Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sobótka 2013, pociągiem do podnóża Ślęży!
#16
pitagoras23 czytaj uważniej. Napisałem wyraźnie iż linia 285 jest nieprzejezdna na odcinku Sobótka - Świdnica, a nie na odcinku Wrocław - Sobótka, a też właśnie na tej trasie jeżdżą sporadycznie towary do Sobótki. To że linia jest w opłakanym stanie i szlakowa na niej jest tragiczna to już inna sprawa.
Odpowiedz

#17
A to się, aż tak nie wgłębiałem. Zerknąłem tylko na bazę kolejową, gdzie twierdzą, że od sobótki do świdnicy jest przejezdne. No nic, rezerwacja poszła, czekam na dalsze informacje od Turkolu Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#18
@flanker - Osobiście planuję nagrywać przejazdy kolejno na Popowicach, następnie rozmyślałem nad po. Wrocław Wojszyce i Wrocław Klecina, ale skoro polecasz mi Partynice to się zastanowię. Potrzeba mi tylko szybkiego dojazdu, aby w godzinę dostać się tam z Popowic. Jeśli mógłbyś mi jakoś pomóc to skorzystam. Wink

Wychodzi też tutaj moje kolejne pytanie, czy będzie ktoś nagrywał odjazd wieczornego "Krasnala" do Poznania na dworcu Głównym? Oczywiście, dalej mowa o Wrocławiu.
Odpowiedz

#19
Widzę ,że tylko ja zrobiłem rezerwację w pierwszym dniu :-)

Mark, ja z planowaniem filmów zamierzam poczekać,aż wreszcie będzie prawdziwy,a nie tylko orientacyjny rozkład.Mogliby wreszcie go podać.Mam nadzieję,że zatrzymamy się nie tylko w Kobierzycach i będzie 5-8 minut na zrobienie paru fotek np.na Klecinie

Do domu mam REGIO o 19:46,ale to Szczeliniec,więc pewnie będzie opózniony.
Jeśli się nie uda to jeszcze o 21:04,lecz tylko do Kłodzka Gł. oraz PKSy.

Liczyłem też,że nagram Krasnala na Mikołajowie,lecz teraz przeglądając rozkład (orientacyjny!) wiem,że to raczej niemożliwe.Miałbym za mało czasu na powrót do Głównego.
Odpowiedz

#20
Rozkład tego pociągu jest umieszczony na stronie organizatora. Praktycznie on się nie zmieni.
1. Krasnal: http://www.turkol.pl/index.php?option=c ... 4&Itemid=3
2. Sobótka: http://www.turkol.pl/index.php?option=c ... 6&Itemid=3
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#21
pitagoras23, Tyle to ja też wiem,ale:

Cytat:...W ramach atrakcji dodatkowych przewidziane są postoje na stacjach pośrednich trasy przejazdu...

Pewnie godziny będą też mniej zaokrąglone,a bardziej poparte czasami przejazdów
Odpowiedz

#22
Mark żaden problem, wpisz w google "jak dojadę Wrocław" i wejdź w pierwszy wynik jaki Ci wyskoczy. Tam możesz sobie całą trasę w najbardziej dogodnej najszybszej wersji zaplanować i ogarnąć, łącznie z liniami, rozkładami, czasami, alternatywnymi opcjami itd. itd. Na Wrocław Partynice dostaniesz się z dworca PKP liniami 612 ( WAŻNE - na tablicy powinno być "612 Krzyki"; NIE przez Bielany, bo taki też jeździ) albo 113 (od przystanku Zwycięska 5 minut pieszo :-) ). Możesz też uderzać od pętli Krzyki analogicznie 113 albo 612 ( również w tym przypadku NIE przez Bielany, na tablicy powinno być 612 Dworzec Gł. PKP). Najlepiej wejdź w "jak dojadę" i trafisz bez problemu.

Przystanek Wrocław Partynice mieści się przy ul. Ołtaszyńskiej tuż przy przejeździe kolejowym na tej ulicy. Jest tutaj również koło przystanku dawna rampa towarowa i skup złomu przy niej, również też powinieneś dostrzec resztki po dawnej sygnalizacji i rogatkach na przejeździe, krawędzie peronowe pod trawą też można dostrzec, oraz mały charakterystyczny domeczek przy przejeździe, w którym siedział dróżnik i jak się nie mylę miał też inne kolejowe zastosowania :-) Zero chaszczy i drzew od strony drogi do skupu złomu, więc foty wyjdą w pytę ;-)

Ciekawostką jest bocznica kolejowa do dawnej jednostki wojskowej, która się świetnie zachowała, nie jest w ogóle zarośnięta i mieści się kawałek za stacyjką :-) Wystarczy ruszyć torami pieszo od strony przystanku w stronę Wrocław Wojszyce i po 100-200 metrach pojawią się tory do bocznicy, która ma może z 400-500 metrów, warto się przejść i zwiedzić, fajnie torowisko i rampy na terenie jednostki się zachowały ;-)

W razie czego odezwij się na PW jakbyś nie dał rady ułożyć sobie trasy.



Tak poza tym panowie do Was nikt z Tukrola też się jeszcze nie odezwał? Pociąg jedzie 6.07, rezerwację wysłałem ponad tydzień temu i dalej cisza... Porażka, przecież trzeba jeszcze przelew zrobić, wsjo wydrukować, sprawdzić itd. jak tak dalej pójdzie to nici z biletów na tą Sobótkę...
Odpowiedz

#23
flanker, U mnie też cisza...
Odpowiedz

#24
MK_ŚLĄSK napisał(a):flanker, U mnie też cisza...

Obowiązuje od 2013-06-26 do 2013-12-14 (wprowadzono 2013-06-26 11:10:07)
IDDE Wrocław - Linia 285
Z powodu podmycia toru szlakowego na linii 285 od godziny 7.00 dnia 26 czerwca 2013 do odwołania nie ma możliwości dojazdu do stacji Sobótka Zachodnia. Prosimy o uwzględnienie powyższego w planowaniu przewozów.
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#25
Ariel Ciechańsk tylko pytanie gdzie podmyło? Można zawsze skrócić trochę trasę, jeśli tylko do Sobótki dostać się nie można. No niby prowizorka, ale lepsze to niż odwołać przejazd...
Odpowiedz

#26
Szczerze? PLK nie będzie spieszyć żeby tam gnać i to naprawiać, raczej będą mieli pretekst żeby zamknąć linię na amen.
Wedle mnie, wyjazd stoi pod wielkim znakiem zapytania...
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#27
Do dnia wyjazdu pociągu PLK ma naprawić tor.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#28
Do dnia wyjazdu jest krócej niż tydzień, a ja nadal nie dostałem od nich żadnej informacji... Chyba trzeba będzie sobie podziękować, bo na ostatnią chwilę, to ja nie zdążę.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#29
Najlepiej zadzwoń do Turkolu i zapytaj się. Szybko i skutecznie.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#30
To spróbuj się dodzwonić.... My mamy 7 osób, pokawałkowanych w 3 wagonach, chcemy mieć miejsca w miarę możliwości blisko siebie i od 3 dni nikt nie odbiera turkolowego telefonu
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociągiem do AquaParku 2013 pitagoras23 2 3 565 21.09.2013, 12:18
Ostatni post: pitagoras23
  Przejazdy pociągiem rtro na trasie Chabówka - Mszana Dolna lipiec-sierpień 2013 kalli5 0 3 457 20.06.2013, 22:44
Ostatni post: kalli5

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.