Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usunięcie znaku wodnego ze zdjęcia
#1
Drodzy Państwo, takie pytanie.

Czy da się usunąć ze zdjęcia znak wodny (napisy na całej szerokości), mając do dyspozycji miniaturę tego zdjęcia nieposiadającą znaku wodnego?
Odpowiedz

#2
Mariusz W., raczej się nie da, ale raczej bo różni ludzie róże rzeczy potrafią Smile
Odpowiedz

#3
Magia Photoshopa :-D
Odpowiedz

#4
przem710, dokładnie, ja poprosiłem kolegę Kamila który mi właśnie taki znak robi, ponieważ co raz więcej zdjęć osoby trzecie jak i strony przypisują sobie jako ich własne czas się zabezpieczyć Smile znakim wodnym i podpisem u dołu.
Odpowiedz

#5
Mariusz W., a próbowałeś kiedyś powiększyć miniaturę? Tongue
Prawdopodobnie się nie da - jedynym sposobem na usunięcie znaku wodnego jest ręczne bazgranie w programie graficznym stempelkiem, ewentualnie magiczną różdżką itp, ale to jest trudne do wykonania, czasochłonne, niekoniecznie z dobrym efektem.
Odpowiedz

#6
KlimaT napisał(a):Mariusz W., a próbowałeś kiedyś powiększyć miniaturę? Tongue
Tak. Wychodzi rozmazana. :-D

Sądziłem, że jeżeli mamy obrazek ze znakiem wodnym i do tego miniaturkę tego obrazka bez znaku wodnego, to coś da się wykombinować.
Odpowiedz

#7
Na takie ciekawe info ostatnio trafiłem: Cyfrowy znak wodny - możliwości usunięcia.

Robienie z dużego obrazu miniatury polega mniej więcej na tym, że na podstawie określonych algorytmów dane z kilku sąsiadujących pikseli sprowadzane są do jednego piksela, tak więc jest to operacja stratna (i w przypadku posiadania samej miniatury raczej nieodwracalna).

Jeżeli miałby to robić taki leń, którego nie stać na więcej niż lansowanie się w sieci cudzymi zdjęciami, ogołoconymi z podpisu przez proste przycinanie, to znaku wodnego też nie będzie mu się chciało lub nie będzie w stanie usunąć.
Odpowiedz

#8
Ktoś mnie wyprzedził. Da się usunąć znak wodny w Fotoszopie i nawet sensownie to wyszło. Przeciętny człowiek nie zauważy żadnych śladów.
Jacek Z. napisał(a):Jeżeli miałby to robić taki leń, którego nie stać na więcej niż lansowanie się w sieci cudzymi zdjęciami, ogołoconymi z podpisu przez proste przycinanie, to znaku wodnego też nie będzie mu się chciało lub nie będzie w stanie usunąć.
W moim przypadku chodzi o usunięcie znaku wodnego ze środka zdjęcia lub na całym zdjęciu, które psuje całe zdjęcie. Do celów prywatnych. ;-)
Odpowiedz

#9
A, to się nie zrozumieliśmy, bo ja myślałem, że chodzi Ci o to na ile zabezpieczenie Twojego zdjęcia cyfrowym znakiem wodnym będzie skuteczne - a Tobie chodziło o coś wręcz przeciwnego :-D

Ciekaw jestem jak wyszło - jeśli znak wodny nakrywał sobą dość jednolite fragmenty zdjęcia albo był "mało inwazyjny" to w sumie (jeśli głównie obwódka, może samym stemplem by poszło)... ale gdyby zakrywał sobą np. czoło pociągu, zawierające dużo detali, to nie wiem...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.