Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cięcia połączeń kolejowych na Śląsku od 1 czerwca!
#31
Mika napisał(a):Mam nadzieję, że dziś główne stacje telewizyjne (wiem, że mainstreamowe, ale one właśnie mają największą oglądalność i siłę przebicia) bardzo "pięknie" 'opiszą' ten burdel w wykonaniu nieudaczników.

We wczorajszych Aktualnościach TVP Info Katowice cisza.
Pewnie znowu czekają, tak jak to miało miejsce podczas grudniowego bajzlu na zajęcie stanowiska przez Marszałka Województwa."
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#32
FAREN napisał(a):Trzy relacje wylatują, ja naliczyłem dwie Gliwice - Bytom i Katowice - Kłobuck, jaka jest ta trzecia co leci do piachu?

Trzecia to Rybnik - Kędzierzyn-Koźle.

Nowy rozkład jazdy, nowa mapa "połączeń" (w cudzysłowiu, bo one z niczym innym się już nie łączą...) i cennik są już od dwóch dni dostępne na stronie http://kolejeslaskie.com/

Co do podwyżki, to nie tylko 10 i 20%. Ja dojeżdżam z Zabrza do Sosnowca, bilet szkolny. Za bilet strefowy miesięczny na 3 strefy płacę (jeszcze płacę, bo jeszcze jeden uda mi się kupić) 86,70zł. Za bilet liniowy w taryfie TL3, czyli Gliwice - Będzin Ksawera zapłacę 96,90zł, czyli o 12%. ALE! Zamiast biletu strefowego otrzymam liniowy, co oznacza, że nie pojadę na nim do Tych czy Bytomia (pomijając już to, że nie ma pociągów). A jako, że często jeżdżę do wyżej wymienionych miast, powinienem każdego miesiąca doliczyć ceny biletów jednorazowych do tych miast i wtedy policzyć ile to więcej zapłaciłem...

A no i Bytom - Katowice - z 3zł (cały) na 6,20zł (cały). Gołym okiem widać, że 100% podwyżka przekracza...
Odpowiedz

#33
Szczerzak napisał(a):A jako, że często jeżdżę do wyżej wymienionych miast, powinienem każdego miesiąca doliczyć ceny biletów jednorazowych do tych miast i wtedy policzyć ile to więcej zapłaciłem...
Bo:
Cytat:- Specyfika konstruowania rozkładów jazdy powoduje pewne zaburzenie skali redukcji, bo 1 czerwca będziemy musieli wykreślić 39 proc. połączeń, pomimo, że w rzeczywistości codziennie będziemy pokonywali o prawie 1/3 mniej kilometrów. Co jednak absolutnie nie zmienia faktu, że skala zmian jest duża - mówi Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich. - Algorytm, według którego dokonywaliśmy redukcji połączeń uwzględniał m.in. dostępność alternatywnych środków transportu, koszt obsługi, planowane remonty i konieczność maksymalizacji liczby połączeń w godzinach szczytu - dodaje.

Szkoda tylko, że algorytm nie wyliczył, iż wystarczą dwa składy w których upchnie się całą pasażerską hołotę, a jak komuś coś się nie widzi, to won do autobusu.
Może należałoby wywalić cały zarząd i zastąpić go perfekcyjnie działającym algorytmem.

A w regionalnych Aktualnościach TVP Info dalej cisza - utwierdza mnie to w przekonaniu, że dobrze zrobiłem wypisując się z abonamentu RTV.
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#34
Cytat: Trzecia to Rybnik - Kędzierzyn-Koźle.
Tutaj jeszcze jest opcja z przesiadką w Nędzy.
Poza tym była tam tylko jedna para i do tego w ©,


Podwyżki są, bo chodzą słuchy o likwidacji strefówek.
Odpowiedz

#35
giergo napisał(a):A w regionalnych Aktualnościach TVP Info dalej cisza - utwierdza mnie to w przekonaniu, że dobrze zrobiłem wypisując się z abonamentu RTV.
W TVP Katowice o cięciach mówiono kilka dni temu, zobacz sobie na stronę "Koniec z likwidacjami pociągów w woj. śląskim" na facebooku, tam masz link
Odpowiedz

#36
Maniek napisał(a):W TVP Katowice o cięciach mówiono kilka dni temu, zobacz sobie na stronę "Koniec z likwidacjami pociągów w woj. śląskim" na facebooku, tam masz link

Kilka, to znaczy kiedy? Mówili wtedy o konkretach, czy ogólnie - bo o naprawczych posunięciach słuchy chodziły od dłuższego czasu. Może TVP Katowice wyprzedziły myślami reformę skonstruowaną i obwieszczoną czternastego maja.

fuckbook mnie nie nęci i nie mam ochoty go przeszukiwać - podaj konkretny link.

Pozdrawiam :-)
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#37
http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne ... a/11073554

;___;
Odpowiedz

#38
Ten materiał oglądałem i był to jeden wielki ogólnik - dyskusja z "Gościem Aktualności" w dniu 13.05.2013.

