Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania podróżnych do ofert przewoźników
#16
Widać brak wiedzy osób z Infolinii.

Proszę o to informacja zawarta na stronie przewoźnika: http://intercity.pl/pl/site/niezbednik- ... werow.html

Cytat:Przewóz rowerów jest odpłatny i odbywa się wyłącznie pod nadzorem podróżnego, na podstawie biletu na przewóz roweru. Opłata za przewóz rowerów jest zryczałtowana, niezależna od odległości taryfowej i wynosi 9,10 zł.

W przypadku gdy podróżny nie dokonał w kasie opłaty za przewóz roweru, zamiar jego przewozu powinien zgłosić konduktorowi przed rozpoczęciem podróży - przed wejściem lub niezwłocznie po wejściu do pociągu.

Za wydanie biletu w pociągu pobiera się dodatkową opłatę w wysokości 10 zł.

W przypadku gdy podróżny nie uprzedził konduktora o zamiarze przewozu roweru, wówczas oprócz opłaty przewozowej w wysokości 9,10 zł pobiera się również opłatę dodatkową, ustaloną na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury z dnia 20 stycznia 2005 roku która wynosi 52 zł, a w przypadku odmowy uregulowania należności wystawiane jest wezwanie - protokół z opłatą dodatkową w wysokości 260 zł. Jeżeli podróżny uiści opłatę w ciągu 7 dni od daty wystawienia wezwania opłata wynosi 65 zł.

Tak więc powołując się na tę informację lub skróconą z naszego FAQ załoga konduktorska wystawi Ci bilet na przewóz roweru.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#17
W takim razie jest błąd w forumowym faq. Bo nie wiem skąd wzięła się tam informacja o wystawieniu biletu na przewóz roweru bez dodatkowych opłat, skoro na stronie intercity jest informacja, że będzie to dodatkowo kosztować 10 zł.
Odpowiedz

#18
FAQ jest w trakcie poprawek na żywym organizmie. Treści pisane były od dłuższego czasu, a przepisy ciągle się zmieniają, stąd też błąd.
Poruszyłeś problem, znaleziono informację na stronie przewoźnika, więc błąd w FAQ już został poprawiony. W ten sposób najlepiej wyeliminujemy błędy.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#19
OK. Dzięki za pomoc. Będę musiał zrezygnować z tego roweru, bo te 10 zł to zdecydowanie za dużo...
Odpowiedz

#20
Wybieram się w podróż do Goleniowa ze stacji Lublin. Prawdopodobnie odbędę podróż TLK Gałczyński na całej długości trasy, lecz jakieś inne zmiany są w sumie przeze mnie do zaakceptowania.

Problem w tym, że mój kolega dosiądzie się ze mną prawdopodobnie w Warszawie lub w Poznaniu i chcemy razem kontynuować podróż. Pytanie moje brzmi, czy jest jakaś możliwość, żebyśmy mogli razem siedzieć? Czy raczej jak mamy inne miejscówki (a raczej na pewno będziemy mieć) to po prostu albo znajdziemy wolny przedział albo możemy jechać razem co najwyżej w barowym lub na korytarzu?
Odpowiedz

#21
Barciur napisał(a):Czy raczej jak mamy inne miejscówki (a raczej na pewno będziemy mieć) to po prostu albo znajdziemy wolny przedział
Musicie miec cały wolny przedzial? A wolne miejsce w przedziale w którym Ty (albo Twój kolega) ma miejsce nie wystarczy? Czy nie można poprosić by sie ktoś zamienił miejscami?
Odpowiedz

#22
Wolny przedział miałem na myśli właśnie dwa wolne miejsca. Słyszałem tutaj, że Gałka bywa bardzo pełny i że niektórzy konduktorzy-służbiści się czepiają, jak ktoś siedzi nie na swoim miejscu, ale z polskimi kolejami tak dużo doświadczenia nie mam, więc nie wiem do końca, jak to działa.
Odpowiedz

#23
Barciur napisał(a):niektórzy konduktorzy-służbiści się czepiają, jak ktoś siedzi nie na swoim miejscu
Nie słyszałem o tym, ale zawsze jakiś nawiedzony może się trafić. To wtedy się na parę minut przesiądziesz na swoje miejsce, a potem wrócisz do kolesia.
Odpowiedz

