Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[impreza] Kolejowa majówka z Ty42-107 - 25 maja 2014
#1
Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei ma zaszczyt zaprosić na 4. edycję imprezy pod hasłem:

„Kolej na majówkę! Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną”,

która odbędzie się w niedzielę 25 maja 2014 roku.

***

Program imprezy obejmie między innymi:

- Przejazd pociągiem RETRO złożonym z lokomotywy parowej Ty42-107 oraz odrestaurowanych, zabytkowych wagonów pasażerskich z lat 1920 – 1962 na przepięknej trasie kolejowej Nowy Sącz – Chabówka.

- Pikniki podczas postoju pociągu na wybranych stacjach: Nowy Sącz, Klęczany, Męcina, Limanowa, Dobra, Kasina Wielka, Mszana Dolna, Rabka Zdrój we współpracy z lokalnymi organizacjami oraz samorządami.

- Przed odjazdem zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego.

- Pociąg do historii: grupy rekonstrukcyjne z wyposażeniem z czasów I Wojny Światowej w 100-rocznicę jej wybuchu, postacie z kultowego filmu C.K. Dezerterzy, prezentacja faktów historycznych dotyczących Wielkiej Wojny w naszym regionie.

- Pociąg do kultury i tradycji: występy muzyczne zespołów regionalnych, orkiestry, muzycy w pociągu.

- Kuchnia regionalna, degustacje, poczęstunki, ponadto w ramach biletu jeden ciepły posiłek.

- Wystawy i kiermasz lokalnych artystów sztuki ludowej.

- Możliwość przejazdu kolejką linową na górę „Śnieżnica” (1007 m
n.p.m.) podczas postoju na stacji Kasina Wielka, dla uczestników przejazd zniżkowy.

- Loterie, konkursy, upominki dla uczestników przejazdu, przekazane przez partnerów imprezy.

- Po przyjeździe, zwiedzanie ekspozycji Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

- Powrót wynajętymi autobusami ze Skansenu w Chabówce do Nowego Sącza.

***

Ramowy plan imprezy:

ODJAZD: Nowy Sącz godzina 10:45 – czekamy na pociąg Regio Jaworzyna z Krakowa.

PRZYJAZD: Chabówka ok. 17:45.

POWRÓT: do Nowego Sącza na godzinę 19:15.

***

Bilety na całodzienną imprezę w cenie:

65 zł w wagonach 2 klasy z drewnianymi lub pół miękkimi siedzeniami.

85zł w wagonie pospiesznym z 1939 roku, z rezerwacją wskazanych miejsc w przedziałach.

INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW

OD NIEDZIELI 13 KWIETNIA od 15:00

na naszej stronie internetowej: http://www.nsmk.pl


***

Informujemy o możliwości dojazdu na imprezę podsyłem pod parą z Chabówki. Odjazd około 6:00, opłata 30 zł.

Każdy bilet zapewnia miejsce siedzące (nie przydzielamy miejsc stojących). Dziecko do lat 4 może podróżować za darmo pod opieką dwóch dorosłych osób, bez przydzielenia oddzielnego miejsca siedzącego. Z uwagi na bardzo wysoki koszt wynajmu pociągu nie stosujemy zniżek dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowy program imprezy będzie udostępniony uczestnikom w dniu przejazdu. Z uwagi na trwające ustalenia organizacyjne, zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie.

***

Zapraszamy serdecznie!

w razie pytań kontakt tel.

698-587-287 (Łukasz Wideł)

692-546-587 (Kamil Filipowski)

(z racji innych obowiązków numery mogą być chwilowo niedostępne, prosimy o wyrozumiałość)

e-mail: <!-- e --><a href="mailtoConfusedmk_ns@op.pl">smk_ns@op.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz

#2
Jak co roku, impreza godna uczestnictwa, ale jak co roku nie jest jest dla wszystkich. :-(
Nie dało się tego zorganizować w sobotę zamiast w niedziele? Wówczas w przejeździe mogło by uczestniczyć większe grono osób spoza Małopolski, bo po pierwsze jest lepszy dojazd (z piątku na sobotę kursuje TLK "Poprad" i to pod ten pociąg powinno być skomunikowanie), a po drugie łatwiej komuś wyjechać na weekend z piątku na sobotę i wrócić z soboty na niedzielę, niż z niedzieli na poniedziałek, zwłaszcza jak rano trzeba pójść do pracy czy szkoły.

