Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy stare malowanie pojazdów wyglądały lepiej?
#31
A no właśnie co mi z klimatyzowanych wagonów z Wifi kiedy nie można dojechać na jednym bilecie z Nysy w Opolskim do Piszu na Mazurach. I to nie jest relacja z wzięta z kosmosu bo mój kolega z Nysy jeździł ze mną na Mazury na obozy żeglarskie. No ale to były jeszcze czasy liceum i jednego PKP. Stare malowanie przypomina stare dobre czasy. A jeszcze starsze malowania oliwkowe przypominają mi dzieciństwo kiedy właśnie co miesiąc w latach 80 jeżdziliśmy z rodzicami do tej Nysy do Babci.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#32
Co do oliwkowego malowania, niestety nie pamiętam go. Więc siłą rzeczy to właśnie kremowo-zielone malownie dwójek i niebieskich piętrusów podoba mi się najbardziej. Na marginesie czasami (choć bardzo rzadko) ,można spotkać na burtach wagonów ale zawyczaj w IC logo <PKP> trumience. Ale jak mówiłem bardzo rzadko.
Odpowiedz

#33
Zielone dwójki i czerwone nie są niestety według obecnych trendów "nowoczesne". Zresztą jeśli jeszcze zostały to zazwyczaj są odrapane i po prostu nie zadbane. Zobaczmy np. ten: http://www.polskakolej.info/details.php ... c016e525c5 niestety zbyt przyjemnie to nie wygląda. Jeśli w zielone czy czerwone barwy ubrać modernizowane dla PICu wagony to byłoby to coś. Tutaj pewnie świeżo po rewizji wygląda to naprawdę świetnie: http://czgk.pl/details.php?image_id=191 ... 1be27ac8de
Jeśli mam się czepiać, to na polskie wagony wybrałbym jednak odcień nieco bardziej zielony. PKP dawno temu wybrało odcień zajeżdżający zbyt dużą domieszką niebieskiego.

Jako ciekawostkę dodam, że po przygodach z bielskiego dworca sprzed miejscówkowej rewolucji, pamiętam, że wszyscy jak ognia unikali wagonu z malowaniem TLKi. Niektórzy mówili, że "jest w nim syf zawsze". ;-)

Mnie trochę boli, że teraz nowoczesność kojarzy się z odcieniami bieli na wagonach. Ani to ładne ani praktyczne ;-)


Gordon napisał(a):Obrazek
Wiem, że trochę offuje, ale skąd bierze się takie zabrudzenie? Na dachu rozumiem - z patyków, ale na burcie?
Odpowiedz

#34
Nie no zardzewiały na pewno nie będzie ładny. Tutaj foto niedługo po rewizjach:

[Obrazek: 0112_A_kwadr_ic0_a_28.jpg] [Obrazek: B111_A_okr_ic2_0a3.jpg]

Jedynka na pewno jest super. A dwójka jest OK ale faktycznie mógłby być bardziej intensywny zielony. Nic nie stoi na przeszkodzie użyć takich dwóch kolorów jak stare malowanie CD. Bardziej intensywny zielony i biały:

[Obrazek: CD_wag_Aee_ct14_006.jpg]

No ale jak ostatnio jeźdżę koleją to wygląda na to, że wszystko będzie w malowaniu białym IC. Z malowań TLK niebieskiego i pomarańczowego też już zrezygnowali. Przynajmniej jakieś kolorowe były, nawet powiem pomarańczowa jedynka TLK mi się podobała a dwójka niebieska to nie bardzo. Ale mogli zrobić inaczej, mianowicie taką samą dwójkę tylko nie z odcieni niebieskiego tylko zielonego by by wyglądała jak dwójka.

Powiedzmy nie miałbym nic przeciw by TLK wyglądały jak poniżej (2-wójka przerobiona na szybko Gimpem):

[Obrazek: 112_A_okr_tlk1_07_stitch.jpg] [Obrazek: 111_A_okr_tlk1_02_stitch_B.jpg]

Dla porównania:

[Obrazek: 112_A_IC_kwadr_1a_23.jpg] [Obrazek: 111_A_IC_okr_6_07.jpg]

No sorry ale bez koloru, mi się wagony słabo podobają. Takie nijakie są.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#35
TLK w cześciowym zielonym malowaniu prezenteje się całkiem dobrze. Fajnie to wyglada. Szare malowanie IC jak napisałeś jest bez wyrazu. Moim zdaniem wagon powinień mieć nieci żywsze kolory.
Odpowiedz

#36
O to zielone malowanie TLK bardzo mi się podoba. Mogłoby naprawdę dobrze wyglądać. Jedynka by była czerwona, dwójka zielona. I też mamy jednolity kolor taboru. Szaro - białe na składy EIC, a te zielone, czerwone (bądź pomarańczowe) na TLK. Czyli dokładnie tak, jak u Niemców. Dwie kategorie pociągów, dwa malowania. Dalekobieżne (biało - czerwone), regionalne (czerwone).
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#37
Panowie, jak dobrze pamiętam wyszło jakieś rozporządzenie o malowaniu wagonów w ruchu dalekobieżnym, ktoś przypomni?
Odpowiedz

#38
Nie wiem czy wyszło, bo w tej kwestii przecież i tak jest dowolność bo zobacz, ile typów różnych wagonów jeździ w różnym malowaniu. Jedynie IC teraz bierze na jednolitość kolorystyczną.

