Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wagony typu 161A/162A/163A
#31
Mariusz W., prawda! Pierwsze wagony były, jak mówiło się cicho o Regioekspresie nawet do Berlina, który to pomysł szybko zdetonował ówczesny minister.
pitagoras23, powinni wyłożyć na nowe jednostki, bo tylko taki tabor ma rację bytu na osobówkach na modernizowanych torach np. właśnie do Wrocławia. Będę się upierać, że przedziały 1 klasy i nieobsługiwany wagon barowy to marnotrawstwo w pociągu kat. Regio. Z całego "luksusu" ledwo wtyczki do prądu zostały, a tymczasem z "Mewy" pasażerowie regularnie przesiadają się na inne pociągi, i wcale im się nie dziwię! :->
Odpowiedz

#32
syrenka napisał(a):Będę się upierać, że przedziały 1 klasy i nieobsługiwany wagon barowy to marnotrawstwo w pociągu kat. Regio. Z całego "luksusu" ledwo wtyczki do prądu zostały, a tymczasem z "Mewy" pasażerowie regularnie przesiadają się na inne pociągi, i wcale im się nie dziwię! :->
Ah, no tak, zapomniałem że one do samego Berlina jeździć.

1 klasa w osobowym to w zasadzie nic nowego. Tabor na 160 km/h na pociągach osobowych to też nic nowego. Jedynie wagon barowy to nowość, o ile jest czynny (jeśli nie, to zwyczajnie się marnuje). Chociaż były też przedziały barowe w ED72 i pewnie na jakiś osobowych się to zdarzało. Klimatyzacja, międzysieć to też powinien być standard na osobowych.

Nie mniej, na tę chwilę taki tabor na osobowych jest dość groteskowy, zwłaszcza że z Mewy ludzie rzeczywiście uciekają. Z ostatnich wpisów moich znajomych (nieinteresujących się koleją):
Cytat:Polecam pociagi IR... Nie wiem skad je wygrzebali, ale przed nimi byla chyba tylko lektyka. Zmontowali je zaraz po wynalezieniu kola. Kill me now
Odpowiedz

#33
No cóż, te wagony wiadomo, że lepiej sprawowały się na Mewie czy Warcie, ale tutaj w grę wchodzą przepisy i przed tym się niestety nie ucieknie.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#34
Raczej umowy, które PRy zawarły z marszałkiem.

Cytat:Chociaż były też przedziały barowe w ED72 i pewnie na jakiś osobowych się to zdarzało.
Chyba tylko jedna sztuka, która obsługiwała jakiś "prestiżowy" przyspieszony na Dolnym Śląsku.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#35
rustsaltz napisał(a):Chyba tylko jedna sztuka, która obsługiwała jakiś "prestiżowy" przyspieszony na Dolnym Śląsku.
Ta, o której piszesz, to EN71-043 dla pociągu „Szrenica”. Ale to był pospieszny. Tak to wygląda:

Trochę inaczej urządzony, ale coś w tym stylu, są w prawie wszystkich ED72 w członie ra. Nie wiem czy kiedykolwiek był on czynny jakimś pociągu osobowym. Na „Kasprowym” jeździły takie ED72 z czynnym barem, ale to też był pospieszny.
Odpowiedz

#36
Mariusz W. napisał(a):Tabor na 160 km/h na pociągach osobowych to też nic nowego.

Już nie 160. Dosłownie dzień czy dwa dni temu wyszło zarządzenie o przemalowaniu dopuszczalnej prędkości ze 160 na 120 km/h ze względu na jakieś nieprawidłowości w oznaczeniu wózków, bodajże.
A propos baru - podobało mi się w KŚ jak do Wisły jechałam: automat z kawą czy ze słodyczami w zmodernizowanej jednostce i sprawa baru w pociągu osobowym załatwiona. Piękna sprawa!
Odpowiedz

#37
A w Krzyżu jest punkt napraw rewizyjnych tych wagonów. Jak widać Krzyż się rozwija i prowadzi rewizje piętrusów i wspominanych wagonów.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zaglądamy do wagonu krytego typu specjalnego mirmur2 0 7 295 17.03.2019, 16:39
Ostatni post: mirmur2
  Pochodzenie wagonów 161A / 162A / 163A mikrobart 1 3 481 30.03.2013, 17:32
Ostatni post: Lutek
  Automatyczne otwieranie drzwi w wagonach starego typu norbert 2 4 840 14.04.2012, 13:32
Ostatni post: norbert
  wagon Falns na wózkach typu WAP dunga99 0 3 843 25.08.2011, 18:49
Ostatni post: dunga99

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.