Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elementy/części objęte dopuszczeniem (UTK)
#1
Witajcie, dopiero się zarejestrowałem, ale na pewno zagoszczę tu na dłużej, ponieważ napotykam na coraz więcej problemów podczas pisania mojego projektu inżynierskiego.

Czy ktoś z Was orientuje się na jakie elementy/części/systemy, UTK wymaga dopuszczenia?
Czy istnieje jakiś dokument który określa które część muszą mieć dopuszczenie, zgodność z TSI, certyfikaty itp, a które nie?
Precyzując, czy np. urządzenia/metody/technologie smarowania obrzeży kół muszą mieć dopuszczenie?

Pozdrawiam i liczę na pomoc!
Odpowiedz

#2
Oczywiście, nawet szyna, jakiś czujnik zliczania osi, zamek hydrauliczny iglicy czy kozioł oporowy musi takowe posiadać.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#3
A czy mógłbyś poprzeć to jakimikolwiek dokumentami?
Odpowiedz

#4
Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale w przypadku podzespołów na pojeździe, dopuszczenie dostaje pojazd w całości. Nie robi się dopuszczeń dla każdego urządzenia z osobna:

http://www.utk.gov.pl/portal/pl/17/804/ ... tacji.html
Odpowiedz

#5
przewoz napisał(a):Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale w przypadku podzespołów na pojeździe, dopuszczenie dostaje pojazd w całości. Nie robi się dopuszczeń dla każdego urządzenia z osobna:

http://www.utk.gov.pl/portal/pl/17/804/ ... tacji.html

Tylko UTK nie wydaje już dopuszczeń typu. Wszystko na tej stronie jest nieaktualne. I nikt nie wie co teraz obowiązuje i co trzeba spełnić.

Tak też mi się wydaje że dopuszczenie jest na cały pojazd. Czysto hipotetycznie, załóżmy że składam nową lokomotywę, instaluje w niej nowe 'innowacyjne' niech już będzie to smarowanie obrzeży[piasecznice, cokolwiek]. Jakie papiery potrzebuje na to żeby na starcie nikt mi tego nie kazał zdemontować, oprócz badań przeprowadzonych przez jednostkę notyfikowana?
Odpowiedz

#6
Na stronie UTK znajdziesz wykaz świadectw na każdy rok.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#7
Tak, tylko ten wykaz zawiera wiele elementów, ale nikt nie wypisuje w nim każdego elementu składowego każdego pojazdu Smile Nawet systemów już się nie wpisuje. Dopuszczenie zdobywa cały pojazd z nowymi rozwiązaniami.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.