Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cięcia połączeń kolejowych na Śląsku od 1 czerwca!
#46
A jak myślicie, będzie jakaś akcja protestacyjna w wykonaniu pasażerów? Czy tylko strajku się należy w proteście spodziewać?
Odpowiedz

#47
Cytat:Nie dziwi mnie wściekłość pasażerów, którzy wysyłają petycje protestacyjne do urzędu marszałkowskiego i odgrażają się, że rozliczą polityków przy wyborczych urnach. Władze województwa odpowiedzialne za porażkę Kolei Śląskich kompletnie popsuły to, co było ich najważniejszym zadaniem. Na długie lata zepchnęły nas do komunikacyjnej dziury, z której trudno się będzie wydostać.

Całość artykułu Jacka Madeja z "wybiórczej" tutaj
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#48
MK_ŚLĄSK napisał(a):Podwyżki są, bo chodzą słuchy o likwidacji strefówek.

Nie słuchy, a oficjalne informacje »Koleje Śląskie

hutterdm napisał(a):A jak myślicie, będzie jakaś akcja protestacyjna w wykonaniu pasażerów? Czy tylko strajku się należy w proteście spodziewać?

Cóż... nie. To nie jest ACTA i ludzie się nie zbiorą. Przecież zamiast pociągów są autobusy, tramwaje, samochody. Zamiast Internetu nie było nic innego.

Smutne to wszystko...
Jak nic widać, że komuś tam wyżej zależy na upadku Kolei Śląskich... Kiedy sklep przestaje zarabiać to obniża ceny, robi promocje, urozmaica asortyment. A nie je podwyższa i usuwa połowę artykułów.
Odpowiedz

#49
Szczerzak, Wybacz, ale nie miałem czasu sprawdzać na stronie KŚ, jedynie o ty słyszałem.
Jednak dziękuje za poprawienie.
Odpowiedz

#50
Szczerzak napisał(a):Kiedy sklep przestaje zarabiać to obniża ceny, robi promocje, urozmaica asortyment. A nie je podwyższa i usuwa połowę artykułów.

Usuwa. Kiedy jest już w agonii i traci płynność finansową, zwykle na początek znika lakohol a po max. kilku miesiącach cały sklep.
Odpowiedz

#51
hutterdem napisał(a):zwykle na początek znika lakohol
Raczysz się bawić w kabaret (nie chodzi o zapis, ale domyślam się o co chodzi)?
Wracając do miastowego ode mnie (giergo) - racja. Nie wiem dlaczego, ale jakoś o rzezi na szlakach nic nie było słychać.
MK_ŚLĄSK napisał(a):Tak źle nawet za PR nie było.
Wiadomo, że jesteś za PR, ale muszę się z Tobą zgodzić, choć jestem dość obiektywny (znaczy, że mam w nosie, kto jest regionalnym przewoźnikiem).
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#52
hutterdm napisał(a):zwykle na początek znika lakohol

Czyli analogicznie do kolei... najpierw pozbywają się czegoś, co przynosi największe zyski. Jak w KŚ linia S1 i wycięcie połowy połączeń
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#53
Wracając do mediów- TVP Info Katowice.
W weekend nie oglądałem, jak coś było o cięciach to napiszcie.
Dziś szczęka mi opadła jak zobaczyłem w Aktualnościach pana Ziobrę, który przy okazji wizyty na Śląsku "uwywnętrznił" się na temat kryzysu w KŚ i poszło to w/w programie.
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#54
Bytom - Gliwice jednak nie do piachu. Co prawda ilość połączeń pozostawia wiele do życzenia, ale jednak bedzie jedna para Glwice-Wisła-Gliwice, a także kilka Gliwice - Częstochowa - Gliwice, ale to okresowo.
Odpowiedz

#55
kolejooorz, To tylko ze względu na rewitalke Batory-Gliwice.
Będa także ŁUŻYCE do Krakowa, jakis IR/RE do Wrocka, PIAST do Warszawy.
Odpowiedz

#56
za katowice.gazeta.pl

Cytat:Okazało się, że ceny biletów strefowych były oderwane od rzeczywistych kosztów realizacji połączeń - mówi Zaremba. Jak dodaje, trzy różne cenniki - liniowy, kilometrowy i strefowy - miały też powodować bałagan w momencie prowadzenia analizy ekonomicznej i kolejarze nie potrafili oszacować, jaki był rzeczywisty przychód z biletów na danej linii.

Rzecznik KŚ przekonuje, że ostatnim argumentem za likwidacją biletów strefowych była konkurencja z autobusami i tramwajami KZK GOP. - Niekorzystna, wręcz dumpingowa stawka biletu powodowała, że nasza propozycja miała charakter nieuczciwej konkurencji względem KZK GOP, finansowanego głównie z kasy samorządowej. Taki stan rzeczy pogłębiał trudną sytuację obu przewoźników. Wcześniej czy później obie straty i tak musiałyby pokryć samorządy - mówi Zaremba. Podkreśla, że wyliczenie dotyczące średniej 10-procentowej podwyżki kolejowych biletów jest prawidłowe, bo dotyczy średniego wzrostu cen 26 pozycji, które pozostały w nowym cenniku.

Dlaczego nie wystarczyło wyrównać cen? Coś pokrętna ta argumentacja pana rzecznika.
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#57
giergo, wyrównać ceny do poziomu KZK GOP? Przecież po ostatniej podwyżce właśnie KZK GOP zauważźył spadek przychodów...
Pozdrawiam
Jacek

P.S.
Także to nie tak że...
Odpowiedz

#58
Raczej miałem na myśli tok rozumowania rzecznika.
Cytat:Niekorzystna, wręcz dumpingowa stawka biletu powodowała, że nasza propozycja miała charakter nieuczciwej konkurencji względem KZK GOP
Pojąć nie mogę, jak można używać takiej argumentacji. Nie wystarczyło odpowiednio skalkulować ceny biletów strefowych zamiast je likwidować?
Idąc dalej tropem myśli rzecznika, to równie dobrze mógłby powiedzieć "zlikwidowaliśmy połowę połączeń, by nie konkurować z komunikacją KZK GOP"
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#59
FAREN, oczywiście nie. Nie dosyć, że z powodu niewydolności i podwyżek spada ilość pasażerów, to jeszcze kolej ma ich odbierać?
Pozdrawiam
Jacek

P.S.
Także to nie tak że...
Odpowiedz

#60
Radio Katowice się tym zainteresowało.
http://www.radio.katowice.pl/index.php? ... 48a85db506
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkład Jazdy 2017/2018 na Górnym Śląsku Adams 1 2 851 11.06.2018, 19:40
Ostatni post: Adams
  Kolej na Dolnym Śląsku Adams 0 2 461 02.02.2018, 21:21
Ostatni post: Adams
  [KM] Rżnięcie połączeń kazio 1 2 142 22.02.2017, 06:44
Ostatni post: masovian
  [Jelenia Góra - Lwówek Śląski] Zawieszenie połączeń kolejowych Adams 13 8 024 20.09.2016, 15:03
Ostatni post: greenman
  IR Bolko i Piast znikają od 14 czerwca kazio 16 5 929 11.06.2015, 17:11
Ostatni post: pnndzwdz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.