Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interaktywna Mapa Polskiej Sieci Kolejowej - dyskusja
#1
1) przydałoby się dynamiczne jakieś dopasowanie do rozdzielczości, wielkości okna etc.
Mapa zajmuje mniej więcej 1/3 pola okna przeglądarki.
2) podgląd z satelity dałoby się zamieniać na coś bardziej czytelnego? hybrid? terrain? etc...

Początek niezły ogólnie, jakby rozwinięcie RailMap. Tylko tam trochę aktualizacje legły, a tu - zobaczymy. Na razie nie ma wiele do aktualizowania Smile Np brak prędkości szlakowych (wiem, trudne do wprowadzenia...)
Odpowiedz

#2
@przewoz
Dziękuję za te spostrzeżeniaSmile
Faktycznie obecny skrypt strony zakłada stałą wielkość okienka z mapą (rozmiar 900x548 px). Wielkość ustawiałem na podstawie rozdzielczości ekranu 1366x768 (format 16:9). Zależało mi na pozostawieniu marginesów z "kolejowym tłem", które byłyby częściowo widoczne także przy proporcji ekranu 4:3. Ustawienia te z pewnością są niewystarczające dla większych rozdzielczości. Jest jednak szybkie i proste rozwiązanie poprzez użycie klawisza ctrl oraz rolki myszy. Można dzięki temu dostosować wielkość obrazu wyświetlanego w przeglądarce.

W kwestii mapy podkładowej, wykorzystana została właśnie opcja hybrid (obraz satelitarny + ulice i nazwy miejscowości). Zdecydowałem się na ten rodzaj mapy ze względu na zobrazowanie charakterystycznych obiektów w terenie i obecność nazw miejscowości, przy jednoczesnym braku zaznaczonych przez Google linii kolejowych, które na zwykłej mapie Google przebiegają niezgodnie z faktyczną lokalizacją.
Odpowiedz

#3
-Linia pokazana na mapie jako D29-729 to w rzeczywistości dwie odrębne linie choć szlak wygląda jak jedna linia.

http://www.stacjatczew.cba.pl/details.php?image_id=261

Zatem każdy z torów ma inne oznaczenie D29 czyli 735 w kierunku górek a 729 w kierunku Zajączkowa.

-Podobna sytuacja jest z linią D29-9 na odcinku Pszczółki - Pruszcz Gdański, jest to szlak trzy torowy z czego dwa tory to linia D29-9 (Warszawa - Gdynia) natomiast jeden to D29-260 (Zajączkowo Tczewskie - Pruszcz Gdański.

http://www.stacjatczew.cba.pl/details.php?image_id=151

Brakuje też linii D29-727, D29-735, D29-731

Poza tym bardzo fajny i ciekawy pomysł. Gratulacje.
Odpowiedz

#4
Dopiero teraz dokopałem się do tego tematu. Bardzo ciekawa sprawa, przyda się na pewno Wink Zastanówcie się też nad dodaniem do mapy linii nieczynnych (na inny kolor). Czasami mam zagwozdkę cóż to mogła być za linia - teraz, dzięki Wam, bym sobie po prostu w nią kliknął.

Ile osób pracowało przy projekcie? Zasługuje on moim zdaniem na trochę większą promocję.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#5
Co sie porobiło z ta mapą? :? Zamiast mapy jest "Forbidden" :-O
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy takie książki o polskiej kolei istnieją? Jackol 0 1 955 14.09.2021, 10:54
Ostatni post: Jackol
  Belgijski dziennikarz Marc Peirs o polskiej kolei ET40 7 5 171 06.10.2015, 19:28
Ostatni post: ET40
  Mapa linii kolejowych 2014 Dudzio 5 4 672 14.11.2014, 10:56
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.