• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TLK Wydmy bez postoju w Karsznicach?
#1
Serwis „Zduńskowolska Strona Kolejowa” zwrócił się do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o przeanalizowanie możliwości postoju pociągu TLK Wydmy relacji Racibórz – Łeba – Racibórz na stacji Zduńska Wola Karsznice.

Decyzja przewoźnika – PKP Intercity o braku takiego postoju jest dalece niezrozumiała, gdyż przedmiotowy pociąg jest jedynym bezpośrednim pociągiem w relacji Śląsk – Pomorze z którego mogą korzystać mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego, sieradzkiego czy łaskiego. Przypominamy również, iż wszystkie pociągi TLK wykonują tzw. służbę publiczną, co oznacza, iż są finansowane z budżetu państwa, a więc również z naszych podatków.

Uprzejmie prosimy o upublicznienie przedmiotowego apelu w celu zbudowania społecznego poparcia dla naszej inicjatywy.

Zachęcamy wszystkich do wysyłania e-maili na poniżej podane adresy mailowe w celu poparcia naszej akcji.

[email protected]

<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
List do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Pana Sławomira Nowaka

Szanowny Panie Ministrze,
W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 1 (Koluszki – Częstochowa), w sezonie wakacyjnym pociąg TLK „Wydmy” Racibórz – Łeba – Racibórz, spółki PKP Intercity został wytrasowany linią kolejową 146 (Częstochowa – Chorzew Siemkowice) oraz 131 (Chorzew Siemkowice – Inowrocław). Ku naszemu zaskoczeniu pociąg ten pomiędzy Częstochową, Inowrocławiem się nie zatrzymuje. Dla przypomnienia jest to nocny pociąg TLK, a odległość pomiędzy wymienionymi stacjami wynosi 256 km.

Absurdalny jest brak postoju na stacji Zduńska Wola Karsznice. Stacji, która może obsłużyć blisko 50 tysięczne miasto Zduńska Wola, powiat Zduńskowolski, jak i ościenne miejscowości jak Sieradz czy Łask, które nie mają bezpośredniego dojazdu nad polskie wybrzeże.

Dlaczego mieszkańcy Takich powiatów jak Zduńskowolski, Sieradzki czy Łaski są zmuszeni dojeżdżać do Łodzi, by móc podróżować do Gdańska, Gdyni czy Łeby?

Spółka PKP Intercity tłumaczy, że w przypadku Zduńskiej Woli decyzja została podjęta również na podstawie ubiegłorocznych doświadczeń, kiedy pociąg miał wyznaczony postój, jednak nie cieszył się zainteresowaniem podróżnych. Warto jednak dodać, iż w ubiegłym roku pociąg w ogóle nie jechał do Trójmiasta, co dla wielu mieszkańców mogło być nieatrakcyjne.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty oraz fakt, iż pociągi TLK wykonują służbę publiczną finansowaną z ze środków budżetowych zwracamy się z prośbą do Pana Ministra o ponowne przeanalizowanie zasadności postoju handlowego pociągu TLK „Wydmy” na stacji Zduńska Wola Karsznice.

źródło: http://zsk.dbv.pl/news.php?readmore=224
  Odpowiedz
#2
Udało się! Pociąg TLK Wydmy zatrzyma się na stacji w Karsznicach!

http://zsk.dbv.pl/news.php?readmore=228
  Odpowiedz
#3
Brawo!!Gratulacje!!
  Odpowiedz
#4
Ino brakuje dawnych "dowożących" typu Zduńska-ZWPłd. Ale "to se ne wrati".
Pozdrowionka z centralnej Polski
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości