Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozważania hipotetyczne
#1
witam,

może ktoś z Was wypowie się w takowym temacie związanym z kolekcjonerstwem "większego kalibru". Dostałęm zapytanie znajomych o możliwość i drogę w realizacji pomysłu zakupu prywatnie do postawienia na swojej pocesji lokomotywy parowej mniejszego kalibru np. typu Ty lub TKh1.. jak do tego się zabrać i gdzie tego szukać??? Rozumiem, że będzie to raczej sprzedaż po cenie złomu... chodzi o kupno, postawieniw na fragentach toru, odnowienie i cieszenie oka własnego oraz dzieci i wnuków...

będę wdzieczny za jakieś podpowiedzi...
ferras - wielbiciel monorail
Odpowiedz

#2
ferras napisał(a):witam,

może ktoś z Was wypowie się w takowym temacie związanym z kolekcjonerstwem "większego kalibru". Dostałęm zapytanie znajomych o możliwość i drogę w realizacji pomysłu zakupu prywatnie do postawienia na swojej pocesji lokomotywy parowej mniejszego kalibru np. typu Ty lub TKh1.. jak do tego się zabrać i gdzie tego szukać??? Rozumiem, że będzie to raczej sprzedaż po cenie złomu... chodzi o kupno, postawieniw na fragentach toru, odnowienie i cieszenie oka własnego oraz dzieci i wnuków...

będę wdzieczny za jakieś podpowiedzi...

Parowozami na sprzedaż dysponują PKP Cargo i PKP S.A. A Ty to jest kolos, a nie coś mniejszego kalibru...
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#3
Mozę koledze chodzi o Ty wąskotorowego czyli parowóz Las.
Odpowiedz

#4
MichałŁ napisał(a):Mozę koledze chodzi o Ty wąskotorowego czyli parowóz Las.

zgadza się - ta mniejsza wersja :-)

przy okazji wysłałem maila do Cargo i dzwoniłem do PKP. W tym ostatnim przypadku po podaniu mi telefonu kolejnych trzech osob trafiłem do odpowiedniej osobu Naczelnika Ewidencji Nieruchomości. dzwoniłem ale skrzynka automatyczna więc nagrałem sięi czekam na wieści.. jak coś się wyjaśni - dam info co i jak...

[ Dodano: 2013-08-13, 19:29 ]
wpadło mi do głowy zainteresować się bardziej parowozami wąskotorowymi np. serią PX48.. na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.koleje.wask.pl">www.koleje.wask.pl</a><!-- w --> znalazłem adresy i właścicieli linii wąskotorowych oraz spis taboru ze zdjęciami... poszukiwania czas zacząć "od nowa" :-)
ferras - wielbiciel monorail
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.