Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowe zestawy czcionek
#1
Zapodaję w tym temacie do pobrania kolejowe zestawy czcionek. Korzystają z nich głównie modelarze. Można pobrać poszczególne kroje, zainstalować je i samemu tworzyć tabele do SRJP z symbolami, robić tablice stacyjne tudzież inne rzeczy w edytorach tekstu.

Dla niewtajemniczonych instrukcja instalacji: plik czcionki wklejamy do folderu C:\WINDOWS\Fonts\ i już możemy z niej korzystać np. w Microsoft Word.
  1. Dworcowa PKP
    opis: domyślna czcionka tablic nazw miejscowości, peronów i innych na stacjach i przystankach
    wersja: 2.0 polska
    autor: Miasto Kolei <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.miastokolei.of.pl">www.miastokolei.of.pl</a><!-- w -->
    data: 2004
    pobieranie: mlask
  2. BN-67 9010-03
    opis: czcionka do oznakowywania pojazdów kolejowych wg normy BN-67/9010-03, niegdyś obowiązkowa, dziś stosowana uznaniowo
    wersja: 0.26
    pobieranie: mlask
  3. SRJP PKP FONT
    opis: czcionka z symbolami stosowanymi w sieciowych rozkładach jazdy pociągów
    autor: Jarek D. Stawarz
    data: 19.12.2000
    wersja: 3.1
    pobieranie: mlask
  4. PKP
    opis: czcionka do oznakowywania pojazdów kolejowych wg normy BN-67/9010-03, niegdyś obowiązkowa, dziś stosowana uznaniowo
    wersja: 0.9 alfa
    autor: MPK
    data: 2003
    uwagi: niedopracowana; zawiera stylizowane litery z logo PKP
    pobieranie: mlask
  5. pkp-oznaczenia
    wersja: 1.00
    data: 29.12.2003
    pobieranie: mlask
  6. BAHN
    opis: czcionka programu symulacji kolejowych „Bahn”
    pobieranie: mlask
  7. Drogowskaz
    opis: czcionka drogowskazów, możemy sobie zrobić drogowskaz do naszego ulubionego dworca kolejowego
    wersja: 001.2
    pobieranie: mlask
  8. Aldine 721
    opis: czcionka używana dawniej w sieciowych rozkładach jazdy
    pobieranie: mlask
  9. PLKPDPfont
    opis: czcionka używana rozkładach tablicowych
    wersja: 1.002
    pobieranie: mlask
Fajnie by było, jakby ktoś upublicznił zestawy czcionek PLKPDPfont, stosowaną w plakatowych rozkładach jazdy. :-)
Zmiana: Już jest.
Odpowiedz

#2
Witam,

Proszę o re-upload czcionki "Dworcowej" oraz "PKP" Smile
Pozdrawiam !
Odpowiedz

#3
Zrobione, łącza odświeżone.
Odpowiedz

#4
Czy Koledzy mogą podać, jaką czcionkę zastosowano w napisach na nowo wyremontowanej st. Wrocław Leśnica? Czy to niemiecka czcionka DIN 1451?
Odpowiedz

#5
Mariusz W. napisał(a):Fajnie by było, jakby ktoś upublicznił krój czcionki PLKPDPfont, stosowaną w plakatowych rozkładach jazdy. :-)
OK! Czasami trzeba zrobić dobry uczynek dla bliźnich, nieprawdaż?
W najbliższym czasie plik PLKPDPFont powinien zostać tu udostępniony. Chwila cierpliwości.
Odpowiedz

#6
Proszę bardzo.
  • 9. PLKPDPfont
    opis: czcionka używana rozkładach tablicowych
    wersja: 1.0
    pobieranie: mlask
To teraz się zacznie robienie tablic ze swoją wizją rozkładu. ;-)

