Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baza wagonów kolejowych
#1
Doberek,

Już niedługo do sieci trafi nowy projekt poświęcony wagonom osobowym. Baza posiada opis najpopularniejszych wagonów, ich zdjęcia oraz charakterystykę. Baza została podzielona na:

- wagony polskiej produkcji
- wagony produkcji zagranicznej
- wagony historyczne

Dodatkowo strona posiadać będzie opis poszczególnych piktogramów, numerów oraz oznaczeń, które można spotkać na wagonach.

Zbieram również informacje o wózkach kolejowych.

Pytanie do Was, co warto dodać na stronę, co chcielibyście żeby w takiej bazie wagonów się pojawiło? Czekam na opinie.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#2
Mam pytanie - czy na witrynę każdy będzie mógł dodać zdjęcia wagonów? Wink
Odpowiedz

#3
Zobaczymy, póki co nie planuję utworzenia wielkiej galerii kolejowej z wagonami, gdyż od wieków wspieram kolegów z WGK, ale jeżeli coś ciekawego się pojawi w Waszych zbiorach to jak najbardziej.

Docelowo funpage na Fejsie może temu służyć. Gdyby zdjęcie będzie ciekawe trafić może na stronę.

Strona również w zamiarze nie ma być surową bazą wagonów, a ma również służyć celom informacyjnym. Czyli pojawiać się będą nowości i newsy. Jak będzie można przeczytać na stronie:

Cytat:Dodatkową ciekawostką, którą chcę wprowadzić na stronę będzie udostępnianie najświeższych i najciekawszych informacji, które bezpośrednio są związane z wagonami osobowymi np. informacja o znalezionym wagonie, którego nikt wcześniej nie zauważył, informacja o fizycznej likwidacji wagonu czy nietypowe zestawienie wagonów w danym pociągu.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#4
Projekt typowo ilostanowy - bardzo dobrze, próbowaliśmy pracy nad wagonami w naszym Ilostanie, ale na razie skupiliśmy się na pojazdach trakcyjnych. Chętnie będziemy wspierać projekt.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#5
Lutek napisał(a):Dodatkową ciekawostką, którą chcę wprowadzić na stronę będzie udostępnianie najświeższych i najciekawszych informacji, które bezpośrednio są związane z wagonami osobowymi np. informacja o znalezionym wagonie, którego nikt wcześniej nie zauważył, informacja o fizycznej likwidacji wagonu czy nietypowe zestawienie wagonów w danym pociągu.

Super, że będzie taka baza. Bardzo mi się podoba info o nietypowych zestawieniach wagonów w pociągach. Czy wagony pociągów specjalnych (np. classic courier) też będziecie opisywać?
Odpowiedz

#6
Tak, nie widzę w tym żadnego problemu.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#7
Tylko kiedy ów projekt trafi do sieci?
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#8
Praca do wieczora nie ułatwia mi pracy, ale kiedy mam wolne dodaję kolejne pozycje.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#9
To znaczy co ja bym chciał to aby była taka strona co nie była by ilostanem (choć przy okazji może sobie nim być, nie przeszkadza mi to), tylko by był spis wszystkich typów wagonów osobowych i towarowych, nowych, historycznych i do każdego zdjęcia detali na zasadzie, że Y-Bautzen pionowa kratka (zdjęcie kratki), 111A podłużna kratka (zdjęcie kratki), tu taki wózek (zdjęcie) tu inny wózek. I tak dawać zdjęcia detali wagonów oraz wnętrz do każdego typu. Tak by był materiał dla modelarzy kolejowych czy to wirtualnych (MSTS, TRAINZ, MASZYNA) czy plastikowo, kartonowych (nie znam sie na tych skalach bo ja byłem/ jestem modelarzem wirtualnym).

Jam mam dużo wagonów z zewnątrz jak i od środka (od środka raczej bez numerów), mam np. chyba wszystkie kilkanaście wersji wnętrza 111A/112A (ponad giga materiału) i inne wnętrza. A z zewnątrz Mam tabor Y, tabor EIC, mam Bipy, mam wagony z chabówki. Jednak z zewnątrz robione głównie na tekstury i widokówek z ukosa często nie ma wcale, ale właśnie ze zdjęć płaskich wieloczęściowych na tekstury można by brać przykłady modelarskich detali. Widokówki z ukosa są mało przydatne dla modelarzy. Nie wiem czy to ma ta strona zawierać czy co innego, jeżeli to to fajnie bo takiej strony brakuje.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#10
Strona nie będzie obejmować póki co wagonów towarowych i skupia się tylko na wagonach osobowych.

Jeżeli ktoś chętny to na fejsie jesteśmy tutaj:
http://www.facebook.com/pages/Baza-Wago ... 7590194574

Od d.. strony, ale od czegoś zacząć trzeba.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#11
Polubione. Mam nadzieję, że będziecie tam pisać o wszelkich aktualizacjach strony Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#12
Jasne, po to kanał jest + informacje jakieś o wagonach, co zresztą widać.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#13
Cytat:Pracuję nad zestawieniem zmodernizowanych wagonów z puli 68 sztuk dla PKP Intercity dlatego proszę Was o pomoc. Chciałbym wspólnymi siłami stworzyć dokładną listę wagonów ( 111Arow, 113Aa, 140A, 141A, 168A ), która zawierałaby oczywiście w ramach możliwośći ( poza obecną serią, typem oraz numerem po modernizacji ):
- nr wagonu przed modernizacją
- nr fabryczny
- data modernizacji

Co Wy na to? Jakieś pomysły, sugestie?

Odsyłam po więcej na stronkę:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 7590194574

Liczy się pomoc wiadomo jaka. Po prostu zdjęcie lub przekazanie informacji w wyżej wymienionych punktach.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#14
Lutek, jak idzie praca nad bazą? Kiedy zobaczymy pierwsze dane?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#15
Dane są wrzucane na serwer wtedy kiedy mam czas i kiedy mam dostęp do kompa, bo od lipca żyję na komórce ze względu na spalony komp. Nic na to nie poradzę.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.