Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei
#61
Alexej napisał(a):podesz³y wiek i niska pozycja w kolejowej hierarchii:manewrowy,drezyniarz etc.

To prawda, ja wraz z koleg± mia³em okazjê walczyæ z manewrowym na stacji w Koluszkach, który by³ na tyle bezczelny, ¿e kolegê z³apa³ za rêkê i na si³ê zaci±gn±³ do dy¿urnej na peronie i powiedzia³, ¿e mamy czekaæ na policje. A my, poniewa¿ byli¶my pewni, ¿e policji nic do tego to stwierdzili¶my, ¿e poczekamy na patrol. Po pó³ godzinie zjawili siê panowie policjanci, wchodz± wyra¼nie niezadowoleni, ¿e kto¶ ich wzywa do takiej bzdury i pytaj± siê o co chodzi. Nasz bohaterski manewrowy z triumfem pogromcy z³ych przestêpców og³osi³, ¿e o¶mielamy siê fotografowaæ poci±gi. A policjant na to: "No i co z tego?" Trzeba by³o widzieæ minê manewrowego :-D ubaw mieli¶my co nie miara, zanim jeszcze policjanci sprawdzili nam dokumenty dla formalno¶ci, to kulejorz szybko siê zawin±³ mówi±c do dy¿urnej, ¿e ju¿ leci, bo "tam musi jednostki spi±æ".

Tak w ogóle witam kolegê Alexeja, widzê ¿e polska ekipa z RailfanNation zjawia siê tutaj ;-)
Odpowiedz

#62
Alexej. Manewrowi :?: Dobrze z OW są spoko :lol: Po jakich kolejarzach się można jeszcze spodziewać niemiłego nastawienia? Nastawniczy: starszy, chudy, niski z wąsem i krótkimi włosami czego nie można powiedzieć o kierownikach pociągów :-D
Odpowiedz

#63
Szczur, to teraz Alexiej powinien zaprosić następną osobę Smile Może Bawettę? Wink

// mikrobart: Jakby dawali punkty za każdy offtop, to Wy byście mieli komplet :-P
// Obleśny Szczur: trzeba o tym pomyśleć Tongue
// Son.: mikrobart, ktoś musi offtopować, a my to robimy z niepowtarzalnym wdziękiem Smile
Odpowiedz

#64
puma2091 napisał(a):Alexej. Manewrowi :?: Dobrze z OW są spoko :lol: Po jakich kolejarzach się można jeszcze spodziewać niemiłego nastawienia? Nastawniczy: starszy, chudy, niski z wąsem i krótkimi włosami czego nie można powiedzieć o kierownikach pociągów :-D
Co masz na myśli pisząc "o kierownikach pociągów"? chętnie posłucham.
...
Odpowiedz

#65
Obleśny Szczur napisał(a):To prawda, ja wraz z kolegą miałem okazję walczyć z manewrowym na stacji w Koluszkach, który był na tyle bezczelny, że kolegę złapał za rękę i na siłę zaciągnął do dyżurnej na peronie i powiedział, że mamy czekać na policje. A my, ponieważ byliśmy pewni, że policji nic do tego to stwierdziliśmy, że poczekamy na patrol. Po pół godzinie zjawili się panowie policjanci, wchodzą wyraźnie niezadowoleni, że ktoś ich wzywa do takiej bzdury i pytają się o co chodzi. Nasz bohaterski manewrowy z triumfem pogromcy złych przestępców ogłosił, że ośmielamy się fotografować pociągi. A policjant na to: "No i co z tego?" Trzeba było widzieć minę manewrowego :-D ubaw mieliśmy co nie miara, zanim jeszcze policjanci sprawdzili nam dokumenty dla formalności, to kulejorz szybko się zawinął mówiąc do dyżurnej, że już leci, bo "tam musi jednostki spiąć".

Nie no, ta opowieść mnie mocno rozbawiła. Cały czas próbuję sobie wyobrazić minę tego to delikwenta wzywającego policję Smile Jestem jeszcze ciekawy, czy panowie policjanci poza pytaniem "I co z tego" w inny sposób skomentowali tę sytuację Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#66
Ju¿ im siê nie chcia³o chyba, bo nic nie mówili tylko westchnêli i chc±c, nie chc±c spisali sobie dane osobowe bo co¶ musieli napisaæ w raporcie. A miny manewrowego nie jestem w stanie opisaæ, ale ledwo siê tam powstrzyma³em od ¶miechu.
Odpowiedz

#67
Lubuszanin napisał(a):Co masz na myśli pisząc "o kierownikach pociągów"? chętnie posłucham.
Chodziło mi o to że
Cytat:starszy, chudy, niski z wąsem i krótkimi włosami
Nie będzie taki jak nastawniczy czyli zrzęda* wręcz przeciwnie ;-). Panowie i panie kierownicy/czki z Katowic z jakimi miałem styczność są spoko. Jest tylko jeden pan, ciągle ponury no cóż.

