Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszta związane z taborem kolejowym
#1
Witam wszystkich na forum. Pierwszy post, a teraz do sedna sprawy:
Chciałbym uzyskać jakiekolwiek informacje odnośnie kosztów związanych z:

1. naprawami P1, P2, P3, P4, P5 taboru serii SM42 i EU07
2. ceną wynajmu/dzierżawy w/w pojazdów na dobę/miesiąc.
3. wykupieniem trasy/opłatami za postój pojazdów na torach PLK.

Mam w ramach zajęć na uczelni opracować biznesplan dla przedsiębiorstwa transportowego i doszedłem do wniosku, że ciekawym pomysłem może być firma wynajmująca tabor, jednak trudno jest mi uzyskać informacje, jak wymienione koszta wyglądają. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? Nie muszą być to konkretne ceny, wystarczy mi jakiś przedział abym miał punkt odniesienia przy kalkulacji kosztów i przychodów przedsiębiorstwa.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje.
Odpowiedz

#2
Swoją drogą, próbowałeś pisać do zakładów oferujących usługi napraw P4 i P5?
Odpowiedz

#3
@sarna
Redundancja pozwala na większą liczbę odpowiedzi w krótszym czasie.

@KlimaT
Nie, jeszcze nie próbowałem. Po prostu sądzę, że taką informację mogą uznać za tajemnicę handlową i z racji tego nie jest ona dostępna wprost.
Odpowiedz

#4
Cytat:Nie, jeszcze nie próbowałem. Po prostu sądzę, że taką informację mogą uznać za tajemnicę handlową i z racji tego nie jest ona dostępna wprost.

No i tu jest sedno sprawy. Orientacyjnie naprawy P4 dla EU07/EP07 kształtują się na poziomie 500 tys. do 750, w zależności od stopnia dodatkowych napraw takich jak instalacja klimy, modernizacja szaf, itp. P5 to już powyżej 1 mln zł, ale obecnie wiele P5 wszelakiego taboru jest łączone z szerokimi modernizacjami więc ceny są naprawę zróżnicowane. Ceny zależą również od ilości pojazdów, ale tego tłumaczyć nie muszę.
Odpowiedz

#5
kryptokaczysta napisał(a):Nie, jeszcze nie próbowałem. Po prostu sądzę, że taką informację mogą uznać za tajemnicę handlową i z racji tego nie jest ona dostępna wprost.

Tak, zwłaszcza Pesa się wszystkiego boi.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.