Koleje Śląskie oficjalnie obwieściły dokładne zmiany - czyli cennik, oraz linowy rozkład jazdy w dniu 14.05.2013 (była to już dramatycznie późna noc XD) i od tamtej pory w medium Aktualności zapanowała cisza.
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#39
Głupio przytakiwać miejscowemu z Sosnowca (ale nie znam człowieka ;p - proszę nie osądzać, że tu jakaś zagłębiowska inicjatywa się zawiązała), ale taka jest prawda. Na drugi dzień o którym ujawnili te cięcia TVS dała radę opowiedzieć, dzień później w 'Teleekspresie' było, a TVP Kato wydaje się bać układu (choć pisałem maila) i ani słowem nie wspomnieli frajerzy.
Z tym Sitarzem z Politechniki Śląskiej - tak, to było gdybanie, bo wtedy jeszcze nie było nic na 100% wiadomo, ale język tego człowieka mnie zadziwił (bardzooo negatywnie...).
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#40
Niestety, katowickich Aktualności na satelicie nie nadają Sad
Jest niby na stronie, ale w niestrawnym formacie. Więc mógłbym prosić o jakieś informacje o czym była mowa?
Pozdrawiam
Jacek

P.S.
Także to nie tak że...
Odpowiedz

#41
Mika napisał(a):TVP Kato wydaje się bać układu (choć pisałem maila) i ani słowem nie wspomnieli frajerzy.

Dokładnie.
Już w którymś poście nadmieniałem, że podobna sytuacja miała miejsce przy przejęciu połączeń przez KŚ 9 grudnia 2012. Gdy w poniedziałek dziesiątego nastąpił totalny chaos (zainteresowani na pewno mają to jeszcze w pamięci) nius Aktualności na ten temat sprowadził się do migawek z dworca i rozmów z oczekującymi pasażerami w stylu "a... no troszkę się pociągi spóźniają; nie jest wcale źle" etc. - czyli, generalnie wszystko jest pięknie, jakieś tam tylko drobne problemy wystąpiły. Następnego dnia, gdy urzędujący wówczas marszałek Matusiewicz dał głos i usiłując bronić swego tyłka zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji, nagle optyka kamer Aktualności zmieniła się o 180 stopni. Posypały się gromy na zarząd KŚ, pan Worach był przesłuchiwany przez dziennikarzy, uzyto nawet o ile pamiętam słów typu "skandal".
A teraz? Cisza jak makiem zasiał.
Wybaczcie, że się rozpisałem, ale temat służalczości "niezależnych" mediów to temat rzeka i na zupełnie inną dyskusję, choć tutaj właśnie mamy najlepszy przykład ich działań.

@Mika,
fakt, nie znamy się, ale jak widać wku....ją nas te same sprawy. Pozdrawiam Smile
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#42
Koleje Śląskie likwidując strefówki zrobiło najgorszy błąd, może cięcia w rozkładzie jakoś by uszły ale jak mam się przekonać do kolei jak z dnia na dzień z 3zł za bilet będę musiał zapłacić 13,40zł?
Przykład: Gliwice-Miasteczko Śląskie
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
---
Odpowiedz

#43
Dla dobra pasażera. :lol:
Czyli co, koniec z pociągami Tarnowskie Góry-Katowice?
Cena 8,00 normalny, czas jazdy 67 minut, pociąg co godzinę. 820 cena 4,80 normalny, autobus w szczycie co 20 minut, rozkładowy czas jazdy 54 minuty.
Odpowiedz

#44
W naszym województwie już od kilku dobrych lat jak na sinusoidzie zmieniają się przewozy. Za PR, jak były pieniądze, to jeździli wszędzie. Jak zabierano dotację, to wycinano połowę połączeń, bo za jakiś czas znów wrócić do większej liczby pociągów. W KŚ teraz to samo, ale może z innego powodu. I jak pasażer ma się nie przesiąść na autobus?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#45
DamianT, Tak źle nawet za PR nie było.
Katowice-Rybnik w ©, masz po 7, a potem jedynie 8 godzin przerwy. I to na trzeciej linii pod względem frekwencji. Nic, tylko pogratulować.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkład Jazdy 2017/2018 na Górnym Śląsku Adams 1 2 842 11.06.2018, 19:40
Ostatni post: Adams
  Kolej na Dolnym Śląsku Adams 0 2 452 02.02.2018, 21:21
Ostatni post: Adams
  [KM] Rżnięcie połączeń kazio 1 2 128 22.02.2017, 06:44
Ostatni post: masovian
  [Jelenia Góra - Lwówek Śląski] Zawieszenie połączeń kolejowych Adams 13 8 012 20.09.2016, 15:03
Ostatni post: greenman
  IR Bolko i Piast znikają od 14 czerwca kazio 16 5 919 11.06.2015, 17:11
Ostatni post: pnndzwdz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.