* Nie uraźmy ludzi jacy tu (na forum) mogą być. My jako MK możemy ich nie lubić, ale to że będą narzekać że nie przestrzegamy przepisów stojąc koło nastawni lub na jakimkolwiek innym terenie kolejowym niedostępnym mają 100% prawo nas wyrzucić EOT.
Odpowiedz

#68
Ok,ale zawsze można trochę grzeczniej.Jak jakiś "kolejorz" ma uwagi do fotografujących to przeważnie jest arogancki, chamski i uważa się za "Pana i Władcę",że niby sam wie lepiej

Son. napisał(a):Szczur, to teraz Alexiej powinien zaprosić następną osobę Smile Może Bawettę? Wink

Załatwione ;-)
Maszynista-stażysta 
Odpowiedz

#69
mikrobart napisał(a):A to tzw. pseudoMK, sam ich widuję w pociągach i na szlaku. EN57 chyba mają obfotografowany od kół po pantograf. Podróżowałem obok takiego jednego z Wrocławia do Rawicza, musiał mieć na zdjęciu wszystko - drzwi, naklejki PR, kosze na śmieci, okna - wszystko. Chciałem początkowo zagadać, ale po zachowaniu poznałem, że to ten gatunek, z którym nie mam wspólnych tematów chyba.

No chyba, że robi foty na tekstury to nawet podwozie by się przydało ofocić :]
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#70
Ja wczoraj na Kaliskiej us³ysza³em od pracownika technicznego PRów takie zdanie: "Najpierw robicie zdjêcia a potem malujecie!" Poniewa¿ nie bardzo zrozumia³em po co graficiarz mia³by najpierw robiæ nocne zdjêcia z peronu, zapyta³em siê grzecznie dlaczego niby mia³bym co¶ "malowaæ"? W odpowiedzi us³ysza³em: "Ju¿ ja wiem po co malujecie!" i sobie poszed³ ze skrzywion± min±. Uwielbiam inteligentnych ludzi :-D
Odpowiedz

#71
Pokażesz gdzieś te zdjęcia, Szczur?
Odpowiedz

#72
Hehe, jak zrobiê porz±dek w plikach, a to nie jest ³atwe, to zapewne pojawi± siê tutaj na galerii i na dA. EOT.

Co do za¶ fotografowania pojazdów od podwozia po dach - sam mam takich trochê, w³±cznie z ujêciami od spodu oraz ka¿dej ¶rubki i nitu, ale to g³ównie taboru w±skotorowego, modelarzom takie zdjêcia s± bardzo potrzebne.
Odpowiedz

#73
Lutek napisał(a):No chyba, że robi foty na tekstury to nawet podwozie by się przydało ofocić :]

Oczywiście, zwracam honor tym, którzy focą po to, żeby mieć materiał na tekstury, ale w stosunku do liczby osób, które robią to bez szczególnej "misji publicznej" jest ich bardzo mało.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#74
sna napisał(a):Drzwi są:

Obrazek
A propos.
Kiedyś pewien MK czy tam pseudoMK, ja już tego nie rozróżniam, powiedział prosto z mostu: MK- "może pan wyjść z przedziału (chodziło mu o służbowy) bo chcę zrobić zdjecie"
Ja- "a na co panu?"
MK- "na stronę kolajową, proszę tylko stąd wyjść, bo w drugim przedziale siedzą pasażerowie i nie chcieli się przesiąść (!)"

Mnie osobiście to aż zamurowało, nie wiedziałem co powiedzieć...
...
Odpowiedz

#75
Przesada nie jest dobra, ani w jedn±, ani w drug± stronê.

sna napisał(a):stan faktyczny jego sk³adu
sna napisał(a):ze wstydu za swoje wagony
Tak dla wyja¶nienia, wagony nigdy nie nale¿a³y, nie nale¿± i raczej nie bêd± nale¿eæ do kierownika poci±gu ani konduktora, ani rewizora. Wiêc nie obwiniaj kierpocia za stan sk³adu, jemu te¿ siê to nie podoba, mo¿e nawet bardziej ni¿ Tobie, bo musi takim je¼dziæ codziennie i w przeciwieñstwie do pasa¿era (który mo¿e wybraæ inny ¶rodek transportu) nie ma wyboru.

sna napisał(a):a nawet pobiciem pasa¿era chyba w £odzi
Nie czytaj durnych gazet w stylu Faktu.

Co do za¶ pracowników kolei, ostatnio jeden mech zapyta³ siê mnie: "Nie lepiej dziewczyny pofotografowaæ, a nie te stare z³omy?"
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zdjęcia kolei lat 70' Alek 0 568 11.01.2023, 15:48
Ostatni post: Alek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.