Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oznaczenia na starej szynie
#1
Witam

To mój pierwszy post i pewnie ostatni bo kolej to nie mój konikSmile. Może ktoś z was mi pomoże. Ostatnio w ręce wpadł mi kawałek szyny (odpad budowlany). Jest na niej oznaczenie : UNION D 1882 S C 1887. Z innych forów(?) dowiedziałem się, że Union to niemiecka huta. Ale co oznaczają pozostałe znaki? Czy liczby to daty produkcji? Jeśli tak to jest to wiekowy kawałek metalu. Czy ma on jakąś wartość kolekcjonerską? Jeśli nie to chyba oddam go na złom, waży ładne parę kilo. ewentualnie oczyszczę tą szynę z rdzy i postawię jako ozdobę. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz

#2
Na szynie podany jest rok produkcji.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#3
Dzięki. Tylko tak dopytam, która data to rok produkcji? 1882 czy 1887? :-)
Odpowiedz

#4
1887 !
1882 to typ szyny.
Odpowiedz

#5
Witam,
posiadam szyne kolejowa i zastanawiam sie czy ma jakas wartość. Napisane jest na niej Hutte G.H 1882 VII. Nie moge znalezc zadnych informacji w internecie na ten temat. Prosze o odpowiedz.
Odpowiedz

#6
A co konkretnie chciałabyś wiedzieć? Napis na szynie mówi wiele: producent (Hutte GH), niestety 1882 może być równie dobrze rokiem produkcji jak i typem szyny.
Oczywiście, że ta szyna ma wartość. Jeżeli 1882 to rok produkcji - nawet sporą wartość. Jeżeli pochodzi z ziem polskich, a jest produkcji niemieckiej (a to sugeruje nazwa producenta szyny), to może pochodzić sprzed wojny, lub nawet z czasów zaboru pruskiego.
Jaro

Odpowiedz

#7
Tylko dla kogo ma mieć wartość?
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#8
Szyna to wyłącznie wartość złomu - bo co zrobisz z nawet starą, pozaborową szyną?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#9
Cienkim pędzelkiem pociągniesz po dacie złotą farbą i wystawisz w muzeum kolei ;-) Zwiedzający lubią patrzeć na takie daty.
Drezynowy z linii nr 52
Białowieża Pałac-- Białowieża Towarowa-- Podolany-- Grudki-- Miejsce Mocy-- Czerlonka-- Nieznany Bór(BSz)
Odpowiedz

#10
Dokładnie tak, jak pisze Drezynowy. Szyna pamiętająca II wojnę światową/dwudziestolecie międzywojenne/zabory - to robi wrażenie :-)
Jaro

Odpowiedz

#11
O takie coś :-) http://picasaweb.google.com/11817084264 ... 7140792418

(można kliknąć na powiększenie)
Drezynowy z linii nr 52
Białowieża Pałac-- Białowieża Towarowa-- Podolany-- Grudki-- Miejsce Mocy-- Czerlonka-- Nieznany Bór(BSz)
Odpowiedz

#12
Mam przez to rozumieć, ze uzyskam za nią cene złomową i nie mam co liczyć że odkupi ją ode mnie jakieś muzeum ??
Odpowiedz

#13
marzenaWszystko zależy od tego co w końcu oznacza to "1882''. Zadzwoń może do jakiegoś muzeum i ich się zapytaj, moze zechcą ja nawet obejrzeć?
Odpowiedz

#14
Muzeum? Do muzeum się oddaje za darmo. Wydaje mi się że chcesz po prostu zgarnąć trochę kasy i tyle.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#15
Ja nie wiem, czy muzea płacą, ale wartość historyczna tej szyny może być relatywnie spora.
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wstawka hamulcowa oznaczenia Joanna555 0 364 09.01.2024, 09:45
Ostatni post: Joanna555
  Oznaczenia na wagonach towarowych w Prusach franio 7 14 608 23.10.2013, 10:32
Ostatni post: franio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.