Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podpisywanie zdjęć
#1
Mam taki zwyczaj że podpisuje swoje zdjęcia, czy uważacie że taki podpis to dobra rzecz czy też tylko przeszkadza? Dodaje również miejsce i datę wykonania zdjęcia.
Odpowiedz

#2
Rzecz bardzo dobra, jeżeli ustawisz dobre krycie to nie przeszkodzi zdjęciu. I mniejsze szanse że ktoś Ci skopiuje fotkę, jednak nie trzeba się u nas bać bo jest jakiś skrypt przeciw kopiowaniu.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#3
Poznanski_mech, jesteś tego pewny? W Operze jednym kliknięciem można ten skryp zablokować.
Odpowiedz

#4
Ja mam Mozille tak więc nie wiem jak jest w operze. Wychodzi na to że trzema zmodyfikować ten kod tak żeby nawet w IE, Safari, mozilli, operze się nie dało.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#5
"Niedasie" dla zwyk³ego u¿ytkownika, takie skrypty s± beznadziejnie proste do obej¶cia i wcale nie trzeba byæ hakerem ani profesorem informatyki. Je¶li chcecie trwale "podpisaæ" swoje zdjêcie to proponuje nanie¶æ napis bezpo¶rednio na jpgu.
Odpowiedz

#6
Podpisywanie jest dobre, oby było estetyczne, nie zawalało całego zdjęcia. Mi się swoich zdjęć po prostu nie chce podpisywać ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#7
Jestem przeciwnikiem podpisywania - aż tak wiele warte są te zdjęcia, że trzeba je kaleczyć jakimś watermarkiem? Co do daty i godziny - od tego jest exif i podpis, nie zdjęcie.

Jak ktoś chce zabezpieczyć swoje zdjęcie przed skopiowaniem to niech zwyczajnie nie wystawia ich do galerii.

EDIT: nie potrzeba żadnych blokad skryptów żeby skopiować ze strony obraz - wystarczy rzucić okiem w kod strony, tam jest bezpośredni link do zdjęcia...
Odpowiedz

#8
Ba, nawet filmy pobierane przez playery flash, do których filmów nie ma bezpośredniego linku kodzie strony bo jest przez playera w jakiś sposób odkodowywany, to zdarzało mi się kopiować... z pamięci cache przeglądarki. Ale dla większości użytkowników, najprostszy skrypt uniemożliwi kopiowanie, na niektórych serwisach widziałem też skutecznie zniechęcające rozwiązanie - obrazek cięty jest na części Wink
Tomasz Dąbski "CzarnyZajaczek"
http://www.itlublin.pl - Lubelski Portal Informatyczny
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki program do obróbki zdjęć? 3kV 0 515 23.02.2023, 13:39
Ostatni post: 3kV
  Obróbka zdjęć KeM9T 0 1 497 08.05.2021, 09:06
Ostatni post: KeM9T
  Umieszczanie zdjęć w Galerii ET22FAN 0 1 587 18.11.2020, 23:42
Ostatni post: ET22FAN
Question Wybór aparatu do kolejowych zdjęć norbis97 8 5 911 31.01.2018, 21:33
Ostatni post: Bilet Ś-krzyski
  Wystawa zdjęć Miłośników Kolei w Parowozowni Skierniewice Valcyte 11 5 363 22.09.2014, 10:21
Ostatni post: Valcyte

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.