Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cięcia połączeń kolejowych na Śląsku od 1 czerwca!
#16
Czar KŚ pryska, jak zwykle w Polsce, obiecuje się złote góry i więcej przewozów za mniejszą kasę, a potem nic z tego nie wychodzi. I jak sytuacja się zmieniła w stosunku do tego co było? Tabor co prawda nowszy, ale wynajmowane kible i tak jeżdżą, naprawdę, nie wiem, co byłoby droższe, pakowanie kasę w PR do 2015 roku (zawsze tabor, mógłby kupić na własność UMWŚ), czy to co mamy teraz... :->
Odpowiedz

#17
jackii napisał(a):Tylko przy nowym fotelu zostały zablokowane w KŚ jakiekolwiek działania marketingowe.

To akurat widać jak na dłoni, rolę marketingu przejęli miłośnicy kolei na kilka aktywowanych liniach i ew. miasta turystyczne do których zajeżdżają KŚ na FB różne akcje organizują. A pomyśleć, że Katowice - Wisła tak rozkwitły po zmianie przewoźnika w zaledwie kilka tygodni.
Odpowiedz

#18
FAREN napisał(a):Do piachu idą Katowice - Kłobuck i Bytom - Gliwice

Pierwszy mnie nie dziwi. Zdarzało się, że pociąg jechał pusty. A drugi już był kasowany tyle razy... zawsze wracał. Jak widać niepotrzebnie.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#19
Pojawiła się petycja

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9660
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#20
Koleje Śląskie chcą zlikwidować od 1 czerwca połowę popularnych pociągów przyspieszonych z Częstochowy do Katowic. W ramach programu naprawczego - twierdzą, ale specjaliści od transportu mówią o cięciu na oślep, które przyniesie więcej szkody niż pożytku. Pasażerów czeka też podwyżka cen biletów

Cały tekst: http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... z2TAtkx78o


Powiedzcie mi jakie są podstawy do tego, żeby ciąć pociągi, które zawsze jeździły pełne? Mowa tu o przyspieszonych Częstochowa - Katowice.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#21
I niestety, słowo ciałem się stało

Cytat:31%, 20%, 25%; Koleje Śląskie wprowadzają plan naprawczy

Spadek liczby połączeń i zrównanie poziomu cen ze średnią w kraju; to najważniejsze konsekwencje dla pasażerów wynikające z wprowadzenia zasadniczej części planu naprawczego Kolei Śląskich. Oprócz tego prowadzone są działania ograniczające koszty funkcjonowania spółki, m.in. obniżeniu ulegnie wynagrodzenie zarządu spółki o 25 proc.



- Niestety, wprowadzane zmiany są niezbędne. Bez nich naszą spółkę trzeba byłoby postawić w stan upadłości i w okolicach września na tory nie wyjechałby ani jeden pociąg -- mówi Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich.



Nowy rozkład jazdy -- 31 proc. mniej przejechanych kilometrów

Od 1 czerwca br. (sobota) znaczącej zmianie ulegnie rozkład jazdy Kolei Śląskich.
W wyniku koniecznych oszczędności praca przewozowa, czyli liczba kilometrów, które przejadą pociągi w ciągu całego roku spadnie o blisko 13 proc. (z 8 mln do 7,1 mln). Jednak zważając na to, że redukcje zostaną wprowadzone od czerwca do grudnia, ich wpływ na rozkład realizowany w tym czasie wyniesie 31 proc.



- Specyfika konstruowania rozkładów jazdy powoduje pewne zaburzenie skali redukcji, bo 1 czerwca będziemy musieli wykreślić 39 proc. połączeń, pomimo, że w rzeczywistości codziennie będziemy pokonywali o prawie 1/3 mniej kilometrów. Co jednak absolutnie nie zmienia faktu, że skala zmian jest duża - mówi Maciej Zaremba, rzecznik Kolei Śląskich. - Algorytm, według którego dokonywaliśmy redukcji połączeń uwzględniał m.in. dostępność alternatywnych środków transportu, koszt obsługi, planowane remonty i konieczność maksymalizacji liczby połączeń w godzinach szczytu - dodaje.



