Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KM] "Słonecznym" nad morze
#61
masovian napisał(a):Piętrus. Czyli kibel dwupiętrowy podrasowany. Żadnych przedziałów i trafia się na nogi współpasażerów. Jeżeli to ma być komfort, to ja jestem Maria Curie-Skłodowska.

Chyba znowu żartujesz. Porównujesz Bombardiera z kiblem?
IMO miejsca w Bombardierze jest niewiele mniej od Pendolino, wiem co mówię - jedny drugim najeździłem się już nie raz.
W siedzeniach "na przeciwko" jest więcej miejsca niż w niedoszłym przedziale biznesowym w Pendo.


Cytat:W porównaniu z EIP za 49 zł w promocji to już tak cudownie nie wygląda. A jak się doda, że można PB można pojechać jjuż od 2 zł, to juz wygląda to całkiem średnio.

Za 49zł bilety kończą się w tej relacji na kilka dni przed pociągiem. Za 50zł jeździ się choćby 5 minut przed odjazdem.
Za 2 zł nie ma biletów na tej trasie. Minimum jakie PB przyjęło to... 49zł.
Dopiero jak kolej przyspieszyła, rzucili promocjami. Ale też zaczęli się zwijać.
Poza tym 4,5 godziny w PB vs 3 godziny w Bombardierze - biorę to drugie.

Sam co prawda do Trójmiasta jeżdżę różnie - Pendolino, samochód etc...
Ale Słonecznym też w wakacje raz musiałem pojechać i byłem bardzo zadowolony.

Inna sprawa - do dziś pamiętam widok kajaków na dolnym pokładzie piętrusa Smile
Zmieść to w PB albo w Pendo Big Grin
Odpowiedz

#62
przewoz napisał(a):IMO miejsca w Bombardierze jest niewiele mniej od Pendolino, wiem co mówię - jedny drugim najeździłem się już nie raz.

Istnieje drobna różnica. W EIP miejsca są rezerwowane. A w "Słonecnym" w weekend wakacyjnego jak nie wsiadzeisz na Zachodnim, to zwykle stoisz te ponad 3 godz.

przewoz napisał(a):Za 49zł bilety kończą się w tej relacji na kilka dni przed pociągiem. Za 50zł jeździ się choćby 5 minut przed odjazdem.


I po co powtarzasz takie bajki? Wystarczy wejśc na stronę PICu i zobaczyć że na jutro są bilety za 49 zł... I na EIP kupowałem bilety na 20 min. przed odjazem za 49 zł...

przewoz napisał(a):Za 2 zł nie ma biletów na tej trasie. Minimum jakie PB przyjęło to... 49zł.

Znowu bajki opowiadasz. Sam jechałem za 2 zł do Gdańska i to wtedy gdy kolej jeździłą 7 godz. Nawet gdzieś chyba mam bilet...

przewoz napisał(a):Inna sprawa - do dziś pamiętam widok kajaków na dolnym pokładzie piętrusa Smile
Zmieść to w PB albo w Pendo Big Grin

No może dla kajakarzy "Słoneczny" jest idealny. Ale ilu ich jest w skali woj. mazowieckiego?
Odpowiedz

#63
masovian napisał(a):
przewoz napisał(a):Za 49zł bilety kończą się w tej relacji na kilka dni przed pociągiem. Za 50zł jeździ się choćby 5 minut przed odjazdem.


I po co powtarzasz takie bajki? Wystarczy wejśc na stronę PICu i zobaczyć że na jutro są bilety za 49 zł... I na EIP kupowałem bilety na 20 zł. przed odjazem za 49 zł...

Masovian, ja już Ci napisałem w poprzednim poście w jakich godzinach są bilety do Krakowa za 49 PLN. No jeśli na wyjazd weekendowy planujesz jechać o 18 w sobotę, a wracać w niedzielę o 8 rano, to faktycznie planujesz zajebisty weekend...

Bilety na EIP za 20 złotych? Popłynąłeś :-) Taka cena to chyba tylko dla kolejarzy.
Odpowiedz

#64
Zamiast 20 zł powinno być 20 min.. Freudowska pomyłka.


Poza tym nie wiem po co męczysz palce tą cenową obroną "Słoneczego" skoro sam napisałeś, że na weekend to byś pojechał "Podróżnikiem", a ja Ci podał ofertę autobusową za 19 zł...?
Odpowiedz

#65
Nie wiem po co w ogóle męczycie ta dyskusję?
Odpowiedz

#66
przem710, Chłopacy chcą się wypowiedzieć, robią to na temat to co im będziemy zabraniać :-). A może jakimś dziwnym trafem któryś z nich potajemnie pracuje dla KM i dzięki temu oferta się zmieni :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#67
masovian napisał(a):I po co powtarzasz takie bajki? Wystarczy wejśc na stronę PICu i zobaczyć że na jutro są bilety za 49 zł... I na EIP kupowałem bilety na 20 min. przed odjazem za 49 zł...

przewoz napisał(a):Za 2 zł nie ma biletów na tej trasie. Minimum jakie PB przyjęło to... 49zł.

