Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy rozkład jazdy - co się stało z Chemikiem?
#16
Od 10 stycznia CHEMIKA nie będzie już w ogóle. Zostanie połączony z RUDAWAMI (które obecnie na odcinku Katowice-KK dublują się i jadą w odstępie kilku minut) i powstanie IR PIAST Warszawa-Jelenia Góra przez Wrocław (z planowanymi wagonami do Kudowy wyłączanymi w KK).
Odpowiedz

#17
Ciekawe czy zostaną wagony malboro czy będzie jednak szrot.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#18
Coś czuję, że tych wagonów do Kudowy nie będzie w ogóle, obym się mylił (bo jednak do Giżycka się dało, to czemu by nie do Kudowy?).
Jaro

Odpowiedz

#19
Z tego co się orientuje to przyczyną nie kursowania jeszcze IR do Kudowy jest brak możliwości oblotu składu na stacji w Kudowie.Osobiście tam jeszcze nie byłem ale z relacji MK wykończony jest tylko tor główny.A domyślenia że PR Opole nie ma sprawnego polsata lub coś w tym stylu to nie żadna wymówka.
Odpowiedz

#20
Czyli tak, jak myślałem. To, czy ten łącznik wyjedzie jest mocno niepewne.
Odpowiedz

#21
Z tego co się orientuję z informacji od maszynistów PR RE Chemik ma kursowac do Kudowy Zdrój w (6) a z Kudowy w (7) To jest pewne. Pociąg ten od poniedziałku do piątku będzie kursował jako RE Chemik rel: Warszawa Wschodnia - KK , a w Soboty jako IR Chemik rel: Warszawa Wsch - Kudowa Zdrój i będzie to IR Na całej trasie w Kędzieżynie ma podłączyc się spalinówka nie wiadomo jaka prawdopodobnie jakaś SM i ma ciągnąc skład aż do Kudowy przez Prudnik , Nyse i dalej podsudecką do Kamieńca. Z tego co się orientuję wagony typu malboro będą jeździły na tej trasie jako IR i RE bo to nie ma sęsu żeby składac nowy skład tylko na weekend Smile

[ Dodano: 2014-01-06, 01:36 ]
P.s: Ma byc prawdopodobnie to podsył jakiejś SM ze stacji Kamieniec Ząbkowicki wypożyczony prawdopodobnie od PKP Cargo ale niestety żeby ten pociąg miał racje bytu musi byc opłacalny spalinówka też swoje kosztuje Smile
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz

#22
Opłacalny to by był, gdyby jeździł codziennie zapewniając dojazd mieszkańcom choćby Prudnika i Nysy do większych miast w Polsce.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#23
misiekMK, Z tego co słyszałem, to PR-y walczą o dofinansowanie tego pociągu przez UMWO i UMWD.
Odpowiedz

#24
pitagoras23, PR Opole jest ostrożne na razie w puszczaniu IR Chemik co dzień ponieważ nie wiadomo jak zareagują mieszkańcy i czy będzie chęc korzystania z owego połączenia.

MK_ŚLĄSK, A tego nie wiem możliwe możliwe.

Panowie co do linii 309 Kłodzko Nowe - Kudowa Zdrój słyszeliście coś o planach PKP IC na puszczenie sezonowej TLK'i na tą trasę? Doszły mnie słuchy że planują takie połączenie: Gdynia Gł - Kudowa kiedyś takie było pamiętam ale teraz to już nie wiem.
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz

#25
misiekMK napisał(a):Panowie co do linii 309 Kłodzko Nowe - Kudowa Zdrój słyszeliście coś o planach PKP IC na puszczenie sezonowej TLK'i na tą trasę? Doszły mnie słuchy że planują takie połączenie: Gdynia Gł - Kudowa kiedyś takie było pamiętam ale teraz to już nie wiem.

Oczywiście chodzi o Rozewie, na chwilę obecną w dodatku nic nie ma na ten temat. Być może zostanie zaplanowany z kolejną korektą.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#26
Panowie, zacznijmy od tego że na dzień dzisiejszy żaden wagonowy IR/TLK do Kudowy nie wjedzie z jednej prostej przyczyny - brak możliwości oblotu loka. Bądźmy szczerzy, PKP PLK odwaliła total fuszerkę pozwalając na wjazd do Kudowy jedynie szynobusom.
Odpowiedz

#27
Ta linia jeszcze skończona nie jest, a IC planuje na Kudową wpuszczenie swoich zmodernizowanych stonek. W każdym razie mieli na to chęć.
Odpowiedz

#28
Co do "Chemika" a raczej IR Piast bo tak bedzie się nazywał ten pociąg, mógłby on w terminie codziennym kończyć bieg w Kłodzku a w piątki soboty niedziele w Kudowie Zdrój.
Odpowiedz

#29
Adams, To jest nie możliwe że IR Nie wjedzie ponieważ na rozkładzie rocznym jest już dodany. Popytałem się maszynistów PR Powiedzieli że jest możliwośc oblotu składu w najgorszym razie zostaną przyczepione 2 lokomotywy 1 z przodu a 2 z tyłu składu ale według mnie jest to po prostu nie opłacalne. Panowie jeżeli na rozkładzie rocznym jest IR Chemik rel: Warszawa Wsch-Kudowa to jak mogło PLK Zapomniec że tam nie ma możliwości oblotu składu przyznam się nie byłem jeszcze na tej stacji a mieszkam obok stacji: Bardo Śląskie. EZT nie puszczą ponieważ nie jest zelektryfikowana linia więc nie wiem jak ten skład ma tam wjechac. Panie Adams czyli jak szynobus wjeżdża na stacje i co tylko 1 tor jest?? Przed modernizacją były nawet tory postojowe o ile pamiętam.
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz

#30
misiekMK napisał(a):najgorszym razie zostaną przyczepione 2 lokomotywy 1 z przodu a 2 z tyłu składu
Obecnie chyba zabraniają tego przepisy.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkład Jazdy 2017/2018 na Górnym Śląsku Adams 1 2 854 11.06.2018, 19:40
Ostatni post: Adams

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.