Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drzwiczki od lokomotywy?
#1
Witam, wpadły mi w ręce drzwiczki od pieca z napisem K.P.E.V. co znaczy: Königlich Preußische Eisenbahn-Verwaltung (Zarząd Królewskich Pruskich Kolei Żelaznych). Wie ktoś od czego mogą one być?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz

#2
mcMelon napisał(a):Witam, wpadły mi w ręce drzwiczki od pieca z napisem K.P.E.V. co znaczy: Königlich Preußische Eisenbahn-Verwaltung (Zarząd Królewskich Pruskich Kolei Żelaznych). Wie ktoś od czego mogą one być?

Jakiego pieca... Przecież to dekiel od maźnicy A02 czy podobnej ;-).
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#3
A mógłbyś twoją teorię potwierdzić jakąś fotografią? nie jestem specem w temacie, ale na moje to maźnice są bardziej kwadratowe niż prostokątne
Odpowiedz

#4
mcMelon napisał(a):A mógłbyś twoją teorię potwierdzić jakąś fotografią? nie jestem specem w temacie, ale na moje to maźnice są bardziej kwadratowe niż prostokątne

[Obrazek: news2008-07.jpg]
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#5
ok, co do maźnicy, zwracam honor, biję się w pierś i dziękuję ;-D a mógłbyś mi wyjaśnić te symbole co są u góry ,,IV" i ,,35"?
Odpowiedz

#6
mcMelon napisał(a):ok, co do maźnicy, zwracam honor, biję się w pierś i dziękuję ;-D a mógłbyś mi wyjaśnić te symbole co są u góry ,,IV" i ,,35"?

Nie mam pojęcia :-(. Musiałbym przy okazji podpytać bardzie oczytanych kolegów ;-)
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#7
Najprawdopodobniej datę produkcji (kwiecień 35')
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#8
w 1935 to istniała Trzecia Rzesza, natomiast K.P.E.V. działał do 1920 roku. Aczkolwiek w pierwszym odruchu też tak pomyślałem
Odpowiedz

#9
Oj to pardon. W takim razie nie mam obecnie zielonego pojęcia co to może być.
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.