Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień Dziecka z PKP Intercity edycja 2013
#1
Witam serdecznie wszystkich MK Smile. Mam pytanie i czuje coś że nie tylko ja mam takie pytanie Smile Dotyczy ono Dnia dziecka z PKP INTERCITY a mianowicie chcę pojechac TLK Wrocławianin z Wrocławia Głównego do Kalisza [do dziewczyny] mam 14 lat i zpowrotem TLK Wrocławianin z Kalisza do Wrocka o 20:41 jestem we wrocławiu. Na pokład pociągu co muszę wziąsc?? Nie muszę kupowac biletu w kasach? [legitymacje wziąśc??] a jak w kasach biletowych muszę jakiś specjalny bilet kupowac to co mam w kasie biletowej powiedziec??? Bilet na dzień dziecka czy jak?? Smile

Proszę o jak najszybszą odpowiedź pozdrawiam Smile


P.s: Przepraszam za moją ortografie [klawiatura pada]
Odpowiedz

#2
Nie wziąść, a chyba wziąć.

Na pewno dokument potwierdzający wiek.
Odpowiedz

#3
Przeprosiłem za ortografie ;-/ To akurat wiem ale nie chce miec problemów jak będzie konduktor i zażąda biletu jakiegoś ale to jest bez sęsu po co bilet jak i tak koszt to 0 zł właśnie A miejscówka?? w TLK Wrocławianin obowiązują rezerwacje miejsc a od kwietnia Miejscówki w TLK są bez płatne i wliczane w jeden bilet a więc jak trzeba kupowac bilet czy nie?? Kto z was korzystał z DZIEŃ DZIECKA Z PKP INTERCITY?? Smile
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz

#4
Co do biletów, nie korzystałem z tego, więc nie wiem.
Każdy TLK ma miejscówki, w roli ścisłości.
Odpowiedz

#5
Aha Właśnie o to mi chodzi na stronie PLK pisało że wszystkie dzieci do lat 16 na pokład pociągu jadą bez biletu tylko dowód tożsamości i że ile ma się lat no ale skąd mam wiedziec jakie mam miec miejsce?? w tym jest haczyk właśnie proszę o pomoc

[ Dodano: 2013-05-17, 18:25 ]
http://www.pkp.com.pl/node/4103


Cytuje:

Jak co roku PKP Intercity świętuje Dzień Dziecka - 1 czerwca wszystkie dzieci i młodzież, które nie ukończyły 16 roku życia, mogą podróżować pociągami TLK i EIC bez biletów. Tego dnia „młodzi podróżnicy” zabierają na pokład pociągu jedynie dokument potwierdzający ich wiek, a w przypadku połączeń EIC dodatkową miejscówkę za 12 zł.
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz

#6
Z tego co się orientuję to biletu nie musisz posiadać, twoim biletem jest dokument potwierdzający wiek (w tym przypadku legitymacja szkolna).

Miejscówki do biletów innych niż bilet jednorazowy są wystawiane jako osobny blankiet. W tym celu musisz udać się na dworzec Główny we Wrocławiu do kasy (okienka 1, 2, 3, 4) lub do Centrum Obsługi Klienta (COK IC) gdzie zostanie Ci wystawiona bezpłatna miejscówka, dla formalności możesz poprosić na odwrocie o adnotację "Dzień Dziecka z PKP IC".
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#7
A gdzie się znajduje COK IC We Głównym?? Bo się nie orientuje oni normalnie dziecka wysłuchają ;/?? Bo raz miałem taki przypadek że przyjdź z rodzicami czy coś a w Kasie biletowej co mam powiedziec że poproszę miejscówkę na pociąg TLK do Kalisza.

[ Dodano: 2013-05-17, 19:29 ]
A jak nie będę miał miejscówki to co mi zrobią?? hmm??

[ Dodano: 2013-05-17, 19:36 ]
Da się taką miejscówkę dostac u konduktora w pociągu??
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz

#8
Wchodząc głównym wejściem po prawej stronie pod tablicami przyjazdów. Dlaczego mają Cię nie wysłuchać? Większy problem widziałbym jeżeli to byłaby podróż "nocna" ale skoro skończysz o 20:41 to nie ma żadnego problemu. Kasjerka nie ma prawa Ci odmówić sprzedaży biletu dodatkowego.

Wystarczy że podejdziesz do wolnego stanowiska i poprosisz o gwarancję miejsca na pociąg którym chcesz jechać, odrazu zaznacz że chodzi Ci o sam bilet a adnotacją.

Jeżeli nie będziesz mieć gwarancji miejsca to wtedy konduktor angażuje wszelkie organy ścigania razem z CBA... oczywiście że nic się nie stanie, gwarancja miejsca w pociągach TLK jest fakultatywna, wtedy możesz zająć dowolne miejsce jednak jeżeli przyjedzie jakaś osoba posiadająca gwarancję miejsca na to miejsce to musisz ustąpić. Dlatego zachęcam żeby takową pobrać w kasie lub COKu, dzięki temu przewoźnik może dostosowywać ilość miejsc do rzeczywistego zapełnienia.

