Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze aparatu
#1
Witam,
po czterech latach używania Lumixa DMC F3 postanowiłem wymienić aparat.

Jako że fotografuję głównie w celach dokumentalnych budżet jaki mam zamiar przeznaczyć na nowy zakup to max.800 PLN (jeżeli propozycja będzie ciekawa to mogę dołożyć stówkę-dwie), a ja zielony jestem jeżeli chodzi o aparaty.

Wymagania jakie mam wobec nowego sprzętu to to czego nie mam w obecnym aparacie czyli możliwość zmiany zoomu podczas nagrywania filmiku (wystarczy jakość 720p), akumulatorki AA (zamiast dedykowanych jak w obecnym aparacie) i prostota robienia zdjęć.
Fajnie by było gdyby w budżecie zmieśćić się jeszcze z zakupem torby/etui na aparat, zapasowymi akumulatorkami (wraz z ładowarką) oraz kartą pamięci 4-8GB.

Preferuję zakupy w stacjonarnym sklepie, u mnie w mieście z sieciówek są: Avans, Neonet, Media Expert i RTV Euro AGD.

Zakupu mam zamiar dokonać w najbliższy weekend, większość promocyjnych gazetek rozpoczyna się od jutra, na chwilę obecną miałem okazję zapoznać się tylko z ofertą NEONETU:
CANON SX170 - 549PLN
NIKON COOLPIX L330 - 699PLN
SONY DSC H300 - 799PLN.

Co Wy drodzy forumowicze polecilibyście zakupić ? Które z w/w sklepów mają według Was najlepszą ofertę aparatów? Oczywiśćie na myśli mam nie tylko aparaty z powyższej listy.
Tak jak wyżej wspomniałem nie fotografuję na poważnie tylko głównie dla siebie więc wymagań nie mam dużo.

Z góry dziękuję za pomoc, a osobie która pomoże jeżeli będzie okazja się kiedyś spotkać stawiam browara ;-)
Odpowiedz

#2
Najlepiej z nich wygląda SONY, funkcja manual, duży zumm, 20 MPX.
Odpowiedz

#3
Tak jak już wcześniej napisałem nie musi to być aparat z powyższej listy, być może ktoś z Was niedawno kupował aparat i mógłby jakiś model polecić.
Wymagania to tak jak napisałem akumulatorki AA, i możliwość zmiany zoomu w trakcie nagrywania filmiku. Zresztą ja się na fotografii nie znam więc jeżeli chodzi o parametry robienia zdjęć to wszystko mi jedno jaka będzie jakość.

[ Dodano: 2014-03-20, 08:39 ]
Ewentualnie jeżeli zrobiłbym wycieczkę po sklepach na co zwracać szczegółną uwagę przy zakupie aparatu (na jakie parametry)?
Odpowiedz

#4
Bartek napisał(a):Zresztą ja się na fotografii nie znam więc jeżeli chodzi o parametry robienia zdjęć to wszystko mi jedno jaka będzie jakość.

To raczej błędne podejście... ;-)
Mam SONY W730, zoom 8 x bardzo się przydaje, więc jeśli możesz mieć rzędu 20 x, to na pewno jest to duża zaleta. Nie ma co natomiast przesadzać z wielkością matrycy. Poza tym popatrz przed zakupem tutaj:

Recenzje aparatów

Powodzenia i daj znać, jaki model wybrałeś...
Odpowiedz

#5
Ostatecznie zakupiłem aparat taki jaki ma forumowicz Tomek (MK_ŚLĄSK) czyli FUJIFILM FinePix S4800.
Dziś wybrałem się na stację w celu przetestowania ale niestety ruch do Kamieńca Ząbkowickiego (czyli w zasadzie cały towarowy w moim mieście) został wstrzymany do poniedziałku.
Odpowiedz