#24
Barciur, Gałczyński jest specyficznym pociągiem, którym jeździ bardzo dużo ludzi, więc lepiej siedzieć na własnym miejscu.
Istnieje oczywiście możliwość, abyście siedzieli razem. Musisz Ty lub kolega poprosić kasjera, aby skorzystał z procedury wystawienia miejscówki obok miejsca już zajętego. W tym celu na przykład Ty kupujesz bilet dziś na Gałczyńskiego. Dostajesz miejscówkę ze wskazaniem wagonu i miejsca w przedziale. Te dane podajesz swojemu koledze i ten idzie do kasy i prosi kasjerkę, żeby wystawiła bilet obok miejsca, jakie masz.
Jak będą warunki, to oczywiście takie miejsce dostaniesz, bo w międzyczasie ktoś też może kupować bilet i system może zająć już miejsca, więc najlepiej, jak oboje będziecie na dworcach i pomiędzy zakupami biletów nie minie zbyt dużo czasu, bo jak kupicie bilety w odstępie np. jednego dnia, to wtedy już możecie nie dostać biletów w jednym przedziale.

Inną możliwością jest to, że Ty za jednym zamachem kupisz dwa bilety. Jeden relacji Lublin - Goleniów, drugi Poznań - Goleniów i też skorzystasz z wyżej wymienionej procedury. Wówczas szanse na miejsce obok siebie są zdecydowanie wyższe niż wcześniej. Tylko potem kwestia kto komu odda kasę.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem to w miarę jasno.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#25
urbanek18 napisał(a):Do biletów kupionych przez Internet nie ma możliwości dokupienia biletu na
rower ani w kasie ani u obsługi pociągu.

Z wyrazami szacunku,
Katarzyna Paradowska"


To oficjalna odpowiedź od infolinii intercity.

Ale pierdoły sadzą!!! Z jakiej daty jest ta odpowiedź? Bo ostatnio przepisy o przewozie roweru zmieniają się w PKP Intercity z tygodnia na tydzień, jak w kalejdoskopie... taka nowa (bankowa) jakość, wiecie...

Weź to poślij Kolejowym Absurdom... <!-- e --><a href="mailto:kontakt@kolejoweabsurdy.pl">kontakt@kolejoweabsurdy.pl</a><!-- e -->

Cytat:RPO-IC ważny od 21 czerwca 2013 r.

§ 5. Sprzedaż biletów i innych dokumentów

9. Oprócz należności, o których mowa w ust. 8, konduktor pobiera opłatę za wydanie biletu w pociągu.
Opłaty tej nie pobiera się:
1) od osoby:

e) która posiada bilet na przejazd zakupiony za pośrednictwem systemu e-IC, BILkom lub biletomatu,
w razie wystawienia:
- biletu z ulgą 100% dla dziecka(-ci) podróżującego(-ych) z tą osobą,
- biletu na przewóz rzeczy, roweru lub psa,

To u konduktora. A czy w kasie można dokupić rezerwację na rower do biletu z e-IC, to przyznam się, że sam nie wiem :-D
I podejrzewam, że PKP IC też nie wie - kogo zapytasz, to dostaniesz inną odpowiedź.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#26
kazio, zgłaszając nam jakiś błąd i sugerując zmianę to podaj nową wersję odpowiedzi, a nie tylko zgłoszenie błędu z ewentualnym uzasadnieniem.

Przypadek kas akurat jest łatwy do znalezienia i ta poprawka zostanie uwzgledniona, jednak jeżeli masz przypuszczenie, że jakaś strona istnieje wówczas taka sprawa nie zostanie rozpatrzona.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#27
Na tym forum, nie tak dawno, ktos podał informację gdzie znaleźć miejsca i godziny otwarcia kas IC. Myślałem, żę PT Zespół Twórców FAQ śledzi tego typu informacje i je dołącza w stosownie miejsce.
http://intercity.pl/pl/site/niezbednik- ... etowe.html
Odpowiedz

#28
Nie każda osoba wszystko czyta. Forum jest ogromne, przewija się tutaj mnóstwo treści, a pracujemy nie tylko nad FAQ, ale także nad innymi projektami, więc dla ułatwienia pracy i do szybkiego wyelimowania błędów lepiej wkleić link jeszcze raz niż w ogóle.
Jako opiekun merytoryczny pracuję nad FAQ, ale także nad Ilostanem i kilkoma innymi rzeczami, które może nie są widoczne, dlatego też prośba o pełne podawanie informacji z odpowiedzią lub chociaż jej sugestią.
Każde zgłoszenie jest niezwłocznie po jego otrzymaniu rozpatrywane.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.