Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EZT czy składy push&pull?
#31
sarna napisał(a):No, winyle też. Powoli wracają do łask więc jest nadzieja :-P
Nadzieja w tym, że nie wracają pod wszystkie strzechy Tongue

Cytat:Nie na masie zgarniacza a na kosztach wytworzenia zgarniacza, widocznie taniej jest eksploatować 2 normalne wózki niż jeden wózek jakobsa
Stricte na masie, bo Siemens jest za ciężki na niektóre szlaki. W ezetach masz wózki wspólne, bo są lżejsze.

Cytat:No i świetnie, ale w razie wypadku typu połamanie pantografu czy coś dalej cały skład jest wyłączony z eksploatacji
Tylko w naszym bagienku maszyny stoją po miesiąc na patyk.

Cytat:Nie to miałem na myśli, raczej zmianę przydziału składu na odcinek bez druta
Ile mamy linii spalinowych, po których jeżdżą składy podobnej pojemności, co na elektrycznych?
Cytat:No to porównajmy Skodę Rapid oraz Audi A8 - silniki w obu przypadkach spalinowe, podobnej technologii (FSI) tilta nie ma, a jednak poziom inny..
Tylko w przypadku kolei ja mam wątpliwości, co jest Audi A8 Wink Choć samochody to niemiarodajny przykład, bo wszystko klepie się na podobnych częściach. Stadler się wyłożył na naszych wahaniach napięcia, Alstom wyłożył się na torowiskach GOPu... Ale poczekamy, co ma pendolino do zaprezentowania.

Cytat:To nie prościej było tą kabinówkę założyć?
Prościej było zmienić przepisy, ale lepiej tkwić w przedwojniu...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#32
rustsaltz napisał(a):Stricte na masie, bo Siemens jest za ciężki na niektóre szlaki. W ezetach masz wózki wspólne, bo są lżejsze.
W takim razie jak już pisałem, 3-członowy wagon do każdego pusz-pula + ile więcej będzie potrzeba, wars itp.

rustsaltz napisał(a):Ile mamy linii spalinowych, po których jeżdżą składy podobnej pojemności, co na elektrycznych?
Skoro nie ogranicza nas ezet to możemy sobie długość składu dostosować wedle potoku

rustsaltz napisał(a):Tylko w przypadku kolei ja mam wątpliwości, co jest Audi A8 Wink Choć samochody to niemiarodajny przykład, bo wszystko klepie się na podobnych częściach. Stadler się wyłożył na naszych wahaniach napięcia, Alstom wyłożył się na torowiskach GOPu... Ale poczekamy, co ma pendolino do zaprezentowania.
Mogłem nie porównywać samochodów tego samego koncernu, ale wydaje mi się że porównanie dość dobrze obrazuje porównanie pendolino i impulsa (oczywiście lepiej by było gdyby zamiast Skody Rapid dać np. Nissana Almere ;-) )

rustsaltz napisał(a):Prościej było zmienić przepisy, ale lepiej tkwić w przedwojniu...
No i docieramy do sedna sprawy - po co pendolino jak mamy loki na 230 już nawet nie trzeba Griffina kupować wszystko pod ręką wagony na 200 chyba też by się znalazły chociaż część a kilku członowe można zamówić
Odpowiedz

#33
sarna napisał(a):W takim razie jak już pisałem, 3-członowy wagon do każdego pusz-pula + ile więcej będzie potrzeba, wars itp.
Jeżeli mamy stałe potoki to ezet będzie sprawdzał się lepiej, choć te wieloczłonowe wagony mnie przekonują. Choć nie mogę zrozumieć tej fascynacji lokomotywą.

Cytat:Skoro nie ogranicza nas ezet to możemy sobie długość składu dostosować wedle potoku
Mamy linie spalinowe, na których potok zmienia się okresowo i jest na tyle duży, by w niszy była potrzeba składu wagonowego?

Cytat:ale wydaje mi się że porównanie dość dobrze obrazuje porównanie pendolino i impulsa
Ciągle nie wiemy jakiej jakości jest pendolino i newagowskie ezety.
Cytat:No i docieramy do sedna sprawy - po co pendolino
Ministra od zegarków spytaj Wink

Cytat:jak mamy loki na 230 już nawet nie trzeba Griffina kupować wszystko pod ręką wagony na 200 chyba też by się znalazły chociaż część a kilku członowe można zamówić
No ale na 200 mamy dwie, w porywach trzy linie.

BTW, ciekawostka: http://www.windhoff.de/pics/bahn/cargo1.jpg
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#34
rustsaltz napisał(a):Mamy linie spalinowe, na których potok zmienia się okresowo i jest na tyle duży, by w niszy była potrzeba składu wagonowego?
Nie wiem, ale z jakiegoś powodu IC kupuje loki spalinowe żeby zastąpić część SU45

rustsaltz napisał(a):Ciągle nie wiemy jakiej jakości jest pendolino i newagowskie ezety.
Pomińmy więc kwestię jakości :-)


rustsaltz napisał(a):BTW, ciekawostka
Towarowy ezet? Sprawdziłby się na trasie często przemierzanej, np. z portu do terminalu dla tirów czy coś :-P
Odpowiedz

#35
sarna napisał(a):Nie wiem, ale z jakiegoś powodu IC kupuje loki spalinowe żeby zastąpić część SU45
Bo mamy linie spalinowe, gdzie prowadzi się ruch pospieszny, wtedy zgoda, push-pull może być lepszy.
Cytat:Towarowy ezet? Sprawdziłby się na trasie często przemierzanej, np. z portu do terminalu dla tirów czy coś :-P
Zwie się to Cargo Sprinter i używa(ło) tego DB, czy i gdzie to jeździ-nie wiem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.