Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przewaga własnego samochodu nad koleją
#1
Panowie, dajcie już spokój z tą kłótnią. Kupcie sobie samochody i olejcie tą kolei i cyrki związane z rozkładem jazdy. Zwłaszcza, że koszty podróży są już porównywalne, a jeżeli chodzi o czas jazdy to różnie bywa, ale wydaje mi się, że przewagę ma transport samochodowy i ta przewaga będzie się powiększać. Pasja pasją, ale do wszystkiego trzeba mieć zdrowe podejście. Kolej w obecnej formie to przeżytek i nie widać zmian na lepsze.
Odpowiedz

#2
Wierzę, że to samo napisałbyś na forum niemieckim, belgijskim lub francuskim 8-) 8-) 8-). Wiesz, nie wszyscy mogą - z różnych powodów - mieć samochód. Czasami chodzi o względy finansowe, czasami o inne. Ja na przykład nie mam zamiaru przeznaczać 25-30% pensji na utrzymanie auta, które może i trochę poprawi moją mobilność, ale wydrenuje portfel i splendoru raczej nie przyniesie, bo stać mnie najwyżej na jakiś wrak z Reichu (albo taki Poldek, którego masz w avatarze), do tego jeszcze dochodzą awarie, koszty i nerwy z nimi związane. Gra niewarta świeczki. I jedyne, co mnie wkurza, to to, że z jakiej paki państwo polskie oraz władze miejskie chcą mnie ZMUSIĆ do zmotoryzowania się?!
Odpowiedz

#3
ET40, Powiem tak, gdyby komunikacja zbiorowa faktycznie działała jak należny, to już dawno porzuciłbym samochód. Gdyby miasto, koło którego mieszkam wybudowałoby parkingi P&R to zostawiałbym tam samochód. Ale tego nie ma Sad jak obliczyłem, droga do pracy i z powrotem samochodem zajmuje mi około 1h 10 minut. Gdybym chciał korzystać z komunikacji zbiorowej, to byłoby to około 2,5 - 3 godzin. jest różnica spora, prawda? Nie mówię, żeby to trwało tyle co jazda samochodem, bo to niemożliwe, ale dla mnie czas ma ogromną cenę i nie mogę sobie pozwolić na stracenie ponad godziny. Gdyby podróż komunikacją zbiorową zajęła nawet 2 godziny, a wyszłoby mnie to dużo taniej, a raczej na pewno by tak było, to bym zrezygnował z samochodu. A tak... pozostają mi własne 4 kółka, jak niestety wielu osobom.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ANKIETA - podróżnicy koleją Kraków i okolice qetuo 0 2 070 01.12.2018, 18:51
Ostatni post: qetuo
  Dlaczego i jak długo interesujesz sie koleją? norbis97 32 13 780 23.05.2018, 19:34
Ostatni post: 409Da-026
  Mikolskie problemy (ja nie mam życia poza koleją) Tomasz Zajkowski 112 31 034 31.01.2013, 21:06
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.