• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania podróżnych do ofert przewoźników
#1
Na naszym forum omawiane są zagadnienia z podróżowaniem. Wiele osób ma pytania bardziej i mniej szczegółowe. Często zadawane są one w Shoutboxie i uciekają bez śladu. Na forum brakowało miejsca, gdzie można by o to pytać, stąd pomysł na taki temat, gdzie każdy będzie mógł zadać pytanie o ofertę, o promocje.
Osoby, które znają się na tym z pewnością pomogą i udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania. A przy okazji po pytaniach i odpowiedziach pozostanie ślad na dłużej dla pozostałych. Tak więc zapraszamy do dyskusji w tym temacie.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz
#2
Chciałbym pojechać w te wakacje koleją w Bieszczady. Czy jakiekolwiek pociągi jeszcze tam kursują? Nie mam na myśli żadnej konkretnej miejscowości, jestem w stanie dostosować mój nocleg właśnie pod "podróż koleją", o ile będzie to nadal miejsce w miarę umożliwiające wypady na górskie szlaki Wink
  Odpowiedz
#3
Bieszczady pojęcie bardzo szerokie. Pociągi nie docierają w Bieszczady, pod pojęciem których rozumiem okolice Zagórza, Sanoka. Pozostaje dojechać do Przemyśla, Rzeszowa i tam złapać jakiegoś busa. Ewentualnie można skorzystać z interREGIO BUS: http://www.przewozyregionalne.pl/sites/ ... ca_v.4.pdf
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz
#4
Dudzio, polecam ukraińskie bieszczady, pociągiem dojedziesz na pewno a linie w bieszczadach na ukrainie są fantastyczne ;-)
No i na ukrainie jest stosunkowo tanio ;-D
[Obrazek: kolej-zakarpacka-1.jpg]
Na zdjęciu akurat Kolej Zakarpacka.
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
  Odpowiedz
#5
Zdecydowałem się już co do wyjazdu. Z tego powodu mam dwa następne pytania.
1.Czy to prawda, że nie można już kupić jednego biletu na podróż IC i PR? Planuję podróż z Warszawy do Krakowa TLK Smok Wawelski i tam przesiadam się na InterRegio Bus do Wetliny. Będę musiał jak rozumiem kupić oddzielnie bilet?
Czy jest jakiś tańszy (zniżka studencka) autobus z Krakowa do Wetliny niż IR Bus (25zł ze zniżką) ?

2. Jak z frekwencją w TLK Smok Wawelski? W obie strony (będę nim także wracał ). A komfort wagonów? Z tego co widzę na youtube to nie spotyka się zielonych albo czerwonych wagonów, ale nie wyglądają też na takie po modernizacji. Na klimatyzacje nie mam co liczyć?
  Odpowiedz
#6
Dudzio napisał(a):Jak z frekwencją w TLK Smok Wawelski?
Popatrz na http://intercity.pl/pl/l/na-skr%C3%B3ty/frekwencja.html
  Odpowiedz
#7
Odnośnie łączenia biletów, to występuje tzw. bilet kombinowany jednak w tym momencie niestety nie pamiętam czy można kupić na dwóch przewoźników. Jednak sytuacja, którą przedstawiasz to na pewno będzie musiała być rozwiązana jako zakup oddzielnie, gdyż z tego, co wiem, bilety na IR BUS kupuje się albo u kierowcy albo dopiero na stacji, skąd odjeżdża ten IR BUS.

