Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruchamianie EN57 w jeździe ukrotnionej
#1
Witam,
Nie wiedziałem w którym dziale zamieścić moje pytanie więc zdecydowałem się napisać tutaj...

Jeżeli mamy 3 jednostki en57 i chcemy uruchomić je od podstaw to wiem że na początku wchodzimy do szafy i pompujemy małą spręzarkę (na każdym ezt) lecz czy trzeba na w każdej szafie włączać przetwornice i zamykać WS?
Odpowiedz

#2
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że jeżeli podniesiemy patyk w jednym kiblu, nabijemy i puścimy powietrze na resztę to podniesiemy patyki na reszcie bez małej sprężarki. WS i przetwornice załączają się w jeździe ukrotnionej same (przynajmniej w lokomotywach).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Na pewno musisz wejść do każdej szafy NN i załączyć baterie odłącznikiem nożowym i możesz wtedy spokojnie uruchomić wszystkie trzy jednostki z jednej, ale do dożo dłużej twa.
Odpowiedz

#4
wilczek19 napisał(a):Na pewno musisz wejść do każdej szafy NN i załączyć baterie odłącznikiem nożowym i możesz wtedy spokojnie uruchomić wszystkie trzy jednostki z jednej, ale do dożo dłużej twa.

A jak trzeba uruchamiac zeby to trwalo krocej?
Odpowiedz

#5
Nabić powietrza z obcej maszyny albo sieci stałej i podnosimy od razu patyki.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Jeszcze mam jedno pytanie. Czy moge zalaczyc przetwornice w szafie zanim zamkne ws.
Odpowiedz

#7
W jednostce nie ma WSa Tongue. Ale nie, nie załączysz przetwornicy, bo wymaga ona 3kV, a cały prąd wysoki płynie przez WS, albo zespół styczników głównych (na jednostkach).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
Na jednostkach EN57 i EN71 jest WS (włącznik szybki).
Odpowiedz

#9
Nie ma WSa przynajmniej takiego jak na lokomotywach bo nie było dla niego miejsca.
Zamiast niego jest układ czterech styczników liniowych
WS1-4
http://www.trakcja.rail.pl/images/artic ... 57_max.gif
W razie jakiegoś awaryjnego wyłączenia najpierw otwiera się WS 3 i 4 włączając w obwód rezystor który ogranicza prąd zwarcia potem otwiera się WS1 i 2 wyłączając obwód a dzięki ograniczeniu prądu maja jakąś szansę na wygaszenie łuku.
Odpowiedz

#10
W zmodernizowanych wsadzają albo Secherony albo Woltan. A te już nie załączą się bez napięcia tak łatwo. Oczywiście to ciągle mniejszość jednostek, ale jednak.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.