Druga sprawa to godzina odjazdu. Fakt, komunikujecie pociąg z "Jaworzyną", ale cóż z tego skoro "Jaworzyna" w Krakowie nie jest skomunikowana żadnym pociągiem dalekobieżnym. Faktem jest że Kraków ma rewelacyjną siatkę połączeń autobusowych z Nowym Sączem, ale cóż z tego skoro pierwsze pociągi z Polski przyjeżdżają o takich porach do Krakowa, że nawet autobusem zdążyć na 10.45 będzie ryzykowne. Dla ludzi spoza Małopolski pozostaje jedynie przyjechać w sobotę i wynająć nocleg w Nowym Sączu, ale to generuje dodatkowe koszty.

Na koniec pytanie do organizatorów o pulę biletów. Ile osób jest przewidziane na przejazd, żeby nie było tak jak w zeszłym roku że bilety się rozeszły w ciągu godziny i nikt kto nie miał nikogo znajomego w Nowym Sączu nie miał szans na załapanie się. Nie dało by się po wyczerpaniu puli biletów na miejsca siedzące, zorganizować tańszych biletów na stojąco? Myślę że impreza jest na tyle interesująca, że nawet na taką opcję chętni by się znaleźli ;-)
Odpowiedz

#3
Byłem w zeszłym roku.

Impreza super, polecam wszystkim.
Odpowiedz

#4
@Adams,

impreza od trzech lat zawsze odbywała się w niedzielę, a to że PKP IC w lutym drastycznie obcięło terminy TLK Poprad nie może wywracać koncepcji wycieczki do góry nogami. Pewne ustalenia podjęliśmy już ze sporym wyprzedzeniem i nie możemy ich zmieniać ot tak.

Godzina odjazdu - jesteśmy zobowiązani obrócić w 12 godzin i pogodzić wszystkie atrakcje po drodze w tym czasie. To też niełatwe puzzle do ułożenia. Stąd taka a nie inna godzina.

Co do miejsc stojących jest to wykluczone, z uwagi na komfort całodziennej podróży. O terminie sprzedaży informujemy na 10 dni naprzód, tak żeby każdy miał równe szanse na zakup biletu. Ich liczba jest podobna jak w latach poprzednich.

Pozdrawiam!
Odpowiedz

#5
Lw, ja wszystko rozumiem i w pełni sobie zdaje sprawę że zorganizowanie takiej imprezy nie jest proste i wielki szacun dla Was za to co robicie. To co napisałem, to była taka sugestia, czy stało by coś na przeszkodzie, żeby tą imprezę w przyszłości organizować w sobotę. ;-)

A teraz profilaktyczne pytanie do forumowiczy, czy ktoś z Was planuje uczestnictwo w tegorocznym przejeździe? :-P
Odpowiedz

#6
Tak, np ja planuję (w zasadzie co roku jestem na tej imprezie, trasa Kolei Transwersalnej to moja ukochana linia) ;-)
W zeszłym roku bilety rozeszły się w ciągu godziny - w tym roku jeszcze lepiej: dziś o 15.00 uruchomiono system rezerwacji; o 15.35 było już po wszystkim. Na szczęście zdążyłem 8-)

Aha - dzień wcześniej szykuje się inna impreza (podobnie jak rok temu - wtedy była "Tamarą do Hrubieszowa), więc w sumie termin Retro Chabówka nie jest zły ;-)
W góry tylko pociągiem :)
Odpowiedz

#7
KubaWieWiór napisał(a):W zeszłym roku bilety rozeszły się w ciągu godziny - w tym roku jeszcze lepiej: dziś o 15.00 uruchomiono system rezerwacji; o 15.35 było już po wszystkim.

