Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto w latach 90. odpowiadał za transport lokalny?
#1
Wiem, że na mocy dyrektywy EWG z 1991 r doszlo do podziału rynku kolejowego na zarządce infrastruktury oraz przewozników - wiec jak sprawa dokladnie wygladala jezeli chodzi o przewoznika? PKP jako PKP(bez jakiegos podziału wewnatrz spolki) obsługiwało lokalnie i dalekobiezne polaczenia?

Pozdrawiam!
Odpowiedz

#2
Tak, jedno wielkie PKP obsługiwało połączenia lokalne i dalekobieżne, przewozy towarowe, manewry itd.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Dziękuje za odpowiedź. Jutro jeszcze dokładnie doczytam w książce(chyba jedynej na rynku), która omawia sprawę uregulowań organizacyjnych PKP.
Odpowiedz

#4
Ministerstwo Infrasturktury odpowiadało ponad tym za wszystko.
...
Odpowiedz

#5
Dziękuje jeszcze raz. Już udało mi się dotrzeć do książek, które proces przemian dobrze opisują. Smile
Odpowiedz

#6
curowiec napisał(a):Już udało mi się dotrzeć do książek, które proces przemian dobrze opisują. Smile
Podasz bibliografię? Może przyda się innym użytkownikom w przyszłości.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#7
*Bożena Grad - Regionalne Przewozy Pasażerskie w Procesach Dostosowania do Standardów Europejskich
*Anna Mężyk - Uwarunkowania i Efekty Reform Kolei
*Konferencja ( Finansowanie kolejowych regionalnych przewozów pasażerskich w Polsce)
*Janusz Górny - Kolejowe Regionalne Przewozy Pasażerskie w Polsce w Świetle Polityki Transportowej UE
* konferencja zorganizowana przez Senacki Zespół Infrastruktury(LIBERALIZACJA PRZEWOZÓW PASAŻERSKICH)

W oparciu o te pozycje udało mi się opracować część dotyczącą najświeższej historii zagadnienia. ;-)
Odpowiedz

#8
Jedno wielkie PKP ale było podzielone na sektory. PKP Przewozy Regionalne zostały wydzielone w 2001 roku z Sektora Przewozów Pasażerskich PKP. Na tym polegała różnica. Smile
Odpowiedz

#9
Zanim podzielono PKP na sektory, z których potem powołano spółki, istniał podział na Dyrekcje Okręgowe Kolei Państwowych.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PR] Po 13 latach wracają przewozy regionalne do Parczewa Barciur 0 5 552 04.07.2013, 22:48
Ostatni post: Barciur
  Veolia Transport - charakterystyczne... psim 3 4 772 30.06.2012, 22:33
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.