Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wsiadł stację wcześniej. Dostał mandat. Czy słusznie?
#46
Na Centralnym maszynista nie ma żadnych wskaźników, które uzależniałyby miejsce zatrzymania czoła od długości pociągu. Tak więc sektory są niejako o połowę długości przesunięte, bo maszyniści nie dojeżdżają do końca peronu. Jeden sektor mieści 4 wagony.
Odpowiedz

#47
Otóż ma takie wskaźniki Smile Zauważone dziś "200" metrów (na przykład). Poza tym ma wskaźnik W4 i teoretycznie, żeby zestawienie składów w sektorach się zgadzało, powinni dociągać czoło do W4. Ale z krótkimi składami zatrzymują czoło w połowie pierwszego sektora. Więc wszystko się miesza. Z resztą nie podają tych informacji na wyświetlaczach za grube miliony, tak jak tu:

[Obrazek: zfhtab.th.jpg]


U nas jest "czysto"

[Obrazek: dwcs3.th.jpg]

Więc ludzie ganiają za pociągiem.

Ale temat SIP w Warszawie - drugi mój ulubiony - to temat na długą inną dyskusję.
Minął rok i dalej jest źle. Groźby UTK, seria artykułów na RK - dalej tak samo...
Odpowiedz

#48
przewoz napisał(a):Otóż ma takie wskaźniki Smile Zauważone dziś "200" metrów (na przykład).
A to tego nie widziałem.
przewoz napisał(a):Poza tym ma wskaźnik W4 i teoretycznie, żeby zestawienie składów w sektorach się zgadzało, powinni dociągać czoło do W4.
W4 wskazuje miejsce, do którego maksymalnie można dojechać przy zatrzymaniu, ale nie obliguje on maszynisty do zatrzymania się przed samym wskaźnikiem, wręcz przeciwnie.
Odpowiedz

#49
Tak, można zatrzymać i w środku peronu. Ale zrób tak na peronie 1 i 4 w torach 6 i 8 oraz 5 i 7 - nie zobaczysz sygnalizatora wyjazdowego wcale, a powtarzacze na DC zamontowane są na kierunkach (tory 6 i 8) przeciwnych do zasadniczego, z których w zasadzie wcale się nie korzysta. A brakuje na kierunku właściwym... Taka parodia. No i na plakatach masz też zaznaczone, że w sektorze 1 mają się zatrzymać lok+3 wagony. W zasadzie powinieneś dosiągnąć do W4 w takim razie...
Odpowiedz

#50
przewoz napisał(a):No i na plakatach masz też zaznaczone, że w sektorze 1 mają się zatrzymać lok+3 wagony. W zasadzie powinieneś dosiągnąć do W4 w takim razie...
Ale maszynista nigdzie nie ma o tym wspomniane. W wewnętrznych RJP ani tym bardziej w WOS-ie nie ma wyszczególnionego takiego postępowania, aby dociągać pod sam W4/semafor. Zatrzymuje się więc na zasadach ogólnych: tak by widzieć sygnał semafora wyjazdowego oraz „aby ruch podróżnych był najdogodniejszy” – zwyczajowo rozumie się poprzez to najmniejszą odległość do głównych dojść.
Aby usankcjonować dokładne miejsce zatrzymania czoła pociągu, tak aby sektory się nie mieszały, to należałoby ustawić wskaźniki W32 z wartościami co 25 (25 metrów = 1 wagon).
Odpowiedz

#51
Mariusz W. napisał(a):W wewnętrznych RJP ani tym bardziej w WOS-ie nie ma wyszczególnionego takiego postępowania, aby dociągać pod sam W4/semafor.
Proponuję więc popatrzeć jak jest w innych krajach i spróbować dostosować to do naszych warunków. Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#52
Mariusz W. napisał(a):Na Centralnym maszynista nie ma żadnych wskaźników, które uzależniałyby miejsce zatrzymania czoła od długości pociągu.

Już są. Ustawione sposobem gospodarczym... Ciekawe, jak długo postoją. Ot, jakość wykonania PKP PLK.

[Obrazek: 62oz.th.jpg]
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#53
Nie zwracałem jeszcze na nie szczególnej uwagi, ale wiemy, że na śródmieściu, powiślu, ochocie i w ogóle na średnicy te wskaźniki nie zawsze są postawione zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, a jeszcze rzadziej maszyniści się do nich stosują Smile
Odpowiedz

#54
psim napisał(a):IR "Cisy" nie jest oznakowany zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem.

Powinny być oznakowane w sposób tutaj opisany?

psim napisał(a):Przewoźnicy dość swobodnie podchodzą do tego zapisu, niestety w powiązaniu z 1371/2007/WE art. 19 ust. 2 możliwe są różne interpretacje

A w jaki sposób kontroler miałby stwierdzić czy ktoś jest z zagranicy czy nie? Z tego co pamiętam nie jest on upoważniony do legitymowania a chyba tylko w ten sposób byłoby to możliwe. Poza tym ja osobiście jestem zdania, że zapis ten o ile jest jak najbardziej przydatny i potrzebny dla osób niepełnosprawnych o tyle, obcokrajowcy powinni być traktowani jak normalni pasażerowie.
Odpowiedz

#55
rysiogeniusz napisał(a):o tyle, obcokrajowcy powinni być traktowani jak normalni pasażerowie.
Ale wtedy nie możesz napisać tylko po polsku że trzeba zalegalizować bilet wchodząc pierwszym wagonikiem, przy czym mieć dwóch przewoźników z lotniska z czego jeden to SKM a drugi KM, biletomaty pięknie po angielsku przy wejściu na przystanek, a potem oczekiwać, że obcokrajowiec się domyśli że w SKM to może bilety ZTM a tam w KM to juz musi pierwszym wagonikiem wchodzić Wink
Odpowiedz

#56
Gdzie w pociągach należących do DB obsługiwanych na odcinku Granica RP - Szczecin Główny przez Przewozy Regionalne mam informacje odnośnie tego, że wchodząc do pojazdu bez biletu zgłaszam się do drużyny konduktorskiej, jest informacja w naszym języku? Wątpie aby Niemcy nie nałożyli na mnie kary w razie niezgłoszenia się
Odpowiedz

#57
rysiogeniusz napisał(a):Wątpie aby Niemcy nie nałożyli na mnie kary w razie niezgłoszenia się

To sprawdź. Kulturalnie sprzedają podczas kontroli bilet, bez opłaty dodatkowej.

Nie po to Niemcy pisali prawo europejskie, żeby go teraz samemu nie honorować :-P
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#58
psim napisał(a):Już są. Ustawione sposobem gospodarczym... Ciekawe, jak długo postoją.

Jeżeli dobrze widziałem, to już przymocowane są solidnie...
Odpowiedz

#59
Tylko co z tego, skoro z ich położenia nie widać sygnałów świetlnych?
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#60
To wtedy ruszanie według procedury „pod semafor”.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet na rower, a wsiadanie stację wcześniej. Trojano 10 4 853 08.04.2016, 07:57
Ostatni post: szy_mat
  Kupowanie biletu wcześniej AndrzejB 4 3 724 08.03.2015, 20:06
Ostatni post: KlimaT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.