Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasze filmy kolejowe 2014
#46


Skoda należąca do firmy STK Wrocław przejeżdża przez stację w Koninie ze składem intermodalnym w kierunku stacji Poznań Franowo. Nagranie powstało w 2013 roku.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#47


Widoki z podrozy pociagiem z Passau do Nurmberg z przejazdem przez Regenesburg
Odpowiedz

#48
To z czasu kiedy się spotkaliśmy czy później nagrywałeś?
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#49

Z dniem 09.03 zacznie obowiązywać korekta rozkładu jazdy pociągów. Przynisła ona trochę zmian, w większości tylko na złe. Znika wiele pociągów, parę zmienia relację, a nie które terminy jazdy. W tym filmie postarałem się uwiecznić wszystkie pociągi które od 09.03 już wcale nie wyjadą, lub pojadą w zmienionej relacji. Znikają składy: TLK "Barnim" Poznań - Szczecin - Poznań, który do Grudnia 2013 jeździł w rel. Kraków - Szczecin - Kraków; znikają też pociągi interREGIO "Merkury" Poznań - Szczecin - Poznań, interREGIO "Starosta" Poznań - Warszawa, Warszawa - Zielona Góra i Zielona Góra - Poznań, Przewozy Regionalne tłumaczą likwidację tych pociągów brakami taborowymi (chyba już to kiedyś słyszałem). Pociąg TLK "Heweliusz" zmienia relację z Gdynia - Poznań - Gdynia na Poznań - Wrocław (może wkraść się błąd gdyż rozkład zawiera parę nie ścisłości, bo są w nim dwa "Heweliusze": TLK 57103/57102 Gdynia - Poznań - Gdynia i TLK 76110 Poznań - Wrocław) , w drodze powrotnej będzie kursować jako TLK "Przemysław" Wrocław - Poznań. Relację zmienia też poc. TLK "Hetman" Zamość - Poznań - Zamość na Rzeszów - Poznań - Rzeszów, na odc. Zamość - Rzeszów - Zamość kursować będzie KKZ (też już to skądś znam).


Marzec kojarzony jest z przedwiośniem, lecz także z korektą rozkładu. Jak podczas każdej korekty rozkładu nie zabrakło cięć. Jednym ze zlikwidowanych pociągów był iR "Starosta" rel. Warszawa Wschodnia - Zielona Góra. Był to jedyny pociąg kategorii interREGIO na zachodniej E-20 i w Zielonej Górze i w województwie lubuskim. W związku z tym postanowiłem ten skład pożegnać nietypowo - nie na stacji Poznań Główny, nawet nie na terenie Aglomeracji Poznańskiej tylko w Nowym Tomyślu. Przewozy Regionalne likwidację tego składu argumentują brakami taborowymi. Na szczęście od 11 Kwietnia na trasę Poznań - Zielona Góra wyruszy poc. interREGIO "Rusałka".
Odpowiedz

#50

TLK 57104 "Jeziorak" z Olsztyna Głównego do Poznania Głównego odjeżdża ze stacji Toruń Główny. Od jutra pociąg zostaje zawieszony.


Remont dworca kolejowego w Bytomiu - odcinek pierwszy, 14.02.2014 r.


Remont dworca kolejowego w Bytomiu - odcinek drugi, 28.02.2014 r.
Odpowiedz

#51
PREZENTACJA pociagu Stadler KISS dla ODEG :-)



pitagoras23 napisał(a):To z czasu kiedy się spotkaliśmy czy później nagrywałeś?

TAk TO JEST jak jechalem w dalsza droge Smile
Odpowiedz

#52
EIC SOBIESKI zestawiony z samych wagonów austriackich:

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/sokopl">www.youtube.com/user/sokopl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#53
EU07-173 + EIC 3134 "KARŁOWICZ - odjazd z Zakopanego


Ostatni, pożegnalny odjazd EU07-446 + EIC 3122 "TATRY" Zakopane - Warszawa Wschodnia


Zakopane - ostatni odjazd TLK 31262 "NOSAL"


ED72-012ra - 33516 "JANOSIK" - ostatni odjazd z Zakopanego


Zakopane; 30509 - przyjazd i odjazd na bocznicę EN57-1050 ra


Teraz mam małą przerwę do 26 kwietnia...
Odpowiedz

#54
2014-02-22 Białystok

EN57AL-1544 jako
12:25 Regio 10324
15:55 Regio 10328
Białystok - Szepietowo


SA133-002 jako Regio R10522 Białystok - Czeremcha

Kolej damskim okiem
elf KM girl
Odpowiedz

#55
Pershing o krótkim imieniu Ela, odjeżdża z pociągiem interREGIO "Chemik" relacji Warszawa Wschodnia - Kędzierzyn Koźle, aby później przejść na pociąg interREGIO "Rudawy" do stacji Jelenia Góra. Serdeczne pozdrowienia kieruję do maszynisty.

Odpowiedz

#56
Siemens ES64U4, 183 714-5 (czeski Taurus) przewoźnika AWT z mieszanym składem cystern wyjeżdża ze stacji Ostrava Svinov.

Bytom - remont dworca kolejowego - odc. 3
Odpowiedz

#57
Spěšný vlak 1663 relacji Jeseník - Krnov wjeżdża na stację Głuchołazy:

Odpowiedz

#58
Kalisz 16.03.2014

Odpowiedz

#59


Ostatnio sporo się dzieje z wagonami dla PKP Intercity. Budowane są nowe, modernizowane są stare. Część z nich przechodzi naprawy rewizyjne, po których odbywają się testy dynamiczne.
W dniu dzisiejszym z Hannoveru wracał pociąg specjalny oznaczony jako PXE 716004/5 z 11 różnymi wagonami, które testowane były na niemieckiej sieci kolejowej z prędkością 200 km/h. W składzie znajdują się wagony klasy 1 i 2, wagony sypialne z EN Jan Kiepura oraz dedykowany dla tego połączenia wagon restauracyjny.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#60
Film dłuższy niż zwykle | Rok na Youtube

Ale szybko to zleciało. Równo rok temu umieściłem na tym kanale pierwszy film. Nie myślałem że ten kanał tyle przetrwa. Miałem chwile zwątpienia, ale jak to zwątpienie mi przeszło dostawałem tzw. "kopa w tyłek" i miałem 2 razy większą ochotę do nagrywania. Przez pierwsze 8 miesięcy nagrywałem "kalkulatorem", chwilę przed Świętami odkryłem że moim dawnym aparatem da się nagrywać filmy, nagrywałem nim krótko gdyż na Święta Bożego Narodzenia otrzymałem nowy sprzęt którym nagrywam po dziś dzień. Szkoda że tak późno. Z okazji roku na YT chciałem wrzucić coś innego niż zwykle - film nie ze stacji Poznań Główny a z Krzyża.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filmy z zabarwieniem kolejowym Mika 28 14 814 20.12.2022, 09:27
Ostatni post: elok123
  Nasze filmy kolejowe 2019 norbis97 16 18 152 07.03.2022, 14:23
Ostatni post: norbis97
  Nasze filmy kolejowe 2020 norbis97 7 4 511 27.10.2020, 12:38
Ostatni post: KolejowyW
  Nasze zdjęcia kolejowe Adams 17 12 301 30.06.2020, 17:25
Ostatni post: givexnine
  Nasze filmy kolejowe 2017 norbis97 4 3 776 31.03.2017, 18:28
Ostatni post: Jaroslaw

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.