Przypomnę TEN WATEK, w którym widać nowy wagon 1/2 w malowaniu IC, który wygląda dość nietypowo.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#39
Może i wygląda nietypowo, ale tak samo nijako (nie mylić z brzydko) jak wszystkie wagony IC, tam tylko odwrócono miejsce bieli i fioletu. Zdecydowanie lepiej jednak wygląda na nim to, że części wagonu zostały rozdzielone całkowicie pionowo. Ukośny żółty pas w ABdnu raczej nie był piękny.

[Obrazek: k_Mz_E3_ODYz_MDAs_NTA2_NDk2_f_ABdnu3.jpg]
Odpowiedz

#40
Mnie najbardziej razi w oczy właśnie ta zamiana fioletu. Gdyby było jakieś "płynne" przejście na wzór żółtego paska (jak wyżej podałeś) sądzę, że ładniej by to wyglądało niż tak topornie, jak jest teraz.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#41
http://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=34386

Stare malowanie SM42... jak pięknie wygląda
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#42
Zgadzam się wygląda pięknie. Można powiedzieć że kolor pudła lokomotywy dobrano specjalnie aby pasowało do tła. Natomiast ja pamiętam, kolor pudła bardziej zbliżony był do koloru trawy a i pasy też były trochę jaśniejsze.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#43
Dobry wieczór. Jestem tu nowy, przepraszam że tak od razu przechodzę do rzeczy. O sobie napiszę niebawem. Co do malowania, to mi także podobała się tamta stara żółto-niebieska malatura kibelków . A pamiętam to jak dziś. Pamiętam też, że jeździły też składy "miodowo"-granatowe zamiast konwencjonalnego żółto-niebieskiego/granatowego. Nie mylić, broń Boże, z malowaniem pomarańczowo-jasnoniebieskim, które jeszcze 10-15 lat temu było powszechne.

[Obrazek: 28wgwlv.jpg]

To jest dokładnie to, o czym piszę. Właśnie było to gdzieś na przełomie lat 80 i 90-tych. A nie wiedzieć czemu, zawsze najbardziej podobały mi się składy na relacji Rybnik-Wrocław-Rybnik, bo były takie intensywnie żółciutkie, wyglądały zawsze jak nowe. Ten pociąg już dziś daaawno nie jeździ. Z Rybnika wyjeżdżał 6:50, w Gogolinie był 8:09, a do Wrocka przyjeżdżał 10:24 (w Opolu puszczał jakąś "grubą rybę"), a w drogę powrotną wyruszał z Wrocławia 15:45, w Opolu 17:09, w Gogolinie 17.35, w Kędzierzynie 18:02, w Rybniku 19:00 (nie wiem, czy te godziny są 100% dokładne). W niedziele zawsze ten pociąg miał czerwone, plastikowe siedzenia. Wracając do malowania, to oczywiście cieszy mnie postęp, że kibelki są sukcesywnie modernizowane, pachną nowością, ale gdzieś pozostała tęsknota za klasycznym żółto-niebieskim malowaniem w różnych odcieniach, przaśnością wnętrza (seledynowe lub jasnobrązowe laminaty, których już dawno nie ma, bo brązowe są nadal całkiem często; no i siedzenia z dermy, których kolorystyka nie zawsze niestety komponowała się z kolorami ścian). Pamiętam takie kuriozum: seledynowe ściany plus pomarańczowe, niskie plastikowe siedzenia. Tęsknię czasem za zapachem żelastwa pomieszanym z delikatną nutą ekskrementów zza sciany Big Grin Na szczęście zniknęły przeraźliwe buczki (czy brzęczki, bo różnie jest to nazywane). Chodzi mi o te, których odgłos przypominał trąbkę lub klakson (w latach 90-tych to było coś normalnego). Akurat tego nie żałuję, bo słuch mam bardzo delikatny. Obecnie najbardziej podobają mi się nasze marszałkowskie turbokibelki (taki lokalny patriotyzm Big Grin) i siedzenia z motywem Wieży Piastowskiej. Natomiast na malowanie pośpiechów/ekspresów/IC nie zwracałem specjalnie uwagi. Powiem tylko, że podoba mi się malowanie dzisiejsze. Pamiętam jak w tej szarzyźnie, po raz pierwszy w życiu ujrzałem przemykający przez Kędzierzyn-Koźle Inter City Wawel (tak, tak - nie stawał jeszcze wówczas w KK); to był rok chyba 1996. Potem widziałem go niezliczoną ilość razy, ale wtedy był on taki kolorowy (wagony zielone i różowe, o ile dobrze pamiętam, taka była wtedy malatura DB) i napis Restaurant na wagonie barowym, te lampki przy stolikach - wtedy to był powiew "lepszego" i jeszcze często nieosiągalnego dla nas, świata. Wracając do "osobówek" dziś zwanych "światowo" - REGIO, to żal mi trochę piętrusów, zwłaszcza tych z półpiętrem, które miały stosunkowo wysoki parter, a drzwi pierwotnie były automatyczne (zamykały się po odgłosie dzwonka). Wiem, że czasem można je gdzieś tam spotkać. Ale dla mnie to był szok, jak pierwszy raz zobaczyłem taki w Gogolinie, relacji: Opole - Chałupki. Chyba nadal są malowane na niebiesko (góra i dół) i żółto (środkowy pas). Sorry, że tak się rozgadałem...
Odpowiedz

#44
Dlaczego?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#45
DamianT, obawiam się, że kolega olisers3 to nabijacz postów - prześledz sobie jego profil....
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pkp, stare malowanie SAP102 2 4 882 13.06.2016, 10:02
Ostatni post: szy_mat
  Stare zdjęcia i dokumenty Linia424 19 8 651 01.03.2015, 16:41
Ostatni post: Linia424

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.