Samej gwarancji miejsca od drużyny konduktorskiej nie uzyskasz, jedynie bilet + gwarancja miejsca ale wtedy musisz ponieść koszt biletu oraz opłaty dodatkowej za jego wystawienie w pociągu.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#9
Ahaaaa czyli mam rozumiec że nie muszę miejscówki miec w TLK Wrocławianin np: Wsiadam do pociągu bez miejscówki siadam w dowolnym miejscu w pociągu a jak przyjdzie ktoś z miejscówką to oczywiście ustąpiam miejsca i idę do innego wagonu tak to mam rozumiec?? Nie muszę miec obowiązkowo miejscówki A jak podejdzie konduktor i poprosi o bilet to mam powiedziec że korzystam z Promocji Dzień Dziecka z PKP INTERCITY pokazuje mu legitymacje nie wiem czy to on gdzieś zapisuje i mnie puszcza?? Jak coś to nawet na korytarzu mogę postac Smile

[ Dodano: 2013-05-19, 00:35 ]
A w między czasie znalazłem coś ciekawego przecież miejscówki są darmowe jak można je DOKUPIC .... :


W ramach specjalnej oferty „Dzień Dziecka z PKP Intercity”, 1 czerwca, młodzi pasażerowie (dzieci urodzone w roku 1996 i później) będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów wszystkimi, krajowymi pociągami Spółki PKP Intercity, do których należą Twoje Linie Kolejowe (TLK), Express (Ex) oraz Express InterCity (EIC) zarówno w 1 jak i 2 klasie. W przypadku kiedy w danym pociągu obowiązuje rezerwacja miejsc, należy dokupić w kasie lub u kierownika pociągu miejscówkę. Podróż musi rozpocząć się po godz. 0.01 w dniu 1 czerwca 2012 roku i zakończyć najpóźniej o północy tego dnia. Dla dziecka, które nie ukończyło czwartego roku życia, dla którego opiekun nie żąda oddzielnego miejsca, miejscówka nie jest wymagana.


No bez sęsu to jest.

[ Dodano: 2013-05-19, 00:41 ]
Nie wiem może to stary artykuł jest oto link: http://www.pasazer.utk.gov.pl/portal/pa ... zieci.html
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz

#10
1 czerwca bierzesz ze sobą tylko legitymację. Miejscówkę możesz nabyć bezpłatnie w kasie biletowej. I tyle. Nikt nie powinien ci robić wyrzutów ze względu na wiek. Mi normalnie sprzedano bilet w wieku 13 lat. ;-)
Odpowiedz

#11
Maniek, Nie no to że sprzedają to wiem Big Grin Bo sam nie raz jeździlem: Wrocław - Kołobrzeg jak miałem 12 lat sam [nocnym]. Już mi Poznański_Mech wytłumaczył nie potrzebna jest miejscówka mogę ją dostac jak chce miec miejsce gwarantowane ale ja takowego nie chce miec Smile. Na wszelki wypadek przed wejściem do pociągu podejdę do konduktora i się spytam czy jak chce skorzystac z oferty: DZIEN DZIECKA Z PKP INTERCITY i chcę tym TLK Wrocławianin jechac do Kalisza to czy mogę na legitymacje wszystko ale nieeee powinno byc problemów przy takowej kontroli.



Ostatnie pytanko:


Kto z was się wybiera gdzieś 1 czerwca ??? Ktoś z was będzie około 7/8/9 godzina we wrocławiu wtedy?? Jak coś piście chętnie porozmawiam czy coś Tongue Pozdrawiam
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz

#12
Cytat:Na wszelki wypadek przed wejściem do pociągu podejdę do konduktora i się spytam czy jak chce skorzystac z oferty: DZIEN DZIECKA Z PKP INTERCITY i chcę tym TLK Wrocławianin jechac do Kalisza to czy mogę na legitymacje wszystko ale nieeee powinno byc problemów przy takowej kontroli.
Ale miejscówkę na wszelki wypadek weź w kasie, bo są z tym problemy, jak nie jeden z forumowiczów wie. Zaś w pociągu może Ci naliczyć opłatę za wydanie. Czyli $$$ (PLN) Ci naliczy.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#13
Mika napisał(a):Zaś w pociągu może Ci naliczyć opłatę za wydanie. Czyli $$$ (PLN) Ci naliczy.

Z tego co wiem konduktor nie wydaje miejscówek.
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#14
Owszem, drużyna konduktorska nie ma możliwości wydania samej gwarancji miejsca.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#15
Ale jak ja mam tylko 20 min np. W kasie boże byc kolejka w kasie wydadzą mi samą miejscówkę na TLK Wrocławianin?? To mam poprosic o miejscówkę na TLK Wrocławianin czy jak?? Tongue Nie no sorka za takie pytania 1 raz korzystam z tej usługi ''Dzień Dziecka z PKP IC"
Pozdrowienia od miskaMK :)

Tęsknimy za starą polską koleją :(
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.