Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podział administracyjny kraju
#16
DamianT napisał(a):a gdyby tak całe Zagłębie Dąbrowskie nie było w województwie Śląskim, tylko na przykład w Małopolskim, albo jakieś nowe na przykład z Częstochową. Jak wtedy by się pogłębiły antagonizmy między Katowicami a Sosnowcem? Smile Nie mieszkam w tych miastach, ale z tego co słyszałem różnice powoli jakoś się zacierają. A gdyby była granica województwa? Ciekawe Smile No i jak by kolej podzielono Smile

Zacierają, zacierają, to fakt. Jeśli masz na myśli mentalność, to nastąpiły duże zmiany, ale wciąż istnieją grupy fanatyków - i nie mam na myśli kiboli, którzy w większości i tak nie urodzili się lub ich rodzice w Katowicach/Sosnowcu - którzy są pokrzywdzeni przez sąsiadów zza miedzy.
Sam w latach osiemdziesiątych dostawałem mocny zastrzyk emocji przed meczami hokejowymi z GKS Katowice i innymi drużynami ze Śląska - "bo to oni, te hanysy... przyjeżdżają do mojego miasta". Czasy i ludzie się zmieniają. Bezpośrednia wymiana informacji - internet, spowodowała to, że faktycznie w sferze mentalnej granice przestają istnieć.
Ale; starsze pokolenie ma w sobie cały czas tą zadrę - "bo Ślązoki służyli w Wehrmachcie", "a komuniści przyszli na Śląsk ze Sosnowca i zaczęli się tu rządzić".

Ot, taki mój mały bardzo ogólnikowy wywodzik co do animozji. forumkolejowe z tego co zaobserwowałem stara się działać ponad podziałami i polityką i tak trzymać!
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#17
ET40 napisał(a):No i nie wiem z jakiej racji Częstochowę przyporządkowano akurat do województwa śląskiego, a nie np. małopolskiego.

Za starych podziałów też Częstochowa była w województwie, gdzie stolicą były Katowice. kilometrażowo do Krakowa też dalej niż do Katowic.
Mnie nie przeszkadza obecność Częstochowy danym województwie. Chciałbym tylko, że to miasto nie było traktowane jak niechciane dziecko, któremu się wszystko zabiera.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Specjały z dalekiego kraju ET40 4 2 592 16.01.2017, 09:50
Ostatni post: Kolejarz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.