Zlikwidowane zostaną trzy relacje, w tym Bytom--Gliwice. Na najpopularniejszych relacjach Gliwice-Katowice-Częstochowa oraz Katowice-Tychy zniknie odpowiednio 45% i 39% połączeń. Pełny rozkład obowiązujący od 1 czerwca br. znajdzie się na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejeslaskie.com">www.kolejeslaskie.com</a><!-- w --> w środę 15 maja br.



Nowe ceny biletów - 20 proc. wzrost na najpopularniejszych odległościach

Średnio o 1 zł i 20 groszy, czyli o około 20% wzrosną ceny biletów na najpopularniejszych wśród pasażerów odległościach (od 0 do 55 km). Natomiast średni wzrost cen w całym, obejmującym 26 pozycji, cenniku wyniesie średnio 10%. Zrezygnowano także z biletów strefowych. Pełna treść nowego cennika znajduje się na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejeslaskie.com">www.kolejeslaskie.com</a><!-- w -->.

- Dotychczas nasze bilety były tańsze od stawek rynkowych przeciętnie od 15 proc. do 25 proc. Teraz nasze ceny będą porównywalne do kwot, które płacą pasażerowie w innych województwach -- mówi Michał Borowski, prezes Kolei Śląskich.



Niższe koszty funkcjonowania spółki, w tym m.in. 25 proc. niższe pensje zarządu

Dotychczas o 35 mln złotych udało się obniżyć koszty funkcjonowania spółki w wyniku skutecznego wypowiedzenia umów, które w opinii nowego zarządu były dla śląskiego przewoźnika niekorzystne. W najbliższych dniach zaakceptowana zostanie decyzja o zmianie w strukturze firmy, które mają zmniejszyć wydatki w ramach funduszu płac.

- Założyliśmy, że chcemy zmniejszyć koszty funkcjonowania spółki o 25 proc. Dotychczasowe działania pozwoliły osiągnąć znaczną część tego wskaźnika, jednak niezbędne są kolejne trudne kroki. Aby pokazać naszą determinację i fakt, że cięcia muszą dotknąć wszystkich, złożyliśmy u Pana Marszałka prośbę o obniżenie wynagrodzeń zarządu także o 25 proc. Wymiar finansowy tego gestu w skali spółki jest oczywiście minimalny, ale jego intencją było sformułowanie jasnego komunikatu do pracowników i związkowców, że jesteśmy zdeterminowani i zmiany muszą dotknąć wszystkich -- kończy Michał Borowski.

źródło: Koleje Śląskie

Nie komentuję, bo nie chcę się przed snem denerwować... ]->
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#22
Cytat:Zlikwidowane zostaną trzy relacje, w tym Bytom--Gliwice. Na najpopularniejszych relacjach Gliwice-Katowice-Częstochowa oraz Katowice-Tychy zniknie odpowiednio 45% i 39% połączeń. Zrezygnowano także z biletów strefowych. Średnio o 1 zł i 20 groszy, czyli o około 20% wzrosną ceny biletów na najpopularniejszych wśród pasażerów odległościach (od 0 do 55 km).
Zamach stanu!
Cytat:Aby pokazać naszą determinację i fakt, że cięcia muszą dotknąć wszystkich
Banda ***********.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#23
Cytat:Niższe koszty funkcjonowania spółki, w tym m.in. 25 proc. niższe pensje zarządu

- czytaj: wyższe kwartalne/roczne i okazjonalne premie.
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#24
Mam nadzieję, że dziś główne stacje telewizyjne (wiem, że mainstreamowe, ale one właśnie mają największą oglądalność i siłę przebicia) bardzo "pięknie" 'opiszą' ten burdel w wykonaniu nieudaczników.

giergo napisał(a):Nie komentuję, bo nie chcę się przed snem denerwować...
Swoją drogą, to mogłeś jednak tego nie wrzucać późnym wieczorem :-P
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#25
giergo napisał(a):
Cytat:Niższe koszty funkcjonowania spółki, w tym m.in. 25 proc. niższe pensje zarządu

- czytaj: wyższe kwartalne/roczne i okazjonalne premie.

