Ankieta: Jakie nowe wagony/składy bym chciał?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
przedziałowe
66.67%
36 66.67%
bezprzedziałowe
33.33%
18 33.33%
Razem 54 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolisz wagon przedziałowy czy bezprzedziałowy, odpowiedź uzasadnij
#16
Zależy od sytuacji. Na ogół bezprzedziałowe, w większej grupie lub bardzo małym obłożeniu przedziałowe.
Zakładając, że oba są nowoczesne i komfortowe.
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#17
KOCHANI PORADZCIE -PROSZĘ. Jadę z mamą która jest po udarze -ograniczona sprawność ruchowa i z psem w czerwcu/początek/ TLK ZEFIR do Kołobrzegu jaki wagon radzicie wybrać? W Przedziałowym jest STRASZNE wejście -koszmarne schody z kolei w bezprzedziałowym są lepsze schody chyba nie można się rozłożyć jak nie będzie tłoku? Pomyślałam,że mogłybyśmy wejść przez bezprzedziałowy i dojść nim do naszego przedziałowego ale nie wiem czy sąsiadują ze sobą bo nie ma stacji Katowice w zakładce z ZESTAWIENIEM wagonów............ehhhhhhhhhhhhhhh CO ROBIĆ PORADZCIE??? :-(

Cytat:-Przedział zapewnia większą prywatność (mniej ludzi do okoła) a jeżeli jadę ze znajomymi, to może nawet będziemy w nim tylko my.
[/b]
Bea
Odpowiedz

#18
Jak to - nie ma stacji KATOWICE?! O choroba, faktycznie.

Nie ma też Poznania, Krakowa, Wrocławia... może już wszystkie pociągi przez te miasta zlikwidowane? Jechał ktoś ostatnio z IC?
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#19
psim napisał(a):Nie ma też Poznania, Krakowa, Wrocławia... może już wszystkie pociągi przez te miasta zlikwidowane? Jechał ktoś ostatnio z IC?

Jezzzzu, niedawno była korekta rozkładu jazdy i nie wszystkie zostały zaktualizowane... Zestawienie pociągu TLK 38102 Zefir

bea napisał(a):KOCHANI PORADZCIE -PROSZĘ. Jadę z mamą która jest po udarze -ograniczona sprawność ruchowa i z psem w czerwcu/początek/ TLK ZEFIR do Kołobrzegu jaki wagon radzicie wybrać?
Wybierzcie sobie taki wagon w jakim będzie Wam wygodnie (przedziałowy lub bezprzedziałowy). Ogólnie nalegałbym na wagon numer 15, w nim znajduje się drużyna konduktorska która udzieli wszelkiej pomocy, a Pani nie będzie musiała się denerwować i latać po całym składzie.

Proszę zadzwonić pod ten numer 12 39 33 281 co najmniej na 48 godzin przed rozpoczęciem podróży i podać następujące informacje:

* datę podróży,
* stację wyjazdu i stację docelową,
* godzinę wyjazdu i godzinę przyjazdu,
* telefon kontaktowy,
* numer wagonu i numer miejsca,
* rodzaj niepełnosprawności,
* czy podróż odbywa się z osobą towarzyszącą/opiekunem; psem przewodnikiem /asystującym,
* jaki bagaż podróżny zabiera ze sobą,
* dodatkowe informacje (np. miejsce spotkania).

Wtedy zostanie zapewniona pomoc na stacji Katowice i stacji Kołobrzeg przez ochronę dworca / SOK/ pracowników PKP InterCity.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#20
Poza tym w owej 15 albo sąsiedniej 16 powinny być miejsca do dyspozycji kierownika pociągu (jeden wolny przedział dla osób w potrzebie), czyli może tam was ulokować bez problemu i w razie czego pamiętać. Bezprzedziałówka jest na końcu, faktycznie lepiej być bliżej kierownika w razie czego.
Odpowiedz

#21
przewoz napisał(a):Poza tym w owej 15 albo sąsiedniej 16 powinny być miejsca do dyspozycji kierownika pociągu (jeden wolny przedział dla osób w potrzebie), czyli może tam was ulokować bez problemu i w razie czego pamiętać. Bezprzedziałówka jest na końcu, faktycznie lepiej być bliżej kierownika w razie czego.