Znowu bajki opowiadasz. Sam jechałem za 2 zł do Gdańska i to wtedy gdy kolej jeździłą 7 godz. Nawet gdzieś chyba mam bilet...

Ad. 1: bajki? Właśnie wszedłem na stronę IC i na jutro mam 10 pociągów EIP i tylko 2 po 49 zł: jeden w środku dnia (nie dziwne, że brak chętnych) i drugi po 20, czyli w godzinach, w których po prostu obowiązuje cena 49zł
Ad. 2: tak, w czasach kiedy kolej jeździła "7 godzin" (chyba mowa o TdP) bilety promo były. Potem PB się wycwanił i w okresie wakacyjnym wtrącili cenę stałą. Poza sezonem wtrącają promocje.

A tak w ogóle, co tak ci nie pasuje ten Słoneczny. Jeden pociąg w dobie. Taki zły, tak nie pasuje? To nie jeździj. Sam napisałeś, że tłumy potrafią jechać. Niech jadą.
Odpowiedz

#68
@przewoz. Słoneczny ma jeździć tylko w weekendy, więc patrzenie na to, ile kosztuje bilet na pindola we wtorek jest nieco bez sensu. Porównujmy jabłka do jabłek, a nie jabłka do śliwek.
Odnośnie biletów na pindola za 49 PLN po 19.00 (+cała sobota i pół niedzieli), to ta promocja uległa małej korekcie jakoś w lipcu. Na początku wszystkie bilety były w tej cenie (więc nic dziwnego, że masovian kupił bilet za 49 PLN na 20 minut przed wyjazdem), teraz tylko jakaś ich część - pewnie dlatego bilet na pindola na 18.12 (piątek) kosztuje w tej chwili 105 PLN.

Swoją drogą, to jeśli KM chcą mieć dodatkowy atut po swojej stronie, to powinny pomyśleć o ofercie jaką mieli bodajże w 2010 roku. Bilet dojazdowy na pociąg Słoneczny kosztował jeśli dobrze pamiętam 5 zeta (bez względu na to skąd się jechało).
Odpowiedz

#69
przewoz napisał(a):A tak w ogóle, co tak ci nie pasuje ten Słoneczny. Jeden pociąg w dobie. Taki zły, tak nie pasuje? To nie jeździj. Sam napisałeś, że tłumy potrafią jechać. Niech jadą.

Dziękuję za zupełnie niepotrzebną poradę. Nigdzie nie napisałem, że jest zły. Ba nawet, nie napisałem, że rozpatruję w kategoriach dobry/zły czego łaskawie nie chciałeś doczytać. Napisałem tylko, że nie wiem skąd zachwyt, aby dawać nagrody...

Na resztę odpowiedział Afrika_Bambaata
Odpowiedz

#70
ŁKA wjeżdża od marca ze swoimi IRami:

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 74230.html
Odpowiedz

#71
Słoneczny odwołany od marca do czerwca. Powód: remonty, choć frekwencja jest ponoć jako taka.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 75535.html
Odpowiedz

#72
Po 2 latach można odświeżyć wątek Cool

Od początku wakacji na tory powróci pociąg Kolei Mazowieckich "Słoneczny", którym w weekendy będzie można pojechać z Warszawy Zachodniej do Ustki Będzie kursował do końca sierpnia.

Pociąg ten będzie wyjeżdżał z Warszawy rano i wracał do stolicy wieczorem.

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,...59601.html
Odpowiedz

#73
Photo 
[Obrazek: 12043721_35132835_1819925798030840_35863...8912_n.png]

Koleje Mazowieckie głośno promują „Słonecznego”. Piszą, że taniej, że komfortowo i bezpiecznie. Dotarliśmy do planu pracy drużyn konduktorskich w tym pociągu. Wychodzi na to, że Spółka promocyjne ceny biletów odbija sobie kosztem niższego wynagrodzenia maszynistów prowadzących ten skład oraz kosztem czasu przerwy drużyn konduktorskich. Czy więc można nazwać to bezpiecznym przejazdem?

Źródło: Kolejowa Linia Łódzka by Facebook
Odpowiedz

#74
Już widzę ten bunt w KM z powodu dwunastogodzinnej zmiany Tongue. Albo to inspirowane przez konkurencję, albo mikostwie się już całkiem w główkach pomieszało. Abstrahując od rozwiązania tego problemu: masa maszynistów jeździ po 12 godzin, do tego dojeżdżają do miejsca pracy i nikt nie płacze, że jest niebezpiecznie. Wolę powierzyć bezpieczeństwo maszyniście, który o 18 jest w jedenastej godzinie pracy niż takiemu, który o 9 jest w siódmej.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#75
OP pisze " Spółka promocyjne ceny biletów odbija sobie kosztem [...] czasu przerwy drużyn konduktorskich".

Postój w Ustce trwa 34 minuty.  Nie wiem czy przez ten cały czas konduktor nie ma absolutnie nic do roboty, ale nie wygląda mi to na dziki wyzysk.  Jeśli już, to miałbym wątpliwości czy maszynista przez ten czas wypocznie, zdąży pójść do toalety itp, bo on na pewno w czasie postoju ma co najmniej parę minut roboty.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.