Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WARS - zasady
#16
MateuszG napisał(a):Ostatnio zauważyłem, że problem poruszony przez kolegę Batona dotyczy wielu regulaminów, np. przewozu osób i rzeczy w komunikacji miejskiej czy na kolei. Mamy niekończącą się listę rzeczy, które nam robić wolno i niewolno. Ale nikt nie określił w nich, jaka nam grozi kara za złamanie przepisów.
Wydaje mi się więc, że tak naprawdę w wyżej opisanej sytuacji obsługa wagonu czy pociągu nie może zrobić nic więcej poza grzecznym poproszeniem podróżnego o schowanie komputera bądź opuszczenie wagonu. Przynajmniej tak wygląda to w moim rozumowaniu.

Tak może zaiste być, ale też może być gdzieś punkt regulaminu który daje pewną uznaniowość osobom odpowiedzialnym za 'pilnowanie porządku', np. kierownik pociągu może zrobić to i to ... w przypadku niestosowania się pasażera do regulaminu. Wśród tych 'narzędzi represji' mogą być te najostrzejsze włącznie z wyrzuceniem z pociągu... nie wiem czy tak jest tylko gdybam. Przed oczami mam słynną interwencję policjantów która była szeroko komentowana przez media. Zastosowali praktycznie wszelkie metody przymusu bezpośredniego, a sprawca wykroczenia praktycznie nic nie robił...
Odpowiedz

#17
Mariusz W. napisał(a):(jest tylko równie kuriozalny zakaz przewozu rowerów)
Zakaz przewozu rowerów w komunikacji miejskiej (publicznej) w ogóle nie jest kuriozalny. Wyobraź sobie zatłoczony autobus, do którego jakaś memeja próbuje wsiąść z rowerem. Swego czasu (nie wiem, czy zapis jeszcze jest) w zasadach porządkowych KZK GOP było określone, że rower można przewozić za zgodą kierującego, przy czym nikt nie precyzował, kiedy kierowca może się zgodzić/odmówić.

Cytat:Tak może zaiste być, ale też może być gdzieś punkt regulaminu który daje pewną uznaniowość osobom odpowiedzialnym za 'pilnowanie porządku', np. kierownik pociągu może zrobić to i to ... w przypadku niestosowania się pasażera do regulaminu.
Trzeba by sprawdzić w instrukcjach.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
A propos WARSa. Dziś dostałem poczęstunek w ekspresie. No niby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pani podejrzanie potrząsała śmietankami do kawy. Po otwarciu dowiedziałem się dlaczego: były kwaśne (pani na słuch oceniała przydatność).

Powiem szczerze, klientem IC jestem dość stałym, ale firma zaskakuje mnie ciągle Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#19
rustsaltz, a ciasteczko do kawy/herbaty to jeszcze dają? Tongue
Odpowiedz

#20
Jak jechałem BWE w sierpniu to dawali, ale pan z WARS-u nie ogarniał żadnego języka i jak spytał pary Niemców która jechała ze mną w przedziale to oni spytali po angielsku ile kosztuje a on poszedł dalej :->
Odpowiedz

#21
KlimaT napisał(a):rustsaltz, a ciasteczko do kawy/herbaty to jeszcze dają? Tongue
Chyba zależy od pociągu, bo dwa tygodnie temu w Górniku nie dawali, ale w zeszłym tygodniu w Ondraszku tak, wczoraj w Polonii także.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#22
Podam ich do sądu, bo mi w BGE nie dali. Sad
A tak na serio, z leksza dziwne. Może im się skończyły. Koniec offtopu.
Odpowiedz

#23
Baton napisał(a):Wśród tych 'narzędzi represji' mogą być te najostrzejsze włącznie z wyrzuceniem z pociągu...

<strike>Nie wydaje mi się.

Przejazd pociągiem jest regulowany umową przewozu, a regulamin WARSu to odrębna kwestia. Naruszenie regulaminu WARSu może co najwyżej dotyczyć przebywania w WARSie, a nie odbywania przejazdu jako takiego.</strike>

EDIT: Zasady korzystania z wagonów gastronomicznych są częścią RPO-IC (par. 11), więc ich naruszenie może skutkować nieważnością umowy przewozu. Wygląda więc na to, że faktycznie osobie uporczywie naruszającej par. 11 pkt 4 RPO-IC można odmówić dalszego przewozu - pytanie tylko, czy jest to działanie proporcjonalne. Moim zdaniem, nie - choć można argumentować, że przepis porządkowy powinien mieć przewidzianą jakąś formę egzekwowania go.

Podobnej natury problem dotyczy zakazu palenia. Wszystkim się wydaje, że z paleniem trzeba się kryć przed konduktorem. A tymczasem on, oprócz grożenia palcem, nie dysponuje żadnym środkiem represji wobec palaczy - może co najwyżej zatrzymać pociąg i wezwać Policję lub SOK, żeby wystawiła mandat (a i do tego, wydaje mi się, że winowajca musiałby zostać złapany na gorącym uczynku).

Odrębną kwestią jest, czy pracownicy będą postępowali idealnie zgodnie z prawem, czy też zastosują jakieś nie do końca formalne metody. Na przykład właśnie straszenie różnymi (nieraz wyssanymi z palca) konsekwencjami. W praktyce prawo często okazuje się bezsilne lub nieefektywne, więc wypracowywane są różne działania socjotechniczne. Zwykle już sama groźba wezwania policji ma pożądany efekt.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#24
No, proszę państwa, WARS trzyma poziom, wczoraj się żaliłem, dziś już odpowiedź przyszła Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#25
Dziś przyszła do mnie paczka z drobnym upominkiem od WARSu, muszę przyznać, że pełen wypas.

Tak więc: DZIĘ-KU-JĘ Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#26
Wyłudzacz.

[Obrazek: ity8.th.jpg]
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#27
Zawsze mogłem do Ciebie napisać, więc ciiii Tongue

A w temacie obrazka. Da się? Da! Może by tak fachowców z warsu do Intercity wyeksportować?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#28
Poza tym z laptopami może być różne. Podczas posiłku i korzystania z laptopa w Warsie jest ryzyko - choćby zalania kawą. Wiadomo, pociąg jest w ruchu.
Zabrania się korzystać/uprasza się nie korzystać z laptopów - to jest asekuracyjne stanowisko Warsu. Klient wnosi laptop niejako na własną odpowiedzialność.
Odpowiedz

#29
Naciągane tłumaczenie. Gorącą herbatę roznoszą po przedziałach i jakoś się nie martwią, że ludzie się pooblewają.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#30
Dają dekielki i ostrzegają, że gorące. Kiedyś jedna pasażerka poprosiła, aby pani dekielka nie nakładała, otrzymała odpowiedź, że nie wolno nie nakładać. Gdybyś nie miał miejsca gorący napój dostaniesz na własną odpowiedzialność, o czym prawdopodobnie zostaniesz poinformowany.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Książka kucharska Wars Mariusz W. 2 2 830 01.12.2014, 12:10
Ostatni post: Afrika Bambaataa
  Rowerzyści, kierowcy, zasady wspólnego korzystania z dróg i ich przestrzeganie oraz łamanie psim 25 8 335 17.07.2011, 07:08
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.