Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dworce kolejowe tracą miliony na zakazie sprzedaży alkoholu
#16
Problem nie jest w alkoholu tylko w ludzi i mentalności Polaków.... Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie w PL dopuszczają spożywanie alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem ścisłego centrum miast oraz przykładowo dworców (np. jak w Belgi). Przecież to skończyłoby się wielkim chlaniem i wzrostem żulerni w parkach.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#17
Na żulernię są inne przepisy. Człowieka, który śmierdzi z powodu rażącego zaniedbania higieny albo nie jest w stanie i szkodzi otoczeniu należy usunąć z obiektu publicznego i tyle. Alkohol nie ma tu nic do rzeczy.
Odpowiedz

#18
Mariusz W. napisał(a):Nie uogólniałbym, bo właśnie przez takie uogólnienie mamy tak restrykcyjne przepisy. Zwłaszcza że spora część tych kulturalnie pijących zazwyczaj nie pija w miejscach publicznych w obawie o mandat.

Masz rację, niepotrzebnie pojechałem ogólnikiem, bo sam siebie obraziłem. Jednak kultura picia to już ogól narodu (niestety). Chyba się to zmienia na lepsze, ale ja nie widzę nic złego w napiciu się jednego piwka w parku, czy na peronie dworca kolejowego albo w pociągu. Chyba niewiele osób będzie pijanych po wypiciu pół litra piwa, a jeśli już, to chyba o tym wie i tego nie zrobi. A jeśli nawet, to mogę się uchlać w barze przy dworcu i wsiąść takim do pociągu. Więc coś tu chyba jest nie tak.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#19
Lutek napisał(a):Przecież to skończyłoby się wielkim chlaniem i wzrostem żulerni w parkach.
Żulernia pije i tak, niezależnie od zakazów, które godzą w normalnych obywateli.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
Mariusz W. napisał(a):Na żulernię są inne przepisy. Człowieka, który śmierdzi z powodu rażącego zaniedbania higieny albo nie jest w stanie i szkodzi otoczeniu należy usunąć z obiektu publicznego i tyle. Alkohol nie ma tu nic do rzeczy.

Żul = alkoholik.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Katastrofalne dworce Polski Mark 44 22 106 15.03.2018, 18:59
Ostatni post: PeKaP
  Najpiekniejsze dworce kolejowe masovian 15 8 251 24.01.2018, 15:50
Ostatni post: matiii743
  Nieczynne dworce / stacje kolejowe w Wielkopolsce - prośba arlequin 6 3 821 19.06.2016, 23:16
Ostatni post: ET40
  Dlaczego dworce są takie duże? marcel_S 9 5 026 14.10.2014, 21:04
Ostatni post: puma2091
  Najpiękniejsze polskie dworce kolejowe Cinek 54 21 247 26.08.2013, 20:22
Ostatni post: Hedi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.