Co do frekwencji, to faktycznie można ją sprawdzić na stronie zaprezentowanej przez przedmówcę, jednak należy wziąć pod uwagę, że jest to tylko frekwencja orientacyjna.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz
#8
pitagoras23 napisał(a):jednak należy wziąć pod uwagę, że jest to tylko frekwencja orientacyjna.
A znasz inną lepszą szklaną kule która Ci powie jaka będzie frekwencja konkretnego dnia w przyszłości?
  Odpowiedz
#9
Kwestia subiektywna, bo mnie informacja, że skład ma frekwencję mniejszą niż 50% nic nie powie. Mogę mieć w takim przypadku albo 8 osób w przedziale, albo przedział cały dla siebie, bo i tak wszystko zależy od tego, gdzie zostanie sprzedana miejscówka.
Wiadomo, że jak dane są koloru pomarańczowego i czerwonego to wiadomym jest, że w kasie można się spotkać z sytuacją, że dostanie się bilet z brakiem gwarancji miejsca siedzącego.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz
#10
No dobrze, to jaka jest twoja odpowiedź na pytanie "Jak z frekwencją w TLK Smok Wawelski? ".
  Odpowiedz
#11
Nie mam żadnej, bo tym składem nie podróżuję. Zgodziłem się w poprzedniej wypowiedzi, że stronę można wziąć pod uwagę, ale podawane tam dane mają charakter poglądowy, bo albo masz mniej niż 50% albo od 50% do 80% albo więcej.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz
#12
Dudzio napisał(a):1.Czy to prawda, że nie można już kupić jednego biletu na podróż IC i PR?

Prawda. http://www.forumkolejowe.pl/pkp-ic-zegn ... vt4651.htm

Dudzio napisał(a):Czy jest jakiś tańszy (zniżka studencka) autobus z Krakowa do Wetliny niż IR Bus (25zł ze zniżką) ?

Wątpię.

pitagoras23 napisał(a):gdyż z tego, co wiem, bilety na IR BUS kupuje się albo u kierowcy albo dopiero na stacji, skąd odjeżdża ten IR BUS.

Nieprawda! Pewne utrudnienia są dla odcinka, gdzie nie ma torów (np. Sanok - Polańczyk - Buk - Ustrzyki Górne), bo zwykła kasa takiego biletu nie wystawi.
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz
#13
Witam. Zachęcony możliwością uzyskania rabatu w ramach oferty "wcześniej" na przejazd pociągiem TLK "Nosal" zarezerwowałem bilet przez internet. Zaoszczędziłem 4 zł, ale... internetowa przedsprzedaż nie pozwala na rezerwację biletu na przewóz roweru. Powiedziałem sobie trudno, przejadę się i dokupię go w kasie, ale uzyskałem następującą odpowiedź. "Nie ma możliwości dokupienia biletu na przewóz roweru jeśli zakupiło się bilet na przejazd przez internet" Jestem po prostu w szoku. Staram się omijać intercity jak ognia i wybierać PR gdzie się tylko da, bo wyprowadzili mnie z równowagi miejscówkami i ograniczeniami w przewozie rowerów, ale w tym wypadku nie było innego wyjścia. Nie chcę anulować tego biletu, gdyż wyświetla się komunikat, że nie wiążę się to z automatycznym zwrotem należności za zakup biletu, a mam już dość użerania się z nimi. Co byście poradzili? A może ktoś z was wybiera się 17.07 "Nosalem" do Zakopanego i przygarnął by mój rower pod swój bilet? Co sądzicie o tej sprawie? POZDRAWIAM
  Odpowiedz
#14
Zapoznaj się z tym krótkim wyjaśnieniem: http://www.forumkolejowe.pl/faq/doku.ph ... 1366049297
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz
#15
"Szanowny Panie, Szanowna Pani,

Bilet na przejazd z rowerem jest wystawiany tylko w kasie biletowej tzn
kasjer sprzeda bilet na przejazd dla osoby podróżującej na danej relacji w
wagonie konkretnym, w którym jest możliwy przewóz roweru oraz zdjęcie z
systemu miejscówki dla osoby podróżującej oraz miejscówki na rower.

Do biletów kupionych przez Internet nie ma możliwości dokupienia biletu na
rower ani w kasie ani u obsługi pociągu.

Z wyrazami szacunku,
Katarzyna Paradowska" To oficjalna odpowiedź od infolinii intercity. Jak ma się do wypowiedzi kolegi?
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości