Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolej Gór Izerskich - Jindrichowice, Pobiedna, Mirsk, Świeradów Zdrój
#1
Witam,
znalazłem taką ciekawostkęklik co o tym sądzicie? Czy uda się zrealizować ten projekt ?
Odpowiedz

#2
Cytat:Odbudowa linii kolejowej: Świeradów- Mirsk(336), Mirsk- Jindrichovice pod Smrkiem (284)
Słowo "odbudowa linii" w Polsce od razu jasno określa stopień realności takiego planu.

Nie wyczytałem tam ani słowa o finansowaniu projektu. Żadnych szczegółów. Jak dla mnie to artykuł jest zwykłą beletrystyką.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#3
Słowo "odbudowa linii" - inaczej tego w tym przypadku nazwać nie można ;-) a na ile jest realne to się okarze, ale od czegoś trzeba zacząć. Najwazniejsze, że gminy i Czesi są zainteresowani. Z resztą ten pomysł to nie jest żadna nowość. Dużo na ten temat jest tu (na samym końcu): klik z tym, że główny nacisk był położony na odcinek Świeradów – Gryfów. W tym przypadku, jeśli chodziło by tylko i wyłącznie o turystyczny charakter to ten odcinek jest mniej interesujący dla gmin: Mirsk, Świeradów, Leśna w stosunku do połączenia z Czechami. Były już pierwsze spotkania w tej kwestii. Jeśli chodzi o finansowanie projektu to oczywiście cześć z budżetu gmin i maksymalnie jak najwięcej z unijnych środków.
Jeśli chodzi o grunty to: gmina Leśna przejęła grunty od PKP
gmina Świeradów również
gmina Mirsk jest w trakcie załatwiania formalności
Pierwszą czynnością prawną będzie podpisanie przez gminy :
Partnerstwa gmin w sprawie odtworzenia linii kolejowej
Następny krok to: Studium wykonalności projektu – koszt około 30 000 zł

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że się uda. Myślę, że burmistrz nie zamieścił by tego na oficjalnej stronie miasta gdy by wiedział, że pomysł jest z góry skazany na porażkę. Więc musi coś być na rzeczy.
Wiadomo, że realizacja gdy by doszła do skutku to trochę potrwa. Ważne, że coś się dzieje. Szkoda tylko, że za rok wybory.
Odpowiedz

#4
Ja też trzymam kciuki. Mieszkam 6 km od Mirska i wiem że gdyby pociągi jeździłyby do Świeradowa i Czech to dużo ludzi by korzystało z tego połączenia (włącznie ze mną :-D), szczególnie młodzież dojeżdżająca Świeradowa i z powrotem do Mirska i Gryfowa oraz rowerzyści do Świeradowa i do Czech. Dużo rowerzystów jeździ po tych górach i jakby zrobić szynobus przystosowany do większej liczby rowerów to na pewno pociąg byłby pełny, szczególnie w wakacje i weekendy.
Odpowiedz

#5
Dnia 25.07.2013 z inicjatywy burmistrza Rolanda Marciniaka w Urzędzie Miasta w Świeradowie Zdroju odbyło się spotkanie z Pawełem Novotnym Starostą Jindrichovic pod Smrkem (Czechy), Janem Surowcem Burmistrzem Gminy Leśna, Andrzejem Jasińskim Burmistrzem Gminy Mirsk, na którym przedstawiłem pomysł na odbudowę linii kolejowej łączącą Świeradów Zdrój, Mirsk, Pobiedną i Czeskie Jindrichovice pod Smrkem. Przedstawiona przeze mnie koncepcja została pozytywnie przyjęta przez zaproszonych przedstawicieli gmin. Podjęto decyzję o podpisaniu w najbliższym czasie PARTNERSTWA GMIN W SPRAWIE ODTWORZENIA LINI KOLEJOWEJ oraz zaplanowane zostało kolejne spotkanie, które odbędzie się na przełomie września i października 2013 r. Oficjalnie przyjęto nazwę projektu wymyśloną przeze mnie i Burmistrza Świeradowa Zdroju, która brzmi: KOLEJ GÓR IZERSKICH - Jindrychowice, Pobiedna, Mirsk, Świeradów Zdrój.
Odpowiedz

#6
Strona piąta, art. pt. Zielone światło dla pociągu.

klik
Odpowiedz

#7
wieści z frontu ;-)klik ;-)
Odpowiedz

#8
Już skończył się zapał do pracy Administracji?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#9
Opcja "zgłoś post" nie gryzie, można śmiało z niej korzystać
Odpowiedz

#10
(12.02.2018, 19:43)DamianT napisał(a): Już skończył się zapał do pracy Administracji?

Odnoszę podobne wrażanie, ale to się wytnie. Nie chce mi się nad tym rozwodzić... Smile

Chociaż z drugiej strony w usuniętym poście nie dopatrzyłem się niczego nietaktownego. Wklejony artykuł dotyczył przecież kolei izerskiej, tyle że lekkim przymrużeniem oka. To że nowy użytkownik zaraz po rejestracji napisał kilka postów, nie znaczy że jest od razu spamerem. Wszystkie napisane przez niego posty może nie były zbytnio merytoryczne, ale miały związek z wątkami i w żaden sposób nie łamały regulaminu forum.
Odpowiedz

#11
Fundacja ProKolej przygotowała i przekazała Urzędowi Marszałkowskiemu zestaw propozycji, które mógłby wzbogacić Plan rozwoju infrastruktury transportowej w województwie dolnośląskim. Organizacja, godnie ze swoją specjalizacją, zaproponowała uzupełnienie dokumentu o osiem projektów kolejowych.

Szczegóły: Rynek Kolejowy
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.