Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KM] "Słonecznym" nad morze
#46
masovian napisał(a):Błąd
Wybrany plik lub album nie istnieje!


A to się naoglądałem...

Proszę:
http://rail.phototrans.eu/rail.php?s=50 ... d_data=tag


masovian napisał(a):
przewoz napisał(a):A czas jazdy 3 godziny z hakiem (a w nowym RJ po prostu 3 godziny do Gdańska)- jak za 50 zł? Rewelacja.

W porównaniu z EIP za 49 zł w promocji to już tak cudownie nie wygląda. A jak się doda, że można PB można pojechać jjuż od 2 zł, to juz wygląda to całkiem średnio.

Pytanie tylko jak ta promocja w IC wygląda? O spontanicznych wyjazdach za 49 PLN pindolem można raczej zapomnieć. A tu masz stałe 49 PLN, bez względu na to kiedy kupujesz bilet.
Owszem, PB można pojechać za 2 PLN - tylko czy każdym autobusem? Ja do tej pory chyba tylko raz widziałem bilet za 2 PLN (nocny do Wrocławia).

Czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy na hasło "Promocja" zapominają o tym, co jest napisane małym druczkiem.
Odpowiedz

#47
Afrika_Bambaata napisał(a):Pytanie tylko jak ta promocja w IC wygląda? O spontanicznych wyjazdach za 49 PLN pindolem można raczej zapomnieć.

To sobie odwiedź stronę PICu i poszukaj biletów na sobotę lub niedzielę albo dzisiaj na 20:40...
Będziesz pewnie strasznie zaskoczony ceną...
Odpowiedz

#48
KM mają jeździć tylko w weekendy, więc cen biletów na dziś nie będę sprawdzał, bo to nie ma sensu.

Bilet na ten piątek (w myśl hasła piątek - weekendu początek) na pindola o 20:40 - 135PLN
Bilety w sobotę 21.11 za 49 PLN: wyjazd z Wawy 18:46; 20:46 (reszta zaczyna się od 120 PLN)
Bilety powrotne w niedzielę 22.11 za 49 PLN: wyjazd z Krakowa 6:11 i 8:11 (reszta zaczyna się od 120 PLN).

Czy chciałeś coś jeszcze dodać?

Inna sprawa, że jadąc na weekend do Krakowa pojechałbym raczej na podróżniku w obie strony za 79 PLN.
Odpowiedz

#49
Afrika_Bambaata napisał(a):Czy chciałeś coś jeszcze dodać?

Owszem. Że nawet spontanicznie EIP możesz pojechać i to dziś np. 20:40 za ta samą cenę co "Słonecznym". I to w znacznie lepszych warunkach...
Odpowiedz

#50
Jeśli jesteś nauczycielem, to niestety ciężko o spontaniczne wyjazdy w tygodniu w trakcie roku szkolnego.
Odpowiedz

#51
Na sobotę i niedziele też są bilety po 49 zł na EIP... Jeden nawet kupowałem 20 min przed odjazdem. To chyba był spontaniczny zakup.

BTW, e-podroznik pokazuje dziś bilet PKSu Elbląg za 19 zł. I na sobotę też. Więc "Słoneczny" to żadna rewelacja. Ani ceną ani jakością.
Odpowiedz

#52
W jednym z poprzednich postów znajdziesz wykaz pociągów EIP w ten weekend, na które są bilety po 49 PLN. Godziny du*y nie urywają.

Jeśli dobrze pamiętam, to jakoś w wakacje bilety za 49PLN na EIP nie były limitowane. I wtedy faktycznie przez całą sobotę, w niedzielę do 13. i w tygodniu po 19. wszystkie bilety w cenie normalnej miały kosztować 49PLN. No ale ta promocja jak widać przestała już obowiązywać. A ile kosztuje bilet na PKS Elbląg na weekend?
Odpowiedz

#53
Przecież napisałem, że są bilety PKSu Elbląg na sobotę po 19 zł...
Odpowiedz

#54
Raz w życiu zdarzyło mi się jechać Słonecznym, nabitym po dach, z walizkami w przejściu i kilka(naście) razy z Warszawy do Gdyni zarówno składem wagonowym i EIP. Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że życzyłbym sobie takiego komfortu jaki zapewnia wagon piętrowy Bombardiera.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#55
Skoro jesteśmy juz przy życzeniach, to ja sobie bym życzył komfort jak w pierwszej klasie British Airways:



A w kolei 1 klasa TLK, bo w IC już nie bo można trafić na bezprzedziałowy, zupełnie by mi wystarczała... A z autopbusów LuxExpres spełnia moje życzenia. :-)
Odpowiedz

#56
masovian napisał(a):BTW, e-podroznik pokazuje dziś bilet PKSu Elbląg za 19 zł. I na sobotę też. Więc "Słoneczny" to żadna rewelacja. Ani ceną ani jakością.

Czas jazdy PKS Elbląg wynosi 5:45. Dostępne są dwa połączenia - albo nocne (przyjazd na 6:18), albo popołudniowe (przyjazd na 21). Żadna rewelacja.
Odpowiedz

#57
Cenowo jednak jest...

Tak czy owak "Słoneczny" tak ogólnie szału nie robi. Gdy był za 20 zł, to rzeczywiście wycinał, ale teraz jest lepsza oferta.
Odpowiedz

#58
Panowie nie ma sensu dalej dywagować, bo nikt z nas nie ma racji. Dla mnie Słoneczny jest dobrym połączeniem, dla masowiana PKS Elbląg to już kwestia indywidualnych preferencji.
Odpowiedz

#59
Tylko ja nie oceniam w kwestii dobry czy zły. Ja tylko piszę, że "Słoneczny" nie jest wart zachwytu takiego, żeby zbierać nagrody. A sam też nie wykluczam jazdy "Słonecznym" w pewnych okolicznościach. Tymi okolicznościami to nie są jednak raczej wakacje szkolne. :-)
Odpowiedz

#60
A co jest w tym bagnie warte nagrody? Big Grin

Jako materiał porównawczy dodam, że "Zasłużonego kolejarza" dostała... kierowca (kierowczyni? kierownica?) dyrektora pewnego zakładu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.