Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy stare malowanie pojazdów wyglądały lepiej?
#46
Dzień dobry,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Jestem miłośnikiem kolei.
Też bardzo lubię wagony w malowaniach zielono budyniowych i czerwono budyniowych. Z tego związku napisałem maila do PSMK (Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei), prosząc o zachowanie kilku takich wagonów. Nie mówię aby zachować je wszystkie tak jak w latach jednego PKP, ale żeby mieć jakieś wspomnienie tych wagonów i na przykład pomieszać je z wagonami IC. W ten sposób, normalni pasażerowie będą się cieszyć nowymi wagonami, a miłośnicy polskiej kolei będą mogli się cieszyć zielono budyniowymi i czerwono budyniowymi 111A i 112A. Muszę też powiedzieć, że te wagony nie muszą jeździć ciągle, ale na przykład w wakacje lub inne specjalne okazje. Na razie oczekuję na ich odpowiedź, i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zachęcam was również do pisania maili do PSMK, lub jeśli jesteście ich członkami, to proponuję wam pogadać z nimi na ten temat na jakimś zebraniu. Bo warto powiedzieć, że PKP wysłucha się prędzej stowarzyszenia, niż zwykłych pasażerów. I na koniec: Musicie wiedzieć, że zachowanie tych wagonów jest możliwe, ale nie jest łatwe. Więc trzeba próbować. I warto pogadać na ten temat z jakimś stowarzyszeniem miłośników kolei, bo przewoźnik się nie wysłucha zwykłych pasażerów.

Oficjalna strona PSMK:
http://www.psmk.org.pl/pl/

Serdecznie pozdrawiam
gurski
Odpowiedz

#47
No bez jaj, naprawdę, są pilniejsze potrzeby w kwestii ochrony zabytków niż malowanie wagonów w stylu lat 90. Poza tym mieszanie malowań w składzie wygląda dramatycznie źle.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#48
(25.07.2018, 12:57)rustsaltz napisał(a): Poza tym mieszanie malowań w składzie wygląda dramatycznie źle.

Zgadzam się, poza tym w kwestii każdej firmy jest budowanie jednolitego wyglądu, "marki" itp więc dodawanie takich "retro" wagonów do pociągów liniowych byłoby złym pomysłem, aby bez potrzeby mieszać "niedzielnym" pasażerom w głowie

Dobrze że chociaż w pociągach Turkola, kursują jednolicie pomalowane na oliwkowy kolor wagony przedziałowe, i takie wagony o których piszesz tj

(24.07.2018, 02:00)gurski napisał(a): Żeby mieć jakieś wspomnienie tych wagonów i na przykład pomieszać je z wagonami IC. W ten sposób, normalni pasażerowie będą się cieszyć nowymi wagonami, a miłośnicy polskiej kolei będą mogli się cieszyć zielono budyniowymi i czerwono budyniowymi 111A i 112A. Muszę też powiedzieć, że te wagony nie muszą jeździć ciągle, ale na przykład w wakacje lub inne specjalne okazje. Na razie oczekuję na ich odpowiedź, i zobaczymy co z tego wyjdzie.nie pozdrawiam
gurski

Dobrze pasowałby do zestawienia pociągów turystycznych,specjalnych takich jak np Turkol.

Ale na chwilę obecną większość takich pociągów kursuje z parowozami, a do tych spójnie pasuje tylko oliwkowe malowanie, a nie zaś zielono-kremowe. No chyba że zamiast parowozu, damy jakaś klasyczną spalinówkę, czy elektrowóz, np EP05-23 co miało miejsce niedawno Wink

Sam pomysł dosyć fajny,ale nie wiadomo czy ktoś go zrealizuje, nie ma raczej zapotrzebowania, na tak pomalowane wagony.
Odpowiedz

#49
Wagony w malowaniu IC mi nie przeszkadzają. Niech sobie jeżdżą te białe wagony Intercity. Przynajmniej wagony sypialne i kuszetki mają ładne malowanie.
Odpowiedz

#50
A mnie tam się zawsze podobało poprzednie (PR-owe) malowanie. To było bardzo duże ułatwienie, bo z daleka można było ustalić klasę wagonu - zielony dwójka, czerwony jedynka, niebieski sypialny/kuszeta Smile
Odpowiedz

#51
(25.07.2018, 19:41)Adams napisał(a): A mnie tam się zawsze podobało poprzednie (PR-owe) malowanie. To było bardzo duże ułatwienie, bo z daleka można było ustalić klasę wagonu - zielony dwójka, czerwony jedynka, niebieski sypialny/kuszeta Smile

Mi też się podoba, ale skoro nikt nie chce tego malowania, to niema szans na jego zachowanie.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pkp, stare malowanie SAP102 2 4 880 13.06.2016, 10:02
Ostatni post: szy_mat
  Stare zdjęcia i dokumenty Linia424 19 8 651 01.03.2015, 16:41
Ostatni post: Linia424

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.