Tak jak przypuszczałem i pisałem wcześniej że załapanie się na imprezę graniczy z cudem i można to porównać z załapaniem się na "super bilet" za 1zł na IR "Matejko". ;-D

Niestety, ale mnie po raz kolejny się to nie udało :-(
Odpowiedz

#8
@Adams, przykro. Ale to pokazuje, że taka impreza ma wzięcie i jest zapotrzebowanie, szczególnie w rocznicę 130 lecia linii. W zeszłym roku miała być dodatkowa impreza jesienią, dla tych, którzy nie załapali się. Niestety nic nie było. Może w tym roku będzie? Oby...
W góry tylko pociągiem :)
Odpowiedz

#9
KubaWieWiór napisał(a):Ale to pokazuje, że taka impreza ma wzięcie i jest zapotrzebowanie,

Właśnie dlatego zastanawiam się czemu tego typu imprez nie organizuje się częściej. W wakacyjne weekendy są organizowane przejazdy pociągami retro na odcinku Chabówka - Mszana Dolna, czy nie było by możliwości żeby kursowała tylko jedna para, ale za to w pełnej relacji do Nowego Sącza? Taki układ na pewno by się cieszył dużym zainteresowaniem.
Odpowiedz

#10
Biletów brakło po 7 minutach...

Na pewno trochę osób odpadnie, zdarzały się zdublowane rezerwacje, dlatego zachęcam do zapisów na listę rezerwową.

Zastanawiamy się nad bisowym przejazdem, ale tu problemem są sponsorzy - bez nich nie będzie atrakcji po drodze, a bilet będzie musiał kosztować ok. 90 zł...
Odpowiedz

#11
Sądzę, że nawet za 90 zł i tak bez problemu uzbieracie chętnych.

Ja byłem w 2011 roku i również gorąco polecam. Wtedy jeszcze nie trzeba było aż tak polować na bilety.

Gdyby ktoś chciał poczytać jak było i obejrzeć zdjęcia to zapraszam: http://www.kolejomania.rail.pl/chab.html
Odpowiedz

#12
Jakby ktoś się chciał przejechać rano do Nowego Sącza, to zapraszamy:

ROP 33301 Chabówka - Nowy Sącz kursuje 25.05 przejazd jest ogólnodostępny, sprzedaż biletów w pociągu, szczegóły na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.nsmk.pl">www.nsmk.pl</a><!-- w -->

Chabówka 6.00
Rabka Zdrój 6.04/05
Mszana Dolna 6.35/36
Kasina Wielka 6.59/7.00
Dobra 7.17/18
Limanowa 7.56/8.01
Męcina 8.29/30
Chomranice 8.37/38
Klęczany 8.44/45
Marcinkowice 8.53/54
Nowy Sącz 9.16

ROP 33318 Nowy Sącz - Chabówka kursuje 25.05 przejazd zamknięty, bilety wyprzedane, rozkład jest orientacyjny

Nowy Sącz 10.45
Męcina 11.30/12.00
Limanowa 12.29/59
Dobra 13.38/58
Kasina Wielka 14.18/16.03
Mszana Dolna 16.23/53
Rabka Zdrój 17.23/53
Chabówka 17.57
Odpowiedz

#13
Oo i cena nawet przystępna - 30zł. Jest tylko jeden poważny problem. Z Krakowa do Chabówki na 6.00 żywcem się nie ma czym dostać :-(
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IMPREZA KOLEJOWA 07.2016 TOWosem po Wielkpolsce szy_mat 24 11 003 12.06.2017, 11:25
Ostatni post: Kolejoman
  Kolejowa Komunikacja Zastępcza SMK Chojnice 6 maja 2017 norbis97 0 2 456 04.05.2017, 20:31
Ostatni post: norbis97
  2016.09.24 Lidką do Zaniemyśla - impreza na ŚKP kysrat 0 2 036 12.09.2016, 06:39
Ostatni post: kysrat
  Impreza pożegnalna serii SA101/102 przem710 0 2 620 07.04.2016, 19:18
Ostatni post: przem710
  IMPREZA 12.12.2015 r. -K- SM42 z DLA do Sobótki Zach. WARS-ik 8 4 955 06.01.2016, 19:19
Ostatni post: szy_mat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.