Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociągi pancerne
#1
Temat poświęcony wiedzy o pociągach pancernych. Zasada działania, budowa, obszary działań itd.

Ostatnio zaczęły mnie trochę ciekawić pociągi pancerne, jak wiadomo pociąg pancerny składa się opancerzonych i uzbrojonych wagonów, a parowóz (najczęściej był to tendrzak) umieszczany pośrodku składu. Dla zaciekawionych pociągami pancernymi polecam stronę http://derela.republika.pl/pociagi.htm
Na stronie można wyczytać że, po drugiej wojnie światowej SOK posiadał pociągi pancerne, oraz drezyny. Jeżeli macie jakieś ciekawe informacje na temat pociągów pancernych to się nimi podzielcie na forum.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#2
Zdaje się że w Warszawskim mauzoleum kolejnictwa znajduje się jakiś skład pancerny.
Odpowiedz

#3
Na zalinkowanej stronie jest napisane że ten wagon pochodzi z pociągu jeżdżącego w Bieszczadach zaraz po wojnie.]
Strona bardzo ciekawa Nawet nie wiedziałem że w moich okolicach też działały pociągi pancerne zaraz po wojnie.
Odpowiedz

#4
Owszem, znajduje się tam Pociąg pancerny niemieckiej konstrukcji (na bazie niemieckiej WR550) Pociąg został skonstruowany w 1943 roku w zakładach Schwarzkopf.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#5
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale był on chyba wypożyczony przez jakiś czas prze skansen w Chabówce.
Odpowiedz

#6
przem710, Dobrze kojarzysz bo na niejednej stronie się pojawia notatka o tymczasowym eksponowaniu PzTrWg 16 w Chabówce.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.