Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XXI Parada Parowozów - Wolsztyn 2014
#46
Przyznam szczerzę że nie chce mi się czytać tematu od początku, czy w tym roku również pojedzie Hefajstos? i czy wiadomo co go pociągnie?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#47
Hefajstos jedzie. Ciągnie do Ty42-107.
Odpowiedz

#48
Szkoda że STK nie obsługuje tego pociągu.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#49
Jak piszą na FB, skład hefajstosa ma się tak prezentować:
EU07A-001+Ty42-24+wagony.
Od Wolsztyna asynchron na tył i Ty42-24 kominem do przodu
Odpowiedz

#50
szymsza1 napisał(a):EU06-01 ze specjalnym składem trzech parowozów relacji: Czechowice Dziedzice - Wolsztyn
No to EU06 ładnie odmalowali. Ten wagon w środku to dla obsługi, czy jako dodatkowa masa hamująca?

W tym roku wybieram się pierwszy raz do Wolsztyna ze skanerem. Mam pytanie do osób, które miały skanery ze sobą już wcześniej: czy oprócz miejscowych kanałów szlakowych są jakieś inne częstotliwości, na których można w czasie parady coś ciekawego usłyszeć? Np. jakaś specjalna częstotliwość dla nastawni?
Odpowiedz

#51
151.425 - manewrowy dla Wolsztyna. Oprócz tego R3 i R4.
Odpowiedz

#52
@maly97, nie wierz w te brednie. Pyskowice już zajechały do Wolsztyna, a pociąg jest Przewozów Regionalnych. PIC by w życiu swojej lokomotywy PRom za darmo nie pożyczył, tym bardziej takiej, co ma Vmax 160km/h. Między Wrocławiem a Lesznem jedzie EU07 PRów a od Leszna Ty42-107(tak samo w drodze powrotnej).
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#53
krzychuPKP, oho, hefajstos w turkolu, na czterech pudłach. Licho się zapowiada. Bardzo licho.
Odpowiedz

#54
Ktoś może potwierdzić jutrzejsze pociągi ICka 17104/5 oraz 71106/7 z Warszawy do Wolsztyna i z powrotem?
Odpowiedz

#55
Dzięki.

A co do Hefastosa, to czemu w tym roku obsługują go Przewozy Regionalne, skoro wcześniej chyba zawsze był uruchamiany przez Intercity?
Odpowiedz

#56
maly97, też na niego chciałem zapolować i nikt o nim nic nie wie, więc moim zdaniem to jedna wielka lipa.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#57
Tak na świeżo po paradzie. Mimo tylko 8 maszyn nie było źle, ludzi zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych choć i tak dużo. Pogoda średnia, zimno, słońce podczas parady pojawiło się raptem na kilka chwil, dopiero po paradzie zaczęło świecić na stałe. Retro wokół Wolsztyna na raptem 5 wagonach, wszystkie prowadzone Ol12-7, Hefajstosa obsłużył Ty42-107, Cegielskiego Ol49-69. Specjalny z Warszawy nie przyjechał. A Hipolit na dwóch wagonach ;-D
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#58
krzychuPKP napisał(a):ludzi zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych choć i tak dużo.
Na plus jest to że było widać trochę MK, nie tylko matki z dziećmi. Ale fakt - ludzi było dużo.
krzychuPKP napisał(a):Pogoda średnia, zimno, słońce podczas parady pojawiło się raptem na kilka chwil, dopiero po paradzie zaczęło świecić na stałe.
Tam gdzie stałem słońce było przez ~3/4 parady, o pogodę mieć pretensji nie mogę - w porównaniu do wczoraj to była piękna.
krzychuPKP napisał(a):Specjalny z Warszawy nie przyjechał.
Udajemy zdziwienie :-D
krzychuPKP napisał(a):A Hipolit na dwóch wagonach
Z taką godziną przyjazdu do Wolsztyna, nie ma co się dziwić.

Na scenie odbywały się głupkowate konkursy, ale w mniejszej ilości niż w 2013 roku. Był konkurs wiedzy o kolei, pytania były takie że na niektóre nawet nie znałem odpowiedzi :-) Dzięki Bogu że nie było Pana Japy czy jakiegoś innego g***a. Scena ogólnie była mała, o wiele mniejsza niż w latach ubiegłych. Dużym minusem było to że Parada odbyła się w święto, przez to wszyscy sprzedawcy zawyżali ceny np. 70 zł za kg kiełbasy z grila, co ciekawe jak tłum się uspokoił cena zmniejszyła się do 60 zł za kg... Pozostawię to bez komentarza.
Paradę oceniam na + ale ci co niebyli, za wiele nie stracili.
Odpowiedz

#59
Przy okazji się zapytam. Czy były jakieś drezyny wystawione? Jeżeli były to czy - jak przeważnie bywało - była też parada drezyn?
Odpowiedz

#60
Drezyna była tylko jedna - jakaś machajka z Grodziska, więc parady drezyn nie było.
Ogólnie parada na plus. Wg mnie, chociaż mniej maszyn, było dużo lepiej niż w zeszłym roku. Trochę mniejszy tłok, a przede wszystkim parowozy dojechały za górkę - także pamiętne stwierdzenie na radiu "pojedźcie za górkę, zróbcie coś dla ludzi" nie było potrzebne :-).
Do tego wreszcie organizatorzy Dni Ziemi Wolsztyńskiej doszli do wniosku, że nie trzeba koncertów organizować koniecznie na stacji - także pierwszy raz od paru lat było przy torach w miarę cicho, tylko w pobliżu parowozowni było głośniej. No i miejska strona stacji zatłoczona, ale to jak zawsze.

Z polskich parowozów ładnie się prezentował pyskowicki Ty42-24 - świeżo po NG w czerwcu zeszłego roku, dobrze pomalowany, z ładnie wyremontowaną budką maszynisty.

Natomiast trochę się zdziwiłem, że na samej górce prawdopodobnie tylko ja byłem ze skanerem - jak pamiętam, zazwyczaj czynnych było kilka sztuk.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parada parowozów 2019 Tp4 2 4 289 04.05.2019, 20:06
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '18. fred77 5 4 464 27.04.2018, 08:17
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '17. fred77 20 10 667 14.12.2017, 13:54
Ostatni post: hall62
  XXIII Parada Parowozów w Wolsztynie. lolingpl 16 7 393 03.05.2016, 07:26
Ostatni post: Żukow
  III Parada Lokomotyw w Międzychodzie sm31-131 3 3 109 20.07.2015, 19:55
Ostatni post: erap2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.