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE PORADY Smile Hmm..... to nie jest głupie żeby się "przytulić" do kierownika pociągu i w razie czego prosić o pomoc ale czy ja mogę w kasie żażyczyć sobie bilet na miejsce w OKREŚLONYM WAGONIE? Skoro -podobno wagony oznaczone jako TE dla osób z ogr.sprawnością ruchową NIE POSIADAJĄ w ZEFIRZE żadnych udogodnień to po cholerę są tak w ogóle oznaczone??? Zauważyłam ,że skład ZEFIRA wyjeżdzający z Katowic ma inne zestawienie niż ZEFIR wyjeżdżające z Kołobrzegu w tym z Kołobrzegu DRUŻYNA też jedzie w 15 t-ce?
Bea
Odpowiedz

#22
bea napisał(a):NIE POSIADAJĄ w ZEFIRZE żadnych udogodnień to po cholerę są tak w ogóle oznaczone???

M.in. po to, żeby trochę pójść na rękę osobom o ograniczonej sprawności ruchowej i trzymać dla nich przedział, podczas kiedy wszystkie inne miejsca są już, być może, wyrezerwowane.

Ale nie ma przymusu korzystania z nich.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#23
bea napisał(a):czy ja mogę w kasie żażyczyć sobie bilet na miejsce w OKREŚLONYM WAGONIE?
Tak, podczas zakupu biletu na samym początku należy zaznaczyć że chce Pani bilety na wagon numer 15.

bea napisał(a):Skoro -podobno wagony oznaczone jako TE dla osób z ogr.sprawnością ruchową NIE POSIADAJĄ w ZEFIRZE żadnych udogodnień to po cholerę są tak w ogóle oznaczone???
Te przedziały znajdują się wyłącznie w wagonach w których znajduje się drużyna konduktorska, wyznaczone są po to aby osoby o ograniczonej sprawności miały większą swobodę.

bea napisał(a):Zauważyłam ,że skład ZEFIRA wyjeżdzający z Katowic ma inne zestawienie niż ZEFIR wyjeżdżające z Kołobrzegu w tym z Kołobrzegu DRUŻYNA też jedzie w 15 t-ce?
Pociąg nie jedzie wiecznie w tę samą stronę, podane przezemnie zestawienie obowiązuje od Krakowa do Kołobrzegu, następnie pociąg wraca czyli jedzie z powrotem więc zestawienie będzie odwrotne.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#24
bea napisał(a):DLACZEGO bycie maszynistą TO WSTYD??? Każda uczciwie i rzetelnie wykonywana praca jest GODNA SZACUNKU I POSZANOWANIA :-)

Bo wykonując najcięższą i najbardziej odpowiedzialną pracę otrzymuję grosze i prawie zero szacunku od pasażerów.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#25
Poznanski_mech napisał(a):Jezzzzu, niedawno była korekta rozkładu jazdy i nie wszystkie zostały zaktualizowane...

Dlaczego więc nie zostało zaktualizowane na czas?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#26
Witam!
Zdecydowanie wolę wagon BEZPRZEDZIAŁOWY. Dla mnie wagon bezprzedziałowy jest o tyle lepszy, że jest znacznie lepsza wentylacja i w moim przekonaniu jest czystsze powietrze. Nie jest to uzależnione od jakiejś jednej osoby, która siedzi, pierdnie i trzeba to wdychać potem, albo na przykład nie da się otworzyć drzwi, bo temu komuś jest zimno, bo wieje, bo to, bo siamto.
Odpowiedz

#27
FilipFlisek5, Trudno nie przyznać Ci racji ;-p. Ale, z drugiej strony w przedziale może nadawać maks 7 osób(nie licząc Ciebie) a w bezprzedziałowym setka, a patrząc na trend wzrostowy w pie _ _ _ _ _ _ iu przez telefon, wolę na chwilę drzwi lub okno w przedziale otworzyć. Jeśli będzie trzeba okraszone odpowiednim komentarzem np. "nie moja wina że jakiś knur bąka puścił - chcę wdychać powietrze a nie dwupierdzian kapustny".

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#28
Ja tam wolę wagon przedziałowy, ponieważ lepiej się w nim czuję.
Zawsze z kimś pogadam, poobserwuję sobie teren za oknem, a i jest mniejsza szansa, że uniknę podróży z małym dzieckiem. Za wagon bezprzedziałowy podziękuję, raz wybrałem tą opcję i po 30 minutach jazdy zmieniłem wagon na przedziałowy. 0 odpoczynku, albo ktoś będzie gadał czy przy duchocie latem nie pozwoli otworzyć okna.
A jak jesteśmy przy kwestii wagonowej, to zawsze latem czy wiosną wybieram pociąg z normalnie otwieranymi oknami - nie lubię podróży z klimatyzacją, bo po niej mam mdłości. Mym skromnym zdaniem IC powinno modernizować wagony w stylu 140/141A z Newagu.
Odpowiedz

#29
Generalnie wolę przedziałówki. Jest bardziej przytulnie i łatwiej nawiązać z kimś rozmowę itd.
Zdecydowanie wygodniej jechać też w kilka osób - większa prywatność. Wbrew pozorom łatwiej też zadbać o temperaturę w przedziale (zakładając, że klima/grzanie działa.

