Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Które linie kolejowe znikną na zawsze? Trzeba je przejechać!
#1
Więc wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić spis odcinków czy nawet linii na których jeszcze jest prowadzony ruch pasażerski, a wiadomo, że niedługo linia zostanie zamknięta/zlikwidowana.
Taki jeden temat pozwoli jasno i szybko zorientować się gdzie jeszcze można się przejechać. Prosiłbym też, w miarę informacji, wpisywać pociągi specjalne, które są organizowane na liniach zamkniętych/towarowych.

Chyba nie muszę mówić, że taki temat jest potrzebny. A że użytkowników mamy z całego kraju, to każdy wie najlepiej co się dzieje w jego regionie Smile
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#2
Bielsko Biała Główna - Skoczów
RJ 2011/2012 - 16253 km
Odpowiedz

#3
Chabówka- Nowy Sącz. Ostatnia szansa przejechania tej lini jest 26 Maja pociągiem specjalnym z Ty42- 107.

Pociągi KŚ do Kłobucka kursują do końca Maja.

Munina- Bełżec zaliczyć można w wakacje


Od Grudnia znika Sucha Beskidzka - Żywiec
Odpowiedz

#4
Sucha-Żywiec można będzie jeszcze zaliczyć GIEWONTEM w wakacje.

Jak ktoś nie ma Jarocin-Września-Gniezno to wznowiono przewozy, 2 pary w (D).
Odpowiedz

#5
MK_ŚLĄSK napisał(a):Sucha-Żywiec można będzie jeszcze zaliczyć GIEWONTEM w wakacje.

Tomek, i tak będzie trzeba zrobić!
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#6
1) Wrocław Gł. - Świdnica
na odc.Wrocław Gł.-Sobótka Zach. pociąg SOBÓTKA turkol.pl

2) (nie jestem pewien) Szczecin Gł. - Trzebież Szczeciński
pociąg KAPITAN turkol.pl
Odpowiedz

#7
Elektronik napisał(a):Bielsko Biała Główna - Skoczów

No właśnie będzie z nią ciężko. Dziś chciałem zaliczyć w EIC "Wisła" i klapa. W Bielsku okazało się, że wraca do Czechowic i jedzie przez Zabrzeg i Chybie Mnich...
Szkoda, bo wcześniej w tym roku przecież jeździł linią 190...
Odpowiedz

#8
Pewno chodzi o tę kradzież sieci w marcu (a były nawet podejrzenia, że to sabotaż PLK), której do dzisiaj nie naprawiono. Nawet Pogoria jechała do Wisły na spalinówce.
Odpowiedz

#9
MichałK, Teraz tak na stałe będzie jeździł.
Odpowiedz

#10
^^^ No właśnie wiem. Akurat 29 czerwca trafiłem na pierwszy wakacyjny kurs i nawet jeden z konduktorów nie do końca orientował się, którą trasę obierze. Drugi jednak szybko zgasił moje nadzieje, mówiąc że przez Zabrzeg już zostanie...
A jeśli chodzi o sieć, to od momentu jej zniknięcia wiedziałem, że już nie wróci. Przed wakacjami nie dałem rady zaliczyć, bo akurat wypadały mi kolokwia, później sesja. Planowałem od półtorej miesiąca, że zaraz po egzaminie z fizjologii się wybiorę, no ale się nie udało.
Odpowiedz

#11
Warto się zainteresować tym składem i tą linią, szczególnie na drugiej jej części:


Załączone pliki Miniatury
       
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#12
MichałK napisał(a):
Elektronik napisał(a):Bielsko Biała Główna - Skoczów

No właśnie będzie z nią ciężko. Dziś chciałem zaliczyć w EIC "Wisła" i klapa. W Bielsku okazało się, że wraca do Czechowic i jedzie przez Zabrzeg i Chybie Mnich...
Szkoda, bo wcześniej w tym roku przecież jeździł linią 190...

Cytat:Akurat 29 czerwca trafiłem na pierwszy wakacyjny kurs i nawet jeden z konduktorów nie do końca orientował się, którą trasę obierze. Drugi jednak szybko zgasił moje nadzieje, mówiąc że przez Zabrzeg już zostanie...

BB - Skoczów zaliczyłem 31 maja w TLK "Pogoria", w weekend Bożego Ciała. To chyba były ostatnie kursy pociągów na tej linii, skoro piszesz o trasie przez Zabrzeg na stałe.
RJ 2011/2012 - 16253 km
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Linie kolejowe nr 206 / 209 / 356 Lutek 12 7 835 18.10.2013, 08:27
Ostatni post: Lutek
  Linie kolejowe z lotu ptaka masovian 6 4 665 24.08.2013, 13:18
Ostatni post: masovian
  Najbardziej obciążone linie kolejowe w Polsce bmwm5thebest 7 6 143 08.05.2013, 09:39
Ostatni post: DamianT
  Które linie znikną z rozkładu 2012/2013? pitagoras23 7 4 761 23.07.2012, 09:23
Ostatni post: rado119
  Linie niedochodowe, czy źle zarządzane? kris123 91 28 431 19.07.2011, 18:11
Ostatni post: karolmaszynista

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.