Cytat:W foncie tym mogą być pewne braki bo nie mam ani czasu ani ochoty przeglądać wszystkie tablice i wydobywać poszczególne symbole. Jeśli ktoś z szanownych uczestników tego forum znalazłby brak to bardzo bym prosił o podesłanie mi pliku pdf z tą tablicą gdzie znajduje się znak, którego nie ma w tym foncie to go uzupełnię.
Odpowiedz

#7
Mimo instalowania według instrukcji w pierwszym poście czcionka mi nie działa.
Odpowiedz

#8
A próbowałeś zrobić to jak należy i użyć narzędzia "Czcionki" z panelu sterowania, zamiast rzeźbić jak to robiono w roku 1998? Albo użyć wyszukiwarki, żeby się dowiedzieć jak to zrobić, jeśli sam nie wiesz jak?
Współczesnym dzieciakom wszystko trzeba podać na tacy...

PS Jeszcze ad rem, czcionka to metalowy odlew znaku drukarskiego, od biedy można też użyć tego terminu jako określenie pojedynczego znaku komputerowego. Plik ze zbiorem znaków do użytku komputerowego natomiast to font.
Odpowiedz

#9
Son. napisał(a):Współczesnym dzieciakom wszystko trzeba podać na tacy...
I po co koleś te chamówy i wyzwiska od dzieciaków? Potem się dziwią że forum umiera, bo nikt nie pisze, a jak już napisze to latają wyzwiska od dzieciaków.



Mi ta czcionka nie działa, lecz nie będę płakać z tego powodu. Może jest niekompatybilna z moim systemem operacyjnym. Co ciekawsze pozostałe zamieszczone w tym wątku mi działały...
Odpowiedz

#10
Bez obrazy, ale tego typu stwierdzenie
lolingpl napisał(a):Mi ta czcionka nie działa(…)
i oczekiwanie pomocy do niczego nie doprowadzi. Wyobraź sobie, ze dzwonię do mechanika i mówię: „samochód mi nie jedzie”, odkładam słuchawkę i oczekuję pomocy. Nie jedzie bo:
nie ma paliwa? Nie ma kół? Kierownicę ukradli?, Silnik się zatarł? I tak można wymieniać prawie bez końca.

Napisz co to znaczy nie działa. Nie instaluje się? Nie widać jej w systemie. Jest ale nie możesz wprowadzić żadnego znaku. Jakiś komunikat się pojawia? A system to…? Pomóż sobie pomóc.

Najnowszy pakiet fontu.
Odpowiedz

#11
Przepraszam że nie uściśliłem. Instalować się instaluje, widać ją, ale gdy próbuję coś nią napisać wychodzą zwykłe litery. Mój system to Windows 8.
Odpowiedz

#12
W tym pliku z fontem jest również plik jpg, w którym znajdziesz informacje o dostępnych glifach i odpowiadającym im znakom na klawiaturze. Najpierw wpisujesz w Wordzie litery i/lub znaki np. 1234567lmnopqSUZ^? zaznaczasz ten tekst i wybierasz dla niego font PLKPDPfont i już. Powodzenia.
Odpowiedz

#13
Chyba zmienił się hosting tego pliku i magicznie czcionka zaczęła mi działać.
Odpowiedz

#14
Najnowszy pakiet fontu PLKPDPfont w wersji 1.2 z dużą ilością nowych znaków udostępniam wraz z dzisiejszą aktualizacją rozkładu jazdy Wink Plik dostępny jest tutaj.

Wersja 1.300 - Nowy rozkład tuż tuż, a ja znalazłem 3 nowe znaki.
Odpowiedz

#15
(18.10.2015, 09:18)Gemini67 napisał(a): Najnowszy pakiet fontu PLKPDPfont w wersji 1.2 z dużą ilością nowych znaków udostępniam wraz z dzisiejszą aktualizacją rozkładu jazdy Wink Plik dostępny jest tutaj.

Wersja 1.300 - Nowy rozkład tuż tuż, a ja znalazłem 3 nowe znaki.

To już nowa wersja 1.400 - kilka kolejnych nowych znaków
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.