Smile)
Odpowiedz

#7
Ostatnio też trochę grzebałem w Solid Edge. Pobrałem wersję ST6 czyli z technologią synchroniczną. Masz jakieś doświadczenia w tym? Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi z tą technologią synchroniczną. Wiesz może jakie płyną z tego korzyści w praktyce?
Odpowiedz

#8
Nie zagłębiałem się nigdy w SE. :-) Jestem dopiero na 1 roku MiBM. :-)
Co do pytania w temacie który otworzyłem, szkoda, że nie ma nigdzie pełnych dokumentacji technicznych, rysunków wykonawczych różnych elementów używanych w wagonach, lokomotywach. :-(
Odpowiedz

#9
Nawet w szopie trudno coś takiego dorwać Tongue. U mnie w szafie spoczywa sporo dokumentacji z EU07, nie wiem kompletnie do czego mi to potrzebne (wzięte na zasadzie "ocalić od zapomnienia"), są to głównie rysunki orurowania, elementy pudła itp. Jak jesteś w stanie to odebrać z Katowic to za przysłowiowe piwo Ci to odstąpię Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.