#6
Cześć
Odkopuję temat po 3 latach, bo teraz ja potrzebuję kilku rad przy wyborze aparatu. Do rzeczy:
Potrzebny mi japoński aparat z wbudowanym GPS. Te dwa parametry są konieczne, zamierzam go używać w Japonii.
Cena 900-1200 zł również ma znaczenie. Wynika z wysokich kosztów podróży na drugi koniec świata.
Przeglądam stronę: recenzje.net.pl i lokalnych sklepów. Obstawiam takie aparaty:
Canon PowerShot SX-620 lub  SX-720
Nikon Coolpix AW130
Panasonic Lumix DMC-TZ60

Jestem zaliczakiem i nie chcę kupować wysokiej klasy aparatu. Moje oczekiwania:

- Aparat z wysuwanym obiektywem zamiast długiej lustrzanki.
Będzie przez większość czasu na szyi więc liczy się wygoda. Poza tym jak mniej wystających części to mniejsze ryzyko uszkodzenia.
- Lokalizacja zdjęć w oprogramowaniu zamiast nakładki GPS.
Powód jak wyżej - coś przymocowanego łatwiej uszkodzić lub zgubić.
- Żeby ten GPS mógł działać podczas lotu, jeśli to jest możliwe.
Mam już info jak to działa w samolocie, z forum cytowanej tu wielokrotnie strony o tanim lataniu.
- Możliwość robienia zdjęć i filmów podczas ładowania baterii.
Dotychczas u mnie takie coś można robić jedynie telefonem. Aparat był w trybie uśpienia.
- Redukcja wstrząsów.
Statywu nie mam i raczej skorzystam z naturalnych podpór. Trzeba wziąć pod uwagę, że gdzieś można trafić na trzęsienie ziemi [oby nie]
- Program w języku polskim.
Niby oczywiste ale z tego powodu nie planuję zakupu w Japonii. Nawet jeśli tam niektóre aparaty są tańsze to często mają tylko japońskie menu.
- Tryb  panoramy.
Liczy się również to aby w pamięci zostały zapisane pojedyncze zdjęcia, z których ma być panorama.
- Szybkość robienia zdjęć
Aparat ma być głównie do fotografowania z okien pociągów. Czas reakcji bardzo się liczy bo niektóre pociągi shinkansen mkną ponad 300km/h.
- Nagrywanie filmów 1080 HD.
To nie jest priorytet. Natomiast chcę uniknąć sytuacji gdy aparat automatycznie zastosuje wymiary filmowe do zdjęć, szczególnie pionowych.

Mam jeszcze 2 ważne pytania:
- czy aparat długo wyszukuje lokalizację?
- wyszukiwanie uniemożliwia zrobienie w tym czasie zdjęć?
Namierzanie sieci jest ważne bo Japonia to dużo gór i tuneli. Wtedy sygnał GPS raczej zanika. Szkoda zachodu, jeśli wyszukiwanie trwa długo lub/i wymaga restartowania tego programu za każdym razem. Jeśli gra niewarta świeczki to pozostaje kupić aparat bez GPS.

Proszę o spostrzeżenia jak działa u Was to co mnie interesuje. Mało znam się na fotografowaniu, dlatego niektóre z moich pytań są banalne. Forum optyczne.pl jest za bardzo fachowe.
Proszę o info.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Photo Jaki posiadacie model aparatu? sopelsky 8 4 525 28.05.2022, 15:17
Ostatni post: poluwa
  Pomoc w wyborze aparatu i obiektywu KW_PL 1 1 388 01.08.2021, 14:45
Ostatni post: Ogórkowy
Question Wybór aparatu do kolejowych zdjęć norbis97 8 5 911 31.01.2018, 21:33
Ostatni post: Bilet Ś-krzyski
  Pomoc przy wyborze statywu vernalisadonis 4 2 750 13.04.2015, 10:50
Ostatni post: Linia424
  Pomoc w wyborze aparatu Mytnik 3 3 829 11.12.2011, 15:30
Ostatni post: Łukasz Turek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.