Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PKM] Pomorska Kolej Metropolitalna
#16
Piszesz o przedłużeniu WKD z Grodziska do Skierniewic? Nawet o koncepcji takiej nie słyszałem, a co dopiero realizacji? :-)

Z projektów science-fiction to bardziej absurdalny był projekt dociągniecia metra do Modlina. ;-D
Odpowiedz

#17
Od Mszczonowa do Skierniewic tylko rzut beretem Tongue. Ale miałem na myśli tory podmiejskie, których używają pociągi KM i SKM Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#18
Aaaa... To już do Żyrardowa bardziej realne. Jedno województwo i nie byłoby problemów takich jak w Skierniewicach, bo tam jednak węzeł jest.

A SKM i tak jeźedzi tylko do Pruszkowa, a to tylko też dlatego, że w Ursusie ani Piastowie nie ma zwrotnicy i jeszcze gminy Piastów i Pruszków, chcą do tego dopłacać. :-) Z Otwockiem już bywaja problemy w tej kwestii. :-)
Odpowiedz

#19
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... jecia.html
Z kronikarskiego obowiązku trzeba odnotować.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować także że już pojawiają się hejty odnośnie projektu, a to przystanki w środku lasu, a to brak porozumienia odnośnie parkingu park and ride, a to odnośnie skomunikowania, a to przesiadek... No K _ _ _ A co byś nie zrobił to źle.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#21
Póki co farsą jest rozkład jazdy, cała reszta jest świetna, linia robi duże wrażenie. Sama organizacja otwarcia cóż.......... bez komentarza.
Odpowiedz

#22
PKM zaczyna kursowanie do Kartuz Smile

http://www.rynek-kolejowy.pl/59606/pkm_ ... kartuz.htm

Odpowiedz

#23
W końcu Big Grin!

http://www.rynek-kolejowy.pl/60260/bile ... na_pkm.htm

Odpowiedz

#24
Czyli od stycznia nikt tym nie będzie jeździł. No wspaniale...
Odpowiedz

#25
Od strony handlowej PKM to jeden wielki cyrk. Jeden przewoźnik a brak integracji taryfowej, jest to łamanie wszystkich możliwych trendów transporcie publicznym.
Odpowiedz

#26
masovian, właśnie włączenie PKM do biletu metropolitalnego zwiększy ilość pasażerów. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Z Gdańska wiele osób (np.ja) pracuje w Gdyni więc i tak mają bilet metropolitalny. Ja mieszkając odległościowo niedaleko Wrzeszcza PKP będę 10 min szybciej w domu z pracy korzystając z PKM w porównaniu z autobusem miejskim, który grzęźnie w korku. O wiele więcej zyskają mieszkańcy przy obwodnicy np. Jasienia, Matarni, Osowej.

"Nie kupimy ich także u konduktora" - tylko to niepokoi. Dotychczas pasażerowie wsiadający na stacjach bez kas mogli nabyć bilety u konduktora.

[ Dodano: 2015-11-20, 07:55 ]
przem710 napisał(a):Od strony handlowej PKM to jeden wielki cyrk. Jeden przewoźnik a brak integracji taryfowej, jest to łamanie wszystkich możliwych trendów transporcie publicznym.

Niestety tak. Nie mam pojęcia dlaczego nie zdecydowali się na montaż biletomatów w pociągach lub conajmniej na przystankach. Jedyny plus, że od stycznia posiadacze biletu metropolitalnego będą mogli korzystać z PKM.

Odpowiedz

#27
Włos napisał(a):masovian, właśnie włączenie PKM do biletu metropolitalnego zwiększy ilość pasażerów. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Z Gdańska wiele osób (np.ja) pracuje w Gdyni więc i tak mają bilet metropolitalny. Ja mieszkając odległościowo niedaleko Wrzeszcza PKP będę 10 min szybciej w domu z pracy korzystając z PKM w porównaniu z autobusem miejskim, który grzęźnie w korku. O wiele więcej zyskają mieszkańcy przy obwodnicy np. Jasienia, Matarni, Osowej.

No dobra. Kolejka zyska w godzinach szczytu. A poza tym? Załózmy, że zagraniczny turysta oprzylatuje na Rębiechowo. Idzie na supernowoczesna kolej i... czeka go mandacik za barak biletu. Idealna reklama...

Poza tym każdy z przystanków pośrednich nie pojedzie, bo nie kupi biletu...
Odpowiedz

#28
masovian napisał(a):
Włos napisał(a):masovian, właśnie włączenie PKM do biletu metropolitalnego zwiększy ilość pasażerów. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Z Gdańska wiele osób (np.ja) pracuje w Gdyni więc i tak mają bilet metropolitalny. Ja mieszkając odległościowo niedaleko Wrzeszcza PKP będę 10 min szybciej w domu z pracy korzystając z PKM w porównaniu z autobusem miejskim, który grzęźnie w korku. O wiele więcej zyskają mieszkańcy przy obwodnicy np. Jasienia, Matarni, Osowej.

No dobra. Kolejka zyska w godzinach szczytu. A poza tym? Załózmy, że zagraniczny turysta oprzylatuje na Rębiechowo. Idzie na supernowoczesna kolej i... czeka go mandacik za barak biletu. Idealna reklama...

Poza tym każdy z przystanków pośrednich nie pojedzie, bo nie kupi biletu...

Musi kupić bilet we Wrzeszczu ;-D , lub liczyć na to, że nie zostanie skontrolowany . Wiem... to jest słabe.
Odpowiedz

#29
Odpowiedź SKM na wcześniejszy artykuł : http://www.rynek-kolejowy.pl/60384/skm_ ... stepne.htm

Odpowiedz

#30
Doniesienia więc, że będą chodziły tylko bilety metropolitalne okazały się dziennikarską kaczką. A jaks zrobią biletomaty na ważniejszych stacjach, to w problem raczej zniknie.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.