Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XXI Parada Parowozów - Wolsztyn 2014
#16
Jaka ta parada będzie to taka będzie.
Chciałbym się jednak dowiedzieć czegoś konkretnego na temat drezyn na paradzie. Prawie co roku drezyny są i też mają swój przejazd.
Przy okazji organizowany jest zlot drezyn i dłuższe przejazdy.
Czy w tym roku też coś takiego będzie czy nie? Ma ktoś jakiś dostęp do informacji na ten temat?
Odpowiedz

#17
Ja również być może się wybiorę, ale to ze względu na moją dziewczynę, która jeszcze nigdy nie widziała parowozu na chodzie. Ale zobaczę czy grafik w pracy pozwoli...
Odpowiedz

#18
Kolejoman, a nie lepiej było się z dziewczyną wybrać przed 1 kwietnia jak jeździły pociągi pod parą w ruchu planowym? Myślę że wówczas była by większa atrakcja, bo nie dość że można było parowóz zobaczyć, to jeszcze się przejechać pociągiem przez niego ciągniętym.
Sama parada w Wolsztynie (podobnie jak i w Chabówce) się bardzo skomercjalizowała i jest to bardziej piknik rodzinny, którego pokaz parowozów stał się jedynie dodatkiem, a powinno być na odwrót.
Odpowiedz

#19
Na piknik jest wieksze zapotrzebowanie niz na parowozy...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
Kolejoman, ja na Twoim miejscu zabrałbym lubę do Racławic (masz tam bliżej, a co ważniejsze lepszy tam jest klimat i jest co pozwiedzać), tam też w tym roku będzie parowóz.
Odpowiedz

#21
W jeden majowych weekendów jest jeszcze "kolejowa majówka", czyli okolicznościowy przejazd pociągiem retro po od dawna nieczynnej w ruchu planowym, a bardzo malowniczej górskiej linii z Chabówki do Nowego Sącza organizowana przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei ;-)
Odpowiedz

#22
Tylko, że na zwykły weekend mojej lubej ciężej wyrwać się na drugi koniec Polski, bo w poniedziałek rano musi być na uczelni.
Odpowiedz

#23
Bartek napisał(a):Kolejoman, ja na Twoim miejscu zabrałbym lubę do Racławic (masz tam bliżej, a co ważniejsze lepszy tam jest klimat i jest co pozwiedzać), tam też w tym roku będzie parowóz.

I ja tam prawdopodobnie będę ze swoją drezyną.
Odpowiedz

#24
Z tego co wyciekło do sieci, ma być 14 kopciuchów. A planu parady nie ma wciąż . . Eh 3 tygodnie i cisza ...
Odpowiedz

#25
Proszę poczekajcie na OFICJALNĄ listę parowozów, a nie na jakieś duperele wyssane z palca...
Odpowiedz

#26
14 kopciuchow? :-D Koń by się uśmiał. Ciekawe skąd oni chcą wziąć te 14 parowozów? Ol49-59, cztery maszyny z Chabówki, Albatros, Ty42-24 i powiedzmy dwie sztuki z Czech. Ja naliczylem 9 maszyn. Jak do 10-12 kopciuchow dociagna to będzie sukces. Dziwi mnie, że w tym roku informacji na 3 tygodnie przed paradą nadal nie ma. Rok czy dwa temu pierwsze zarysy pojawiały się w połowie marca.
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#27
Kolejwizja podaje pierwsze potwierdzone informacje:
http://www.youtube.com/watch?v=z-6bfU1NOVY&t=1316
Pozdrawiam, Leonardo
http://www.leospace.pl/

Kilometry w 2012 | 2013 | 2014 | 2015
Odpowiedz

#28
Patryk Farana napisał(a):Z tego co wyciekło do sieci, ma być 14 kopciuchów. A planu parady nie ma wciąż . . Eh 3 tygodnie i cisza ...
To jest lista z 2013 r. ...
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#29
Tam były podane dwie Oelki z Wolsztyna, jak wiadomo mamy tylko jedną.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#30
Ariel Ciechańsk napisał(a):
Patryk Farana napisał(a):Z tego co wyciekło do sieci, ma być 14 kopciuchów. A planu parady nie ma wciąż . . Eh 3 tygodnie i cisza ...
To jest lista z 2013 r. ...
To nie była lista z 2013r. . . . . Jakieś 4 niemieckie parowozy były wpisane, ale kolo usunął wpis. Poza tym już nie ważne...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parada parowozów 2019 Tp4 2 4 365 04.05.2019, 20:06
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '18. fred77 5 4 587 27.04.2018, 08:17
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '17. fred77 20 10 951 14.12.2017, 13:54
Ostatni post: hall62
  XXIII Parada Parowozów w Wolsztynie. lolingpl 16 7 555 03.05.2016, 07:26
Ostatni post: Żukow
  III Parada Lokomotyw w Międzychodzie sm31-131 3 3 163 20.07.2015, 19:55
Ostatni post: erap2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.