To samo miałem napisać, odbiorą swoje w premiach ;-)
Odpowiedz

#26
Cytat:Nowe ceny biletów - 20 proc. wzrost na najpopularniejszych odległościach

Średnio o 1 zł i 20 groszy, czyli o około 20% wzrosną ceny biletów na najpopularniejszych wśród pasażerów odległościach (od 0 do 55 km). Natomiast średni wzrost cen w całym, obejmującym 26 pozycji, cenniku wyniesie średnio 10%. Zrezygnowano także z biletów strefowych. Pełna treść nowego cennika znajduje się na stronie
- o maksymalnej podwyżce nie wspomnieli, w moim przypadku bilet liniowy +25%

Cytat:- Dotychczas nasze bilety były tańsze od stawek rynkowych przeciętnie od 15 proc. do 25 proc. Teraz nasze ceny będą porównywalne do kwot, które płacą pasażerowie w innych województwach -- mówi Michał Borowski, prezes Kolei Śląskich.
- a to już perełka. "U nas bułki są po 30 groszy, a w Warszawie po 50 groszy. Wyrównajmy cenę..." - coś pokrętne to tłumaczenie.

Szkoda, że w tym zlepku informacji, bo trudno to nazwać inaczej, słowo pasażer pada zaledwie trzy razy.
Jednym słowem z całej działalności spółki, wyszło to nasze ukochane niedasię by coś funkcjonowało dobrze i normalnie.
Tyle gorących wrażeń, zobaczymy co jeszcze ciekawego w KŚ dzień przyniesie :-|

P.S.:
Mika napisał(a):
giergo napisał(a):Nie komentuję, bo nie chcę się przed snem denerwować...
Swoją drogą, to mogłeś jednak tego nie wrzucać późnym wieczorem :-P
Widzę, że nie tylko ja nie mogłem usnąć z wrażenia ;-)
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#27
Faren, to jest ciekawe, bo jak w 2007 weszły strefówki, to Fakt napisał, że to oszustwo jest, a teraz się okazuje, że jednak są potrzebne?;-)

Cytat:No cóż wróciliśmy do "zwykłego" poziomu, gdzie pasażer jest jednym z najmniej ważnych ogniw w tym interesie.

No czyli do "normalności" PR, czyli pociągi mają jeździć, żeby kolejarze mieli pracę.
Odpowiedz

#28
Cytat:. Na najpopularniejszych relacjach Gliwice-Katowice-Częstochowa oraz Katowice-Tychy zniknie odpowiednio 45% i 39% połączeń.

Niech mi ktoś racjonalnie wyjaśni, dlaczego będą wycinane połączenia, które ciesza się największą popularnością... Nijak nie umiem sobie tego sam wytłumaczyć.

Ciekawe co z biletem dobowym. Kosztował 26zł, ciekawe ile teraz będzie. O ile w ogóle będzie.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#29
Dobowy od pierwszego czerwca 34 PLN, czyli +31%
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#30
http://kolejeslaskie.com/upload/1368553 ... 6_2013.pdf
Cennik od czerwca. Brawo...
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkład Jazdy 2017/2018 na Górnym Śląsku Adams 1 2 842 11.06.2018, 19:40
Ostatni post: Adams
  Kolej na Dolnym Śląsku Adams 0 2 452 02.02.2018, 21:21
Ostatni post: Adams
  [KM] Rżnięcie połączeń kazio 1 2 128 22.02.2017, 06:44
Ostatni post: masovian
  [Jelenia Góra - Lwówek Śląski] Zawieszenie połączeń kolejowych Adams 13 8 011 20.09.2016, 15:03
Ostatni post: greenman
  IR Bolko i Piast znikają od 14 czerwca kazio 16 5 919 11.06.2015, 17:11
Ostatni post: pnndzwdz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.