Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zostać maszynistą?
#31
Kurczę, szkoda że mam podpisaną umowę. :/
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#32
Czy Cargo lub PR bądź inny z prywaciarzy bierze na dalsze szkolenie po własnym wyrobieniu licencji ?
Odpowiedz

#33
Przez Internet za duzo sie nie dowiesz. Najlepiej jest zadzwonic do danego zakladu, centrali.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#34
Cargo bierze. Przynajmniej zakład Śląsko-Dąborwski.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#35
Witam. przepraszam że odkopuje tak stary temat, ale nie chciałem tworzyć nowego. Mam pytanie mam 17 lat i chodzę do zawodówki o profilu 'elektromechanik' nie samochodowy tylko związany z maszynami elektrycznymi, silnikami, instalacjami elektrycznymi maszyn itp. ale do sedna, słyszałem że cargo i inne spółki organizują kursy na maszynistów, czy za 3 lata (jak będę miał 20 lat) jest jakaś szansa że załapię się na jakiś kurs w którejś z spółek z wykształceniem jw. ? wydaje mi się że to dobry zawód do tej roboty, bo zwykły elektryk ma więcej z instalacji elektrycznymi itp. a tu prawie wszystko o maszynach.
Odpowiedz

#36
Ucz się ucz, za 3 lata dużo się może na kolei zmienić, więc trudno powiedzieć cokolwiek.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#37
Obecnie wymaganym wykształcenie na stanowisko "maszynista" w PKP CARGO jest wykształcenie średnie wiec powinieneś zmienić szkołę.

http://www.pkp-cargo.pl/pl/aktualnosci/ ... pkp-cargo/

Przeczytaj poprzednie wypowiedzi które nie są optymistyczne jeżeli chodzi o "zakwalifikowani"się do ostatniego etapu szkolenia na maszynistę. Wydaje mi się że obecnie celowo chętni na maszynistę zatrudniani są jako manewrowi aby załatać problemy kadrowe w tym zawodzie.
Po z tym, trzeba się liczyć z tym że za trzy lata będzie już na tyle chętnych iż nabór zostanie wstrzymany i będzie trudno o zatrudnienie w tym zawodzie. A już nie raz przeżyłem takie momenty gdy w okresie kryzysu mówiono " maszynistów jest za dużo będą zwolnienia".
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#38
Teraz już trochę za późno na zmianę szkoły, ale myślę po zakończeniu zawodówki o jakimś liceum/technikum dla dorosłych. do kolei ciągnie mnie od zawsze, choć jak patrze jak upada na śląsku cieszyńskim to płakać się chce Sad No nic poczekamy zobaczymy, może coś z tego wyjdzie może nie, ale trzeba mieć nadzieję. Mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest masz jakiś papierek na których lokomotywach możesz jeździć a na których nie ?
Odpowiedz

#39
Tak, sa autoryzacje na dane serie taboru.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#40
serie czyli np. tylko EU07 czy EU07, EP07, EP08 bo prawie to te same elektrowozy ?
Odpowiedz

#41
To chyba zalezy od interpretacji przewoznika.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#42
Witam kolegów na forum. Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat. Mam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w Internecie. Czy możliwe jest zrobienie w Poznaniu licencji maszynisty na własną rękę? Jedyne co znalazłem w Internecie to oczywiście WCE ale to stolica.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak zostać rewidentem duzy_777 2 1 791 02.06.2021, 14:47
Ostatni post: pawel199
  jak zostać maszynistą Jurek 1 1 482 26.05.2021, 17:21
Ostatni post: CounterSpace838
  Jak zostać maszynistą w PKP Cargo ET22FAN 5 4 395 06.03.2021, 14:47
Ostatni post: CounterSpace838
  Jak zostać ustawiaczem / manewrowym? Feuer 0 1 803 08.08.2020, 22:30
Ostatni post: Feuer
Lightbulb Jak nie zostać manewrowym. Syn_derektora 14 5 131 24.06.2020, 14:30
Ostatni post: duzy_777

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.