Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca, płaca i ulgi
#16
ET40 napisał(a):Btw. bezpłatne, finansowane z podatków studia (również na niekoniecznie przydatnych dla gospodarki kierunkach) i rozmaite stypendia (również niezależne od wyników) oraz ulgi transportowe też trącą socjalizmem, chciałbym przypomnieć.
To, jak rozumiem, już się należy?
Nie próbuj ciągnąć mnie za język, bo ja swoich poglądów nie zmienię i zmanipulować też się nie dam Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#17
A z ulg korzystasz?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
Loony na pewno nie korzysta z socjalistycznej ulgi 51%. ]->
Odpowiedz

#19
loony napisał(a):Pierwszy lepszy przykład jaki mi przychodzi do głowy to leszczyńska fabryka pomp. Ojciec kumpla pracuje tam ponad 30 lat. Nigdy jeszcze nie dostali np. zniżki na pompę wody do centralnego ogrzewania. Bo niby dlaczego? Dostają wypłaty za swoją pracę, to niech sobie sami kupują.

Ale pompy nie kupujesz codziennie aby zasilić lodówkę i nie dojeżdżasz nią do pracy na nastawni czy szopie-też codziennie...
Jakim sensem byłoby gdyby pracownik elektrowni pilnował urządzeń i je sterował tak aby wyprodukować 20kwh i dostał za to większą wypłatę niż bez przywileju, a potem za tą różnicę kupił te 20kwh?
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#20
A ja to za granicą mieszkam i mam legitkę studencką zza granicy więc jeszcze te 51% i na mnie jest łożone jak co roku jeżdżę i kilkaset złotych na pociągi wydaję.. bo mi się należy, jako obywatelowi, skoro mi to państwo daje to czemu nie skorzystać? Smile
Odpowiedz

#21
Cytat:Pierwszy lepszy przykład jaki mi przychodzi do głowy to leszczyńska fabryka pomp. Ojciec kumpla pracuje tam ponad 30 lat. Nigdy jeszcze nie dostali np. zniżki na pompę wody do centralnego ogrzewania. Bo niby dlaczego? Dostają wypłaty za swoją pracę, to niech sobie sami kupują.
Zgadzam się po części, trzeba jednak też zauważyć że dzięki nie stosowaniu tychże zniżek pracodawca może wypracować większy zysk i co za tym idzie wypłacać większe wynagrodzenie swoim pracownikom.
Sam mógłbym zrezygnować z 99 gdybym dostał za to wymierną podwyżkę.
Niestety, nie zawsze to tak działa.
W firmie gdzie pracuje żona zlikwidowali samochody służbowe na rzecz aut prywatnych pracowników + zwrot za paliwo, przy czym od nowego roku mieli dostać podwyżkę rzędu nawet 100 zł.
Szef uaktualnił, ponoć mają dostać od marca...

Charakterystyką zniżek jest to że nie wszyscy na niej korzystają, ale wszyscy w danej firmie na rzecz ulgi tracą a część sobie tego nie zrekompensuje.
...
Odpowiedz

#22
Lubuszanin napisał(a):W firmie gdzie pracuje żona zlikwidowali samochody służbowe na rzecz aut prywatnych pracowników + zwrot za paliwo, przy czym od nowego roku mieli dostać podwyżkę rzędu nawet 100 zł.
Szef uaktualnił, ponoć mają dostać od marca...
Podwyżka rzędu 100 zł nie pokryje kosztów utrzymania samochodu, więc Twoja żona będzie stratna.
Odpowiedz

#23
Mariusz W., się moją żoną i autem nie interesuj i rad nie udzielaj.
Jeżdżą średnio raz w tygodniu na odl. nie większą niż 10km.
...
Odpowiedz

#24
Lubuszanin napisał(a):Mariusz W., się moją żoną i autem nie interesuj i rad nie udzielaj.
Sam ten wątek poruszyłeś na forum, więc nie wiem o co chodzi.
Odpowiedz

#25
Ja jestem za usunięciem 99 i dodaniem podwyżek do wynagrodzeń, koleją wogóle nie jeżdżę, ze zniżki nie korzystam także więcej na paliwo by było Smile
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#26
Mariusz W. napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):Mariusz W., się moją żoną i autem nie interesuj i rad nie udzielaj.
Sam ten wątek poruszyłeś na forum, więc nie wiem o co chodzi.
No wiesz, czytać mają wszyscy, ale żeby interesować się, to wara! :-D
Odpowiedz

#27
rustsaltz napisał(a):Tak jak z prawej mamy PiS i ONR

Przepraszam, że tak politycznie, ale to właśnie PiS ma program mocno socjalny Wink Więc gdzie tu prawica? Wink

[ Dodano: 2013-12-23, 10:55 ]
Poznanski_mech napisał(a):Ja jestem za usunięciem 99 i dodaniem podwyżek do wynagrodzeń, koleją wogóle nie jeżdżę, ze zniżki nie korzystam także więcej na paliwo by było Smile

No i o to właśnie chodzi. Dostajesz kasę dodatkową w wypłacie i wykorzystujesz ją w ten sposó, jaki Tobie się podoba, nie z góry narzucone jest, że musisz ją wykorzystać w jeździe pociągiem. I wtedy taka osoba jak Ty, niejeżdżąca pociągiem jest stratna.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#28
DamianT napisał(a):
rustsaltz napisał(a):Tak jak z prawej mamy PiS i ONR

Przepraszam, że tak politycznie, ale to właśnie PiS ma program mocno socjalny Wink Więc gdzie tu prawica? Wink
A SLD ma postulaty wspierania przedsiębiorców, więc gdzie tu lewica?
Istnieją pewne ramy ogólne w których można zamknąć dane ugrupowanie. To, że zarówno KNP jak i KPP są wystąpieniem z UE, to mimo to są to całkiem różne partie.
Odpowiedz

#29
Prawda że mimo wszystko jestem stratny, koszt biletu to zaledwie kilka groszy a koszt paliwa to średnio 60 złotych na 100 km. Ale mimo tego nie korzystam z kolei bo nie spełnia moich wymagań, jadąc samochodem sam dobieram sobie trasę, postoje, jest znacznie wygodniej siedząc na wygodnych fotelach i operując komputerem pokładowym, w pociągu jestem uzależniony na trasę przejazdu, warunki panujące na szlaku, wszelkie wstrzymania, dodatkowo siedzę na niezbyt wygodnych kanapach i nie dopieram sobie współpasażerów.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#30
Cytat: Ale mimo tego nie korzystam z kolei bo nie spełnia moich wymagań, jadąc samochodem sam dobieram sobie trasę, postoje, jest znacznie wygodniej siedząc na wygodnych fotelach i operując komputerem pokładowym, w pociągu jestem uzależniony na trasę przejazdu, warunki panujące na szlaku, wszelkie wstrzymania,
Mam podobnie, z tym że mnie ogranicza głównie rozkład oraz mała "ładowność" bagażowa pociągu.
Na jakieś większe zakupy np. do Poznania lub Frankfurtu mimo że z ZG moglibyśmy za parę złotych przejechać tam i z powrtoem to trzeba się jednak liczyć że Poznań jest wielki i jeżdżenie kom. miejską po całym mieście z zakupami jest napewno kłopotliwe i męczące. Samochód podjedzie wszędzie i zabierze wszystko, czasem lepiej dla tej wygody wydać tą prawie stówę.
Poza tym rozkładem jest się uwiązany bo albo się trzeba spieszyć bo zaraz odjedzie albo trza bezsensownie czekać na swój pociąg.
Tak z obserwacji wiem że większość moich kolegów korzysta z tych zniżek tylko jako dojazd do pracy, z Czerwieńska czy Zbąszynka głównie. Poza tym też sporadycznie korzystają z pociągu.
...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.