Są jednak okazje, kiedy świadomie wybieram wagon bezprzedziałowy - wtedy kiedy muszę coś zrobić na uczelnię. Wagony bezprzedziałowe są zwykle mniej zanieczyszczone hałasem, do tego układ siedzeń daje mi zawsze możliwość skorzystania ze stolika (choćby rozkładanego). Jeśli nie muszę trzymać komputera na kolanach, względnie mogę sobie papierzyska położyć przed sobą to jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
Odpowiedz

#30
Ja zdecydowanie wolę przedziały:
- zapewniają większą prywatność,
- jest w nich przytulnie
- klasyka kolejowa
- w nocy można zgasić światło
- jeśli w nocy jest mało osób można spać na kanapie.
- jest w nich więcej miejsca na nogi, przy założeniu, że na przeciw nikogo nie ma, ale o tym zaraz.
-jest możliwość przy mniej popularnych terminach, a w 1 klasie nawet i w wakacyjny weekend jazdy prywatnych przedziałach, co jest maksymalnym komfortem. Jadę sam bez obcych ludzi.

Ja zawsze sobie biorę bilety przez neta, tak więc praktycznie w 90% mam w przedziałach miejscówki przy oknie (rezerwowane parę dni przed odjazdem zwykle nie ma problemu). Często jednak jeśli nie podoba mi się towarzystwo w przedziale, np emeryci, nie lubię z takimi jeździć, to idę do innego przedziału.

System rezerwacji jak rezerwujesz wcześniej kiedy miejsca są wolne, zawsze przydziela najpierw miejce 5x, zatem środkowy przedział pewnie będzie zapchany, zatem ja sobie wpisuję ręcznie numer miejsca, 1x, 2x, 9x, 10x, tam jest szansa na mniej ludzi, dodatkowo często system zarezerwował na full dany wagon a dwa wagony dalej są prywatne przedziały. Dlatego zawsze idę na swoje miejsce, zajmuje a po odjeździe przechodzę cały skład by poszukać czy nie ma prywatnych przedziałów.

Ostatnio na kółeczku, Warszawa - Kraków, zająłęm miejsce z miejcówki, 7 osób w przedziale, mega tłok. po odjeździe ruszam na obchód okazało się, że dwa wagi dalej jest zdeklasowana jedynka z pojedynczymi osobami (widocznie system rezerwacji przydzielał ją na końcu.), Przeniosłem się więc do przedziału z jedną tylko osobą, która zresztą miała bilet na 1 klasę i jak ją poinformowałem, że to wagon zdeklasowany a 1 klasę ma obok jeśli chce, to poszła sobie i miałem PRYWATNY PRZEDZIAŁ 1 klasy do krakowa, a gdybym został tam gdzie miałem miejscówkę cisnął bym się w 7 osób. Zatem rozłożyłem leżankę (był wagon 112 a z możliwością rozłożenia siedzenia 100%), zgasiłem światło, zapaliłem małe lampki dla klimatu i tak się wylegiwałem popijając browarka przez całą CMK, zamiast cisnąć się w 7 osób. Owszem trzeba pokombinować, połazić po pociągu ale takiej majorki to w żadnym bezprzedziałowym nigdy nie będzie.

Natomiast jadąc większą grupą osób lepszość przedziałów jest już zupełnie bezdyskusyjna, wiadomo jest grupa znajomych, jest przedział, jest impreza. A w bezprzedziałowym by siedzieli jak kołki i się nudzili.

Niestety ludzie są dziwni i masa podnieca się, że to wagony "lotnicze," niby taki luksus. Tym czasem ja w tamtym roku leciałem samolotem 6 razy i nie tylko tanimi liniami ale także normalnymi. Samoloty są ciasne i niewygodne i pełno w nich matek z krzyczącymi bahorami, ja nie chce takiego pseudo luksusu na kolei, ja chcę klasyczne kolejowe przedziały.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za wagon? Ideacentre12 2 25 084 15.06.2021, 13:56
Ostatni post: rustsaltz
  Pytanie - wagon z reklamą 409Da-026 2 35 220 12.06.2021, 19:01
Ostatni post: Ideacentre12
  Wagon sypialny/kuszetka z łączonymi przedziałami krzys 2 7 448 14.09.2019, 20:51
Ostatni post: krzys
  Wagon pocztowy z oryginalnym malowaniem mirmur2 0 8 600 09.02.2019, 00:43
Ostatni post: mirmur2
  Wagon Bagażowy 209C amder555 0 4 962 06.08.2018, 10:15
Ostatni post: amder555

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.