Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektrowóz EP20
#1
Jak pracuje układ jezdny na zakrętach w loku EP20 (rosyjski dwusystemowy elektrowóz pasażerski sześcioosiowy, na trzech wózkach, BoBoBo)? Czy on szura wtedy po szynach? Jak jest kompensowany promień łuku toru w podobnych maszynach?
Odpowiedz

#2
Środkowy wózek ma możliwość przesuwania się na boki
Odpowiedz

#3
Przesuwa się wózek czy zestawy kołowe ?
Odpowiedz

#4
Wózek. Choć nie wiem jak to jest rozwiązane dokładnie w tej lokomotywie.
Odpowiedz

#5
Szukałem jakichś schematów podwozia ale w internecie bardzo skromnie jest na ten temat. Zaciekawiło mnie to bo na zdjęciach nie widać żeby wózek był inaczej zamontowany z pudłem niż skrajne, dlatego pomyślałem że może zestawy są przesuwne z odbijakami jak w Tamarach na II i V zestawie kołowym (z tym że to wózek 3 osiowy).
Poszukamy zobaczymy.
Odpowiedz

#6
Na dobry początek fotka wózka:
http://www.train-photo.ru/details.php?i ... 459253be01
Wózek luzem widziałem na
http://parovoz.com/phpBB2/viewtopic.php ... &start=720
(niestety tylko miniatura).
Niestety nie udało mi się znaleźć porządnego schematu środkowego wózka ani ЭП20 jej poprzedniczki ЭП10.
Romek_L
Odpowiedz

#7
Akurat na Tamarze jest całkiem odwrotnie II i V zestaw są stałe. Zaś ruchome są pozostałe cztery.
A tym ze z zewnątrz wygląda tak samo nie można się tym sugerować. Tak jak np jest to z BR232, TEM18 i DM62 czy M62U. Niby wózki tych lokomotyw wyglądają tak samo ale niestety Ludmiła ma całkiem inny system wiązania z odstoją gdyż ma przesuwny czop skrętu.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elektrowóz Skoda mirmur2 0 2 010 18.08.2019, 00:12
Ostatni post: mirmur2
  Najstarszy sprawny elektrowóz w Polsce D29-7 21 7 476 21.10.2013, 08:42
Ostatni post: Ariel Ciechańsk
  Najsilniejszy elektrowóz w Polsce Chupacabra 45 21 816 31.03.2011, 15:47
Ostatni post: Ladusa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.