Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EU07 do modernizacji
#31
A ja siê obawiam, ¿e mo¿emy sobie tu gdybaæ o ró¿nych rozwi±zaniach technicznych, a skoñczy siê na wymianie kilku podzespo³ów na "bardziej" elektroniczne, kabina, patyki i nowe malowanie.
Odpowiedz

#32
Nie wierzę w żadną gruntowną modernizację EU07.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#33
I masz racjê, bo bardziej op³acalne by³oby zakupienie nowych loków. Jak to mówi±: z g... bata nie ukrêcisz.
Odpowiedz

#34
Z modernizacji wyniknie to, że z dobrej siódemki powstanie robokop nafaszerowany elektroniką i inną fascynującą techniką. Skończy się tak samo jak moderna ET22- szkoda tylko, że pieniądze poszły w błoto, a Cargo nie chce przyznać się publicznie do błędu.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#35
Coś każde modernizacje CARGO nie wychodzą ET22, ST45 też ma sporo wad nie wiem jak z ST44.
Odpowiedz

#36
Co do ST44 to chyba najlepsza modernizacja ( bo sprawdzona w innych krajach). Ale słyszałem że ktoś przekombinował ze sprężarką powietrza (tam jest chyba wstawiona śrubowa) która jest awaryjna.
Odpowiedz

#37
O ciekawe - moderna by pesa była tez w innych krajach?

// edit by mikrobart: Nie cytujmy bezpośredniego przedmówcy.
Odpowiedz

#38
Nie, tylko podzespoły są te same.
Odpowiedz

#39
Dokładnie chodziło mi o
2M62K http://parovoz.com/newgallery/pg_view.p ... RU#picture
i 2M62UK http://parovoz.com/newgallery/pg_view.p ... RU#picture
Odpowiedz

#40
A mnie ciekawi, co inżynierowie z ZNLE wymyślą nowego. ;-) Jeśli projekt modernizacji pójdzie w kierunku Dragona to daj boże ćwiartkę, żeby tak było. Bo jeśli ma to być tylko wymiana w kokpicie papendekli na nowsze i nowe koło kierownice to chyba te rozwiązanie nie będzie zbyt fascynujące i dobre. Ale jeśli wyprują całe wnętrzności i zmodernizyją tak jak byka 2000 to może być ciekawie. No i najważniejsze pytanie - czy siódemki po modernie będą równie długowieczne i niezawodne jak stare poczciwe 06 i 07 ? Undecided
Oby panowie oby...
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#41
Co do modernizacji ST44 to też słyszałem, że jest coś "nie halo" ze sprężarką. Ale maszyniści (bynajmniej w Zajączkowie Tczewskim) nie skarżą się zbytnio na nie. Podczas objazdów na linii D29-201 (węglówka) "Kołomny" jeździły dość często i nie było problemów. Jedna kołomna 1210 zdefektowała dość poważnie ale i to się zdarza nawet najlepszym Tongue Co do modernizacji EU07 to moim zdaniem to będzie kolejny niewypał, tak jak moderna ET22. Pozdrawiam. :-)
Odpowiedz

#42
Dlaczego uważasz, że modernizacja ET22 to niewypał?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#43
DamianT : Według mnie PKP Cargo powinno przeprowadzać NG maszyn, modernizacja starych lokomotyw to nie jest dobra rzecz. Lepiej przysłowiowo "uzbierać" pieniądze i kupić nowe maszyny lub dzierżawić tak jak robi to Lotos Kolej. To jest tylko moje zdanie "prostego" człowieka, który patrzy na koszty. Drugą sprawą jest, że w zmodernizowanych lokomotywach zazwyczaj zostawia się jakąś starą część (np: sprężarkę) , która sprawia, że cała modernizacja idzie na marne, bo maszyny i tak defektują.
Odpowiedz

#44
A według mnie każde kroki związane z modernizacją starego taboru jest dobry. I czy to jest NG czy też modernizacja. A co do samej moderny to jest ona dość ciekawym zjawiskiem. :mrgreen: Czasem wychodzą z tego arcydzieła, a czasem potworki hiehie :lol:
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#45
Cinek: Racja, racja! Potworki też wychodzą. Smile Każdy ma swoje zdanie na temat modernizacji, Np. ST44 dobrze, że były modernizowane, bo to będą najdłużej jeżdżące gagariny w Polsce. Tradycyjne 14d40 za kilka lat będą niestety na wymarciu. Sad
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PKP IC sprzedaje 120 EU07 pitagoras23 58 27 911 23.07.2021, 22:05
Ostatni post: KazET21224142
  Klimatyzacja do EU07 - koszty MegaTVHD 0 2 290 27.01.2019, 14:40
Ostatni post: MegaTVHD
  Modernizacja 20 lokomotyw EP/EU07 wołodyjowskiIC 0 2 473 15.02.2017, 10:11
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  EU07 w Czechach przem710 2 3 429 25.01.2016, 20:28
Ostatni post: pitagoras23
  Modernizacja EU07 dla PKP IC przem710 6 4 681 11